صدای پای پیک ششم در میان تبلیغات دروغین پیروزی بر کرونا ـ تیک تاک ـ قسمت اول و دوم

تیک تاک ـ صدای پای پیک ششم در میان تبلیغات دروغین پیروزی بر کرونا ـ قسمت اول ـ ۲۱مهر۱۴۰۰

گفتگو با علیرضا معدنچی

در خیلی از کشورها بیماری کرونا رو به پایان است اما در کشور ما هنوز پیک پنجم تمام نشده صحبت از پیک ششم می شود؟

علیرضا معدنچی: در تمام دنیا دولتها با کرونا مقابله می‌کردند اما در کشور ما حکام درست معکوس آن حرکت کردند. در تمام دنیا قرنطینه کردند و مخارج آنرا پرداختند. بعد هم که واکسن پیدا شد شروع به واکسیناسیون کردند و در برخی کشورها دوز سوم را هم دارند تزریق می کنند.

اما در ایران حکام از قرنطینه خودداری کردند با این بهانه که روش قدیمی است که البته مطامع خودشان را داشتند. بعد هم که واکس پیدا شد از وارد کردن واکسن معتبر خودداری کردند.

هنوز زمان چندانی از این فتوای خامنه‌ای در ۱۹دی۹۹ نگذشته است: «ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است». !

او وقتی این فتوای جنایتکارانه را صادر کرد، خودش و ابواب جمع و سران حکومتش به اعتراف پاسدار احمدی‌نژاد فایزر تزریق کرده و اطمینان کسب کرده بودند که داس کرونا آنان را درو نخواهد کرد. او خود در برج استرلیزه نشسته و ملاقات‌هایش را ملغی کرده بود. تلویزیون حکومتی بارها او را در به‌اصطلاح حسینه‌اش در حالی نشان داد که با خود یا گاه با یک آخوند درباری با فاصله‌یی زیاد بیتوته کرده بود.

او این فتوای رذیلانه و ضدانسانی را وقتی از زیر قبا بیرون آورد و رو به دوربین تلویزیون حکومتی تکان داد که کرونا کرور کرور از ملت بی‌پناه تلفات می‌گرفت و می‌گیرد؛ زیرا «حضرت آقا» با تقلید از خمینی می‌خواست از فرصت و نعمت کرونا، دیواری در برابر قیام علیه سلطنتش بسازد. آجرهای این دیوار اجساد مردمی بودند که در پیاده‌روی خیابان‌ها، گوشهٔ متروها، پارکینگ بیمارستانها مظلومانه جان می‌باختند و فریاد‌رسی نداشتند. برای بسیاری از آنها سناریوی تاریکتری رقم می‌خورد. مرگ در تنهایی و انزوا، بی‌آن که کسی از حال و روزشان باخبر باشد.

حال باید دید چه اتفاقی رخ داده است که کرونای مرگ‌آشام ولایت، از فتوای تحریم واکسن به‌یک‌باره به ادعای جشن پایان کرونا رسیده است؟

پاسخ یکی بیش نیست. تا پیش از ایجاد موجهای عظیم تنفر اجتماعی نسبت به فتوای مرگ‌آفرین خامنه‌ای در مورد تحریم واکسن، این رژیم تمایلی به خرید واکسن نداشت و هم‌چنان از استراتژی مهار قیام به‌وسیلهٔ کرونا تبعیت می‌کرد، وقتی دریافت مطالبهٔ واکسن به یک خواست فراگیر تبدیل شده و نوک پیکان اعتراضات اجتماعی شخص خامنه‌ای و فتوای او را نشانه رفته است، در هراس از انفجار خشم مردم عقب‌نشینی کرد و اجازهٔ ورود و تزریق واکسن داد.

تیک تاک ـ بررسی آخرین وضعیت رژیم در منطقه ـ قسمت دوم

گفتگو با حسین داعی الاسلام

مطالب مرتبط

واکسیناسیون در ایران از ادعا تا واقعیت ـ تیک تاک ـ قسمت اول و دوم

اعلام بازگشایی مدارس همزمان با پیک ششم - مروری بر روزنامه‌های حکومتی