مردم لبنان علیه سفر وزیر خارجه رژیم ایران به این کشور تظاهرات کردند ـ دریک نگاه

مارا کارلین دستیار وزیر دفاع آمریکا: آمریکا می‌خواهد رژیم ایران را به چارچوب برجام بازگرداند.  ـ دریک نگاه  ـ۱۵مهر۱۴۰۰

آمریکا هم‌چنین با کمک متحدان خود با خطر موشکها و پهپادهای رژیم ایران مقابله می‌کند.

فرماندار رژیم در کوهرنگ: در زمین‌لرزه اخیر در چلگرد، ۲۲۰روستا آسیب دید و لوله‌های آب‌رسانی به بسیاری از روستا‌ها، بر اثر رانش زمین قطع شد.

کنفرانس مطبوعاتی نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا و افشای «به‌کارگیری پهپاد برای جنگ‌افروزی و تروریسم» توسط رژیم آخوندی.

خبرگزاری فرانسه‌: اپوزیسیون ایران گفت پهپادها ستون اصلی عملیات‌های خارج کشوری نیروی قدس است.

فاکس نیوز: مخالفان رژیم ایران نسبت به‌استفاده رژیم ایران از هواپیماهای بدون سرنشین برای ایجاد بی‌ثباتی در منطقه هشدارمی‌دهند.

واشنگتن تایمز: گروه اپوزیسیون ایران می‌گوید رژیم ایران در حال قاچاق پهپادهای پیشرفته به متحدان شبه‌نظامی خودش است.

واشنگتن تایمز: علیرضا جعفرزاده گفت: «برنامه پهپادی رژیم ایران سلاح اصلی مورد استفاده برای تروریسم، ​​جنگ‌افروزی و بی‌ثبات سازی در منطقه است.

جواد ظریف وزیر خارجه سابق رژیم: پوتین به من گفت روزی که آمریکا بخواهد به برجام بازگردد و شما سخت‌گیری کنید دنیا علیه شما خواهد بود.

تخت‌روانچی نماینده رژیم در سازمان ملل: ما متعهد به اجرای برجام هستیم به‌شرط این‌که دیگر شرکای برجام، همه تحریم‌ها را با امکان راستی‌آزمایی بردارند.

علی مطهری، نایب‌رئیس پیشین مجلس ارتجاع خطاب به رئیسی جلاد: هر روز که دیرتر به برجام بر می‌گردیم، زیان مالی‌اش نثار نظام می‌شود.

اعتراف رئیسی جلاد به تو خالی بودن وعده‌ها: تعجب می‌کنم چرا برخی در ساخت یک میلیون مسکن در سال تشکیک می‌کنند!

در ادامهٔ گرانی‌های غارتگرانه، رژیم آخوندی تنها در شهریورماه قیمت برنج ایرانی را ۵۵درصد و قیمت برنج خارجی را بیش از ۳۷درصد افزایش داد.

اعتراف تکان‌دهندهٔ خبرگزاری حکومتی ایلنا: وضعیت فقر کارگران معدن... طوریست که کارگران مجبورند برای تأمین خانوادهٴ خود ایمنی و امنیت جانی خود را رها کنند و مرگ را به‌چشم ببینند.

خبرهایی از دیگر نقاط جهان

وزیر اطلاع‌رسانی یمن: قرار دادن این شبه‌نظامیان حوثی در فهرست سازمانهای تروریستی تأکید کرد.

رویترز: سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان حمله پهپادی به فرودگاه «ابها»  را رهگیری کرد. این حمله از سوی شبه‌نظامیان حوثی وابسته به رژیم ایران انجام شده است.

زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۵ و ۷ دهم ریشتر جنوب پاکستان را لرزاند. بر اساس گزارش مقامات محلی این زمین‌لرزه تاکنون ۲۰ کشته و ۲۰۰ زخمی بر جای گذاشته است.

قیمت نفت خام اروپا شب گذشته به ۸۳دلار و ۱۳ سنت در هر بشکه رسید که بالاترین رقم از سال۲۰۱۴ تاکنون است.

حزب دموکرات آزاد و حزب سبزهای آلمان برای تشکیل دولت ائتلافی به رهبری حزب سوسیال‌دموکرات به یک توافق دست یافتند.

سران کشورهای اروپایی موافقت کردند جهت کمک به روند بررسی درخواست عضویت کشورهای بالکان به این اتحادیه، کمک بلاعوض ۹میلیارد یورویی به این کشورها پرداخت کنند.

سازمان بهداشت جهانی موافقت کرد که واکسیناسیون گسترده علیه مالاریا در آفریا انجام شود.

تازه‌ترین فهرست نشریه فوربس، دونالد ترامپ را از فهرست ثروتمندان آمریکایی حذف کرد، این مجله علت کاهش ثروت وی را ورود وی به کاخ‌سفید عنوان کرد.

سازمان فضانوردی آمریکا «ناسا» یک «ابرماهواره» فوق پیشرفته به اسم «لند ست ـ ۹» به مدار زمین فرستاد تا تغییرات زیست‌محیطی زمین را با دقت بیشتری مورد مطالعه قرار دهد.

محققان در دانشگاه کالیفرنیا توانستند با کارگزاری یک تراشه در مغز یک بیمار مبتلا به افسردگی، بیماری را در این بیمار مهار کنند. به گفتهٴ دانشمندان این یک اختراع تأثیرگذار برای درمان این بیماری است.

مطالب مرتبط

رهبر مسیحیان مارونی لبنان از دولت این کشور خواست به‌هرگونه مداخله‌ در قضاییه پایان دهد

تظاهرات مردم لبنان نسبت به سفر امیر عبداللهیان وزیر خارجه رژیم به بیروت