انتقال ۱۴ زندانی سیاسی زندان تهران بزرگ به بند تنبیهی و قطع ارتباطات آنها با بیرون زندان

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران روز ۲۰مهر اعلام کردـ۲۱مهر۱۴۰۰

دژخیمان رژیم آخوندی، آرمان عبدالعالی، که در سال۱۳۹۲در ۱۷ سالگی به اتهام قتل بازداشت شده است را پس از ۸سال زندان صبح امروز جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل کردند و گفته می‌شود قرار است روز چهارشنبه ۲۱مهرماه اعدام شود.

از سوی دیگر در پی ضرب‌وشتم تعدادی از زندانیان سیاسی محبوس در بند۲ زندان تهران بزرگ، ۱۴تن از زندانیان سیاسی را به بند ۱ تیپ ۲ موسوم به بند «دربسته» منتقل نمودند. این بند از شرایط بسیار بدتری نسبت به بقیه زندان برخوردار است و بند تنبیهی محسوب می‌شود.

روز جمعه ۱۶ مهرماه شماری از مزدوران اجیرشده توسط رئیس زندان و مأموران امنیتی و اطلاعاتی، با چاقو و قمه و پنجه‌بکس به زندانیان سیاسی حمله‌ور شده و شماری از آنها از جمله اکبر باقری، پویا قبادی، شاپور احسانی‌راد، اسماعیل گرامی و اکبر فراجی را به‌شدت مجروح و مصدوم نمودند.

در همین‌حال از روز یکشنبه ۱۸ مهرماه، تماس زندانیان سیاسی زندان‌بزرگ تهران با بیرون قطع شده است و زندانیانی که توسط مزدوران اجیرشده رئیس بند ۲ زندان مضروب و مجروح شده بودند امکان خبررسانی حول وضعیت خودشان را ندارند.

مقاومت ایران دبیرکل، شورا و کمیسر عالی حقوق‌بشر و دیگر ارگانهای مدافع حقوق‌بشر را به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان زیر اعدام بویژه آرمان عبدالعالی فرا می‌خواند و بار دیگر بر ضرورت بازدید یک هیأت بین‌المللی از زندانهای ایران و ملاقات با زندانیان بویژه زندانیان سیاسی تاکید می‌کند.

به‌دنبال موج اعتراضهای از جمله از سوی عفو بین‌الملل و دولت آلمان رژیم آخوندی اعدام آرمان عبدالعالی را متوقف کرد.

مطالب مرتبط

حمله به زندانیان سیاسی در زندان تهران بزرگ توسط مزدوران اجیرشده و مجروح شدن شماری از زندانیان

انتقال ۱۴زندانی سیاسی زندان تهران بزرگ به بند تنبیهی و قطع ارتباطات آنها با خانواده‌هایشان