تظاهرات ضددولتی در برزیل برای اعتراض به رئیس جمهور این کشور ـ جهان در هفته ای که گذشت 

تظاهرات ضددولتی در برزیل برای اعتراض به رئیس جمهور این کشور ـ جهان در هفته ای که گذشت ـ ۱۹مهر۱۴۰۰


تظاهرات ضددولتی در برزیل هفته گذشته برزیلی ها به خیابانها ریختند اما نه برای فوتبال بلکه برای اعتراض به رئیس جمهور این کشور و سیاستش در مقابله با کرونا

اعتراض مردم به بولسونارو برای سهل انگاری در برابر کرونا و ادعای اوست که گفته بود کرونا هم یک آنفولانزای ساده هست سیاستی که به کشتار فجیع شهروندان بی دفاع در برابر کرونا انجامید.

هفته گذشته چند ده هزار شهروند برزیلی معترض با برپایی تظاهرات در خیابانهای شهرهای بزرگ این کشور خواهان استیضاح بولسونارو رئیس جمهور این کشور شدند.

اعتراضها علیه بولسونارو در حالی افزایش یافته هست که شیوع کرونا در برزیل تا کنون موجب مرگ بیش از ششصد هزار شهروند این کشور شده است.

این آمار که همچنان رو به افزایش است ناشی از سیاستهای بولسونارو در قبال این بیماری همه گیر و خطرناکی است که اکنون جهان را در نوردیده است.

رئیس جمهور برزیل از ابتدای گسترش کرونا تا کنون پیوسته اهمیت بیماری کرونا را انکار کرده و مدعی شده است این بیماری تنها یک بیماری مشابه آنفولانزاست اما نادیده گرفتن اهمیت این بیماری و قدرت مرگبار آن از یک سو موجب مرگ هزاران نفر در این کشور شده و از سوی دیگر اقتصاد برزیل را هم به شدت دستخوش آسیب و دگرگونی کرده است 

ورشکستگی غول اقتصادی چینی 
اعلام برندگان جوایز نوبل ۲۰۲۱
اجماع عمومی بر ضد رژیم 
قطع جهانی فیس بوک 
قرص ضد کرونا د رآخرین مراحل آزمایش 
زمین لرزه مرگبار در پاکستان 
وام های چینی و پیامدهای آن 

مطالب مرتبط 

آمار قربانیان کرونا در سراسر کشور از ۴۵۳هزار و ۹۰۰نفر بیشتر است

فریاد ایرانیان: رئیسی را محاکمه کنید!