بررسی اقتصاد امنیتی در نظام ولایت فقیه ـ روی خط ایران ـ قسمت اول و دوم

روی خط ایران ـ بررسی اقتصاد امنیتی در نظام ولایت فقیه ـ قسمت اول ـ ۱۶مهر۱۴۰۰

گفتگو با دکتر سیامک شجاعی

منظور از اقتصاد امنیتی چیست و چه ساختاری ایجاد می‌کند؟

دکتر شجاعی: استنباط من این است که او می‌گوید که همه نیروهای سرکوبگر رژیم و تمامی نیروهایی که در این سالیان بخاطر مسائل سیاسی مردم را سرکوب می‌کردند و عنوان نیروهای امنیتی داشتند. 

مانند وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه و قوه قضائیه و تمامی سرکوبگران مانند بسیجی‌ها اینها اکنون در خدمت یک گروه مافیایی بزرگ و فاسد در اقتصاد ایران قرار گرفته‌اند و فقط هم و غمشان این است که منافع اقتصادی این گروه مافیایی فاسد را حفظ کنند و مردم ایران سرنوشتشان و اوضاع اقتصادیشان خانه خراب شده بر سرشان برای آنها هیچ اهمیتی ندارد.

به عنوان نمونه خدمت شما عرض کنم که این مفتخوران پرخور یعنی سپاه پاسداران و بنیادهای ریز و درشت رژیم غیر قانونی آخوندی بیش از ۶۰درصد نقدینگی ۴۶۰۰هزار میلیارد دلاری ایران را یعنی ۲۸۰۰ هزار میلیارد تومانی در اختیار خود دارند.

 پول عظیمی که هر روز از این سو به آن سو می رود. از بازار ارز به بازار طلا از بازار طلا به روغن به بازار خودرو به ملک املاک و مستغلات و خانه و غیره و به این ترتیب روزانه میلیاردها تومان پول به جیب خود سرازیر می‌کنند که تمام آن هزینه فقر و بدبختی و فلاکت بیش از ۶۰میلیون ایرانی را برپا کرده است.

 بنیادهای ریز و درشت مانند همین بنیاد مستضعفان یا کمیته اجرای فرمان خمینی جنایتکار که رئیس آنرا گذاشته اند معاون رئیسی. من تعجب می‌کنم این اقتصاددان که در ایران زندگی می‌کند می‌گوید که رئیسی را باید از دست اقتصاد امنیتی نجات داد. 

در حالیکه رئیسی خودش یکی از بزرگترین قاتلان، امنیتیها و از سران مافیای این رژیم است. علم الهدی پدر زن او در مشهد که چه کارها که نکرده است. خود او در آستان قدس چکار کرده است. این مقدار نقدینگی که عرض کردم مقدار زیادیش در جیب همین رئیسی زمانیکه رئیس آستان قدس بود خاصه خرجی می‌کرد سرکوبگر استخدام می‌کرد در جنگ باندی با سایر باندهای مافیایی رژیم هر طور که می‌خواست خرج می‌کرد. 

حالا این اقتصاددان چه نوع اقتصادی را کجا مطالعه کرده است که به گرگ می‌گوید بیا مواظب گوسفند باش.  

روی خط ایران ـ تظاهرات ایرانیان آزاده و حامیان مقاومت در فرانسه، در آستانه روز جهانی علیه اعدام ـ قسمت دوم

گفتگو با سیمین نوری

مطالب مرتبط

کنفرانس مطبوعاتی نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا ـ روی خط ایران ـ قسمت اول و دوم

تنها چشم‌انداز اقتصادی؛ فروپاشی و ورشکستگی - مروری بر روزنامه‌های حکومتی