کارزار اینترنتی به‌مناسبت روز جهانی علیه اعدام ـ ری‌توئیت ـ یک قدم تا آزادی

نگاهی به کارزار اینترنتی به‌مناسبت روز جهانی علیه اعدام در توئیتر ـ ۱۷مهر۱۴۰۰

روزهای جمعه ۱۶ مهرماه و شنبه ۱۷مهرماه تظاهرات گسترده‌ای از سوی ایرانیان آزاده و حامیان مقاومت ایران در شماری از کشورهای جهان برگزار شد. این تظاهرات همزمان با روز جهانی علیه اعدام بود و حامیان مقاومت علیه اعدامهای گسترده در ایران و سیاستهای سرکوبگرانه رژیم دست به تظاهرات زدند.

روز خشم و انزجار علیه رژیم آخوندی

روز نه به‌ اعدام، روز خشم و انزجار علیه رژیم آخوندی است که بالاترین شمار اعدام‌ها را نسبت به‌ جمعیت در تمام جهان مرتکب می‌شود، رژیمی که به بزرگ‌ترین قتل‌عام زندانیان سیاسی از جنگ جهانی دوم تاکنون دست زده و با کشتار دست‌کم ۱۵۰۰نفر در خیابان‌ها در قیام آبان‌ ۹۸، رکورددار کشتار در اعتراض‌های مردمی است.

این تنها حکومتی است که در آن بالاترین مقام‌ها، از رئیس‌جمهور تا رئیس قضاییه و رئیس مجلس به‌طور مستقیم یا جلاد قتل‌عام‌اند یا مجریان مستقیم اعدام و شکنجه و سرکوب و تنها حکومتی است که نهاد رهبری‌کننده‌اش ـ بیت خامنه‌ای ـ مرکز فرماندهی کشتار و ترور و اعدام است.

راستی جهانی که با تعیین روز نه به اعدام، شرم و آزردگی وجدان خود را از حکم اعدام ابراز کرده است، جهانی که از ۷دهه پیش میثاق حقوق‌بشر را پذیرفته، چرا ولایت اعدام و قتل‌عام در ایران را تحمل می‌کند؟ و چرا در ملل متحد چنین رژیمی را می‌پذیرد که به‌اذعان دبیرکل ملل متحد، در همین لحظه ۸۵نوجوان را در زندان‌ها زیر حکم اعدام نگه‌داشته است؟ از این پیش‌تر، عفو بین‌الملل این رژیم را «آخرین جلاد کودکان» توصیف کرده بود.

مطالب مرتبط

گرامیداشت روز جهانی معلمان با فریاد علیه نظام آخوندی ـ ری‌توئیت ـ یک قدم تا آزادی

تظاهرات گسترده ایرانیان آزاده و حامیان مقاومت در کشورهای مختلف جهان، در آستانه روز جهانی علیه اعدام