از صبح امروز تجمع اعتراضی معلمان و فرهنگیان در تهران، خرم‌آباد، کرمانشاه، بروجرد، شیراز، مازندران و قم آغاز شد ـ دریک نگاه

از صبح امروز تجمع اعتراضی معلمان و فرهنگیان در اعتراض به سیاستهای غارتگرانهٴ رژیم آخوندی، در تهران، خرم‌آباد، کرمانشاه، بروجرد، شیراز، مازندران و قم آغاز شد.  ـ دریک نگاه  ـ۲۲مهر۱۴۰۰

 

معلم تهران ۱  معلم تهران ۲ 

بروجردنهایی تجمع ۲ 

روزنامهٔ حکومتی آفتاب یزد: مشکلات اقتصادی، بیکاری، تورم، گرانی و درآمد ناچیز اکثریت مردم و اختلاف طبقاتی، جامعه را دچار آشفتگی کرده است.

ابراز وحشت روزنامهٔ حکومتی ابتکار: بحرانهای اجتماعی را باید در ناکارآمدی حاکمیت در تمشیت امور جستجو کرد. بدون شک اداره چنین جامعه‌یی برای هر حاکمیتی بسیار سخت و صعب خواهد بود.

روزنامهٔ حکومتی جهان صنعت: وعده‌های بزرگ و عجیب محمد مخبر، معاون رئیسی دربارهٔ تولید واکسن برکت، شوخی نبود، بلکه جان کلی انسان به‌بازی گرفته شد.

بامداد امروز در حملات هوایی سنگین به شرق تدمر در سوریه، چندین تن کشته و مجروح شدند.

کانال رسمی سپاه پاسداران: در حملات هوایی اسراییل ۴تن کشته و زخمی شدند.

آنتونی بلینکن: ما در حال نزدیک شدن به‌نقطه‌یی هستیم که بازگشت به‌تبعیت از برجام دیگر منافع قابل دسترسی برای ما نخواهد داشت.

رویترز: دیپلماتهای سه کشور اروپایی گفتند وضعیت در رابطه با برنامه هسته‌یی رژیم ایران به‌طور مداوم بدتر شده است.

سخنگوی وزارت‌خارجهٔ فرانسه: سفر نمایندهٔ اتحادیه اروپا به ایران برای آینده مذاکرات اتمی، مهم و حساس است.

روزنامهٔ حکومتی جمهوری: در زمینهٴ تحریم‌ها و مذاکرات، اوضاع به نفع نظام به پیش نمی‌رود.

خبرگزاری آناتولی: سازمان اطلاعات و پلیس ترکیه در عملیات مشترک در استان وان، ۸نفر، از جمله ۲ مأمور رژیم ایران را به اتهام اقدام برای آدم‌ربایی دستگیر کردند.

محبوب فر، کارشناس حکومتی: صدای پای پیک ششم کرونا شنیده می‌شود.

محبوب فر: (اقدامات مسئولان) می‌رود تا پیک پنجم که به آتش زیر‌خاکستری بدل شده بود را با عادی‌انگاری در جامعه شعله‌ور سازد.

روزنامهٔ حکومتی جمهوری: کارشناسان، بحث در پیش بودن موج ششم کرونا را به میان آورده و زنگ خطر را به صدا در آورده‌اند.

علی قلهکی، مهر‌ة حکومتی: وزیر اقتصاد در نامه‌یی به رئیسی نوشته: امکان رشد قیمت دلار تا ۵۰هزار تومان تا آخر سال هست.

روزنامهٔ حکومتی مردم‌سالاری: مشکل بورس بعد از دو ماه از تشکیل دولت رئیسی، نه تنها حل نشده، که تشدید هم شده است.

روزنامهٔ حکومتی جمهوری: ارقام اقتصادی گویای ایجاد شکاف هولناک طبقاتی در جامعه است.

سه تن از اعضای ارشد سنای آمریکا، مارکو روبیو، تد کروز و تام تلیس لایحه‌یی را برای متوقف ساختن استخراج غیرقانونی طلا و قاچاق سایر فلزات گران‌بها که معمولاً برای تأمین تروریستها و رژیم‌های یاغی هزینه می‌شود، ارائه دادند.

سناتور روبیو گفت: من افتخار می‌کنم که با همکارانم برای مقابله با تجارت غیرقانونی برای رژیم ایران یا ونزوئلا اقدام کردیم.

سناتور کروز گفت: معادن ونزوئلا برای کمک به رژیم‌های خطرناکی مانند رژیم ایران است.

سناتور تلیس هم گفت: قاچاق منابع طبیعی توسط رژیم‌هایی مثل ونزوئلا و رژیم ایران برای تأمین مالی تروریسم استفاده می‌شود.

این لایحه در صورت تصویب و تبدیل به قانون، به وزارت خزانه‌داری آمریکا توان بیشتری برای مقابله با رژیمهای یاغی، مانند رژیم ایران می‌دهد.

آخوند سعیدی، امام جمعهٔ خامنه‌ای در قم با دجالگری تلاش کرد اقدامات سرکوبگرانه و ضدبشری نیروهای سرکوبگر را توجیه کند. آخوند سعیدی گفت: پلیس جمهوری اسلامی علاوه بر دنیای مردم، به آخرت مردم هم کار دارد و این در هیچ نظام دیگری مشاهده نمی‌شود و باید الگویی برای دیگر پلیس‌های جهان باشد!

در همین حالبر اساس تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، مزدوران نیروی انتظامی خامنه‌ای در تهران بزرگ، با وحشیگری یک خانم جوان را بازداشت کردند که خشم و نفرت مردم حاضر در صحنه را برانگیخت. تاریخ دقیق این حادثه هنوز مشخص نشده است.

لازم به یادآوریست به گفتهٴ آگاهان، خامنه‌ای و رئیسی در وحشت شدید از خیزش‌های اجتماعی، تلاش می‌کنند با این اقدامات سرکوبگرانه، جامعه را مرعوب کنند. اقدامی که به گفتهٴ کارشناسان رژیم، نتیجهٔ عکس خواهد داشت و باعث افزایش خشم اجتماعی می‌گردد.

مطالب مرتبط

تجمع اعتراضی بازنشستگان آموزش و پرورش ـ در یک نگاه

تجمع سراسری معلمان و فرهنگیان در شهرهای میهن با شعار معلم زندانی آزاد باید گردد - ۲۲مهر۱۴۰۰ + عکس و فیلم

 

لطفا به اشتراک بگذارید: