اعتراضات و خروش فزاینده مردم علیه غارت و سرکوب ـ ساعت وصل ـ قسمت اول تا چهارم

ساعت وصل ـ اعتراضات و خروش فزاینده مردم علیه غارت و سرکوب ـ قسمت اول ـ ۲۳مهر۱۴۰۰

مهمان برنامه: احمن کامیاب

«معلم قیام کن، از حق خود دفاع کن»، «تا حق خود نگیریم، از پا نمی‌نشینیم»، «معلم زندانی، آزاد باید گردد»، « «دزدی‌های نجومی، فلاکت عمومی»، «فرهنگی می‌میرد، حقه نمی‌پذیرد»... اینها شعار معلمان و فرهنگیان به‌جان آمدهٔ میهنمان بود که از صبح ۲۲مهرماه در بیش از ۴۵شهر ایران طنین‌انداز شد.

اعتراض معلمان و فرهنگیان به اجرا نشدن طرح رتبه‌بندی است که مجلس ارتجاع بر اثر فشارهای اجتماعی و در وحشت از فوران خشم مردم، در خردادماه امسال آن را تصویب کرد. اما پس از گذشت ۴ماه روشن شد این اقدام نمایش و ترفندی بیش نبوده و رژیم از اجرایی کردن آن سر باز می‌زند.

چرا که در صورت اجرا، باید مقداری از پولی که به مزدورانش مانند حزب‌الشیطان می‌دهد، هم‌چنین از دزدی‌های نجومی بکاهد و بر حقوق ناچیز معلمان و فرهنگیان اضافه کند؛ که نه می‌خواهد و نه می‌تواند؛ چرا که اولویت برایش حفظ نیروها و مزدورانش است که به گفتهٴ حسن نصرالله بودجهٔ «حزب‌الله و درآمدهایش، هزینه‌هایش، هر آنچه خورده و نوشیده می‌شود، موشکها و راکت‌هایش همه از ایران دریافت می‌شود»

آزاده از کرمان: خوشحالم که بتوانم با شما عزیزان مقداری سر وضعیت این روزهای کشور عزیزم ایران کمی درد دل کنم. راستش دلمان خیلی پر است. نه آزادی داریم و نه امنیت مالی و جانی و هر روز باید با هزار مشکل دست و پنجه نرم کنیم. تمام ملت و زن و مرد و کوچک و بزرگ در سطل آشغالها دنبال یک چیزی هستند که ببرند بفروشند و نان بخور و نمیر بدست بیاورند.

راستش خبرها پر است از اخبار اعتراضات. دیروز هم معلمان آزاده دست به اعتراض زدند ولی کسی جوابگو نیست. همه زیر خط فقر هستیم. هزینه دارو و درمان واقعا کمرشکن است. پول آب و برق که قرار بود رایگان باشد سر به آسمان می‌زند.

چند روز پیش قبض آب و برق برای ما آمد به مبلغ ۴۰۰هزار تومان. مهلت پرداخت آن هم نوشته فوری. آخر من که شوهرم کارگر بیکار است و بیمار و پسرم که در پایش پلاتین دارد و خودم مشکل قلبی و دیسک کمر دارم چه کار باید بکنم.

رفتم اداره برق. می گفتند ما مامور هستیم و معذور. تمام کسانی که آمده بودند اعتراض داشتند. ماموران با مردم با بی‌احترامی برخورد می‌کردند. من بعنوان یک زن خانه دار چرا باید از کوچکترین امکانات محروم باشم. هر روز در بازار قیمتها ساعت مره تغییر می‌کند.

در اوضاع کرونا مردم را مجبور کردند که بروند در صف مرغ و روغن ولی می‌گویند نروید مهمانی! ما باید حقمان را از این پس‌فطرتها بگیریم می‌دانم که روزهای آخر اینهاست و همین روزهاست که انتقام را از اینها بگیریم.

رضا از زنجان: چند نکته مهم را میخواهم خدمت شما عرض کنم. تصور می‌کنم که برخی از نیروهای مسلح نظام هم به حرفهای من گوش می‌کنند. هیچ حکومت دیکتاتوری قانون خودش را لااقل زیر پا نمی‌‌گذارد. خودشان قانون تصویب کرده‌اند که تمام فیش‌های مدیران دولتی باید در سایت مخصوص قرار بدهند که همه ببینند. 

اینها به کارگر ۴ میلیون تومان هم نمی‌دهند ولی می بینیم که خودشان ۴ میلیارد تومان هم می‌گیرند. خود این ابراهیم رئیسی عوام فریب هم این قانون را پس از ۵ سال اجرا نمی‌کنند. چرا چون فساد تا قلب و مغز و ریشه این نظام رفته است.

ساعت وصل ـ آوردن رئیسی جلاد برای مرعوب کردن جامعه هم پاسخ نداشته است ـ قسمت دوم

تماس هموطنان از شهرهای مختلف میهن

ساعت وصل ـ استمرار و گسترش اعتراضات اجتماعی پیوسته روح اعتراض را در جامعه می‌دمد ـ قسمت سوم

تماس هموطنان از داخل کشور

ساعت وصل ـ تمامیت رژیم در برابر جبهه مردم و مقاومت ایران بسیار تضعیف شده است ـ قسمت چهارم

سخنان هموطنان از داخل میهن

مطالب مرتبط

کودکان کار و بازمانده از تحصیل نتیجه حاکمیت آخوندها ـ ساعت وصل ـ قسمت اول تا چهارم

معلمان؛ از اعتراض تا قیام