اعتراف به وضعیت بحرانی اقتصاد ایران و تهدید فروپاشی ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ اعتراف به وضعیت بحرانی اقتصاد ایران و تهدید فروپاشی ـ ۲۵مهر۱۴۰۰

ولی‌الله فرزانه نماینده مجلس رژیم در گفتگویی با سایت حکومتی گسترش نیوز در پاسخ به سؤال خبرنگار که پرسید آیا اقتصاد ایران در حال فروپاشی است بدون پاسخ مشخص و کلی بافی، با تکیه بر حرف خامنه‌ای که باید تولید را افزایش دهیم به بی‌راه‌حلی رژیم در مورد فروپاشی اقتصاد ایران اعتراف کرد.

این نماینده مجلس ارتجاع در ادامه در پاسخ به سؤالی در مورد کسری شدید بودجه گفت: «برای جبران کسری بودجه معمولاً دو راه پیش‌بینی می‌شود. یک هزینه‌های دولت را کاهش دهند و دوم این‌که مالیات را افزایش دهند. معمولاً با این دو روش می‌توانند تراز در بودجه ایجاد کنند.»

افزایش مالیات برای کسری بودجه راه‌حل غارتگرانه‌ای است که سال‌ها حاکمیت آخوندی بر مردم ما تحمیل کرده و نتیجه آن کوچک‌تر شدن هر چه بیشتر سفره‌های مردم ایران است.

مخالفت نماینده مجلس ارتجاع با تخصیص بودجه برای افزایش رتبه‌بندی معلمان

مجلس ارتجاع در وحشت از اعتراضات سراسری معلمان میهن که این روزها در جریان است، در یک اقدام نمایشی به موضوع رتبه‌بندی معلمان میهن پرداخت.

الیاس نادران نماینده مجلس ارتجاع از تهران در صحبت‌هایش در مخالفت با طرح افزایش رتبه‌بندی گفت: «با توجه به بار مالی این لایحه بهتر است که دولت لایحه خود را پس بگیرد. بار مالی دهها برابر آن چیزی است که در بند «و» پیش‌بینی شده است»

این خواسته نماینده مجلس ارتجاع در حالیست که بودجه تمام نهادهای سرکوبگر حکومتی از انتظامی و امنیتی هر ساله افزایش می‌باید اما رژیم آخوندی برای افزایش حقوق معلمان زحمتکش مسأله کمبود بودجه را عنوان می‌کند.

واکنش به ضرب‌وشتم

در ادامهٔ واکنش‌های هراس‌آلود رژیم به انتشار فیلم ضرب و شتم وحشیانهٔ یک خانم هموطن توسط مزدوران سرکوبگر خامنه‌ای، که خشم گسترده‌یی در جامعه برانگیخت، پاسدار اشتری، سرکردهٔ نیروی سرکوبگر انتظامی هم با سوزش از انتشار این فیلم، گفت: در جایی ممکن است اتفاقی روی دهد که متأسفانه سریعاً در فضای مجازی منعکس می‌شود. (مردم). . نباید به دیدن یک عکس و قطعه‌ای از فیلمی بسنده کنند. موضوع دستگیری آن خانم هم بررسی می‌شود!

یارانه

در حالی‌که پس از ۱۲سال که از اجرای یارانهٔ نقدی ۴۵هزار تومانی می‌گذرد، و در شرایطی که تورم، پیاپی در حال رکورد شکنی است و ارزش ریال هم سقوطی بی‌سابقه دارد، رژیم آخوندی حتی یک تومان به یارانهٔ نقدی اضافه نکرده است. در این وضعیت، روز گذشته یکی از وزرای رئیسی جلاد اعتراف کرد که هنوز هم رژیم هیچ قصد و برنامه‌یی برای افزایش یارانه ندارد.

یادآوری می‌کنیم ارز معادل یارانهٔ پرداختی تنها یک و نیم دلار است و با آن تنها می‌توان حدود ۲۰عدد تخم‌مرغ خرید!

مطالب مرتبط

رئیس کل سازمان نظام پرستاری رژیم از کمبود صد هزار پرستار در کشور خبر داد ـ دریک نگاه

اعتراف سازمان برنامه و بودجه رژیم: در صورت ادامه تحریم‌ها دولت در سال ۱۴۰۳ در آستانهٔ ورشکستگی قرار می‌گیرد