نامه ۹تن از اعضای کنگره آمریکا به وزیر خزانه‌داری، خرید غیرقانونی نفت از رژیم ایران توسط چین

نامه ۹تن از اعضای کنگره آمریکا به وزیر خزانه‌داری، خرید غیرقانونی نفت از رژیم ایران توسط چین ـ در یک نگاه  ـ ۲آبان۱۴۰۰

۹تن از اعضای کمیتهٔ روابط خارجی کنگرهٴ آمریکا به‌وزیر خزانه‌داری این کشورنوشتند: خرید نفت ایران توسط چین، رژیم ایران را قادر می‌سازد تا حمایتش از تروریسم، توسعهٴ موشکهای بالستیک و پیگیری تسلیحات اتمی را استمرار بخشد.

اندی بار نمایندهٔ کنگرهٴ آمریکا: آنچه مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه اتمی رژیم ایران فاش کرد، ناراحت‌کننده بود.

اندی بار: گروسی تأیید کرد قبل از خروج آمریکا، رژیم ایران، اسامی مکانهایی را که نقض توافق هسته‌یی در آنها انجام شده بود، اعلام نکرد و تلاش کرد این عدم پایبندی را پنهان کند.

رئیس‌جمهور روسیه و نخست‌وزیر اسراییل در یک ملاقات پنج ساعته درباره رژیم آخوندی و تداوم سیاست کنونی (حملات هوایی اسراییل در سوریه) به توافق رسیدند.

اولیانوف نماینده روسیه در پاسخ امیر عبداللهیان مبنی بر «به‌زودی» از سرگرفته شدن مذاکرات هسته‌یی، با طعنه گفت: چه‌کسی می‌داند واژه «به‌زودی» یعنی چه؟

بحران اتمی

طی روزهای گذشته، بحران اتمی رژیم وارد مراحل حساسی شده است. موضع‌گیریهای اروپا، آمریکا و مدیرکل آژانس در برابر رژیم، لحن هشدار آمیزی به خود گرفته و مواضع علیه آخوندها تندتر شده است.

گزارشی دربارهٔ آخرین وضعیت پروندهٴ اتمی رژیم و مذاکرات وین.

«۴ماه است میز مذاکرات در گراندهتل خاک وین می‌خورد؛ رژیم برای مذاکرات این پا و آن پا می‌کند، بهانه می‌آورد، یک روز پیش‌شرط می‌گذارد، روز بعد که با نیشخند طرف مقابل روبه‌رو می‌شود واپس نشسته و می‌گوید راهی وین می‌شویم، اما نمی‌رود؛ مدیر کل آژانس به تهران رفته و از توافق با رژیم برای بازرسی سایت‌های هسته‌یی می‌گوید، اما رژیم اجازهٴ ورود بازرسانش به سایت هسته‌یی کرج را نمی‌دهد؛ وزیر خارجهٔ آمریکا هشدار می‌دهد به نقطه‌ای نزدیک می‌شویم که دیگر برجام منافعی برای آمریکا نخواهد داشت؛ اروپا انریکه مورا را به تهران و جوزف بورل را به واشنگتن می‌فرستد تا پادر میانی کنند، اما با دستان خالی به بروکسل بر می‌گردند؛ رژیم می‌گوید با اروپا توافق کردیم ۲۹مهر در بروکسل مذاکره کنیم که چه زمانی مذاکرات وین را آغاز کنیم؛ این‌بار اروپا تکذیب می‌کند و روشن می‌شود حتی مذاکره برای مذاکره هم در کار نیست! اعضای کمیتهٔ خارجی سنای آمریکا با مدیرکل آژانس اتمی دربارهٴ پرونده رژیم ایران ملاقات می‌کنند و پس از آن هشدارها بیشتر هم می‌شود. کنگرهٴ آمریکا و اعراب و اسراییل هم بر کاخ‌سفید فشار می‌آورند که نباید به رژیم ایران امتیازی داد. این است وضعیت آشفته و گره کور مذاکرات وین و پروندهٴ اتمی با رژیمی که هنوز در خواب پنبه‌دانهٔ سیاست مماشات به‌سر می‌برد».

پاسدار محسن رضایی معاون اقتصادی رئیسی
پاسدار حسین امیر عبداللهیان وزیر خارجه
پاسدار احمد وحیدی وزیر کشور کنونی
پاسدار رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی
پاسدار محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم و تحقیقات
پاسدار اسماعیل خطیب وزیر اطلاعات کنونی
پاسدار محمدرضا قرایی آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
پاسدار بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت دولت رئیسی
پاسدار عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری
پاسدار امین حسین رحیمی وزیر دادگستری
پاسدار محمدمهدی اسماعیلی وزیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
پاسدار سعید محمد دبیر فعلی شورای عالی مناطق آزاد

رئیسی هم‌چنین تا آخر مهرماه استانداری ۱۳استان را به پاسداران سپرده است.

مادر شهید

در آستانه سالگرد قیام آبان، محبوبه رمضانی، مادر شهید قیام آبان، پژمان قلی‌پور، خطاب به رژیم آخوندی پیامی منتشر کرد و گفت: آبان ادامه دارد.

رئیسی جلاد و آتش قیامهای آینده

این روزها رسانه‌های حکومتی به‌طور ثابت از خیزش‌های مردمی در آینده نزدیک ابراز وحشت می‌کنند. علت چیست؟ یک گزارش کوتاه این نکته را توضیح می‌دهد.

در کمتر از یک هفته، حداقل ۴بار سرکردگان نیروهای سرکوبگر رژیم به صحنه آمده و خبر از کشف سلاح و مهمات جنگی در مناطق مختلف کشور دادند.

کشف محموله بزرگ فشنگ جنگی در گمرک مرزی با افغانستان.

کشف ۳۵۳قبضه سلاح جنگی و سلاح کمری در تهران بزرگ.

کشف ۴۷قبضه کلت کمری در کرمانشاه

کشف ۲۰۰ تا۳۰۰ قبضه سلاح در استان البرز.

از سوی دیگر افزایش تعداد گشتهای سرکوبگر در شهرها، افزایش اعدام و شکنجه زندانیان و نهایتا

اعلام واگذاری به‌اصطلاح کفالت اجتماعی تهران به قرارگاه ضدخاتم پاسداران و راه‌اندازی مجدد طرح شکست‌خورده امنیت محله محور، همگی نشان می‌دهند خامنه‌ای و رئیسی حرکت جامعه به سوی موجی از قیامهای منتهی به سرنگونی دیکتاتوری را به‌روشنی در چشم‌انداز دیده و در حال سنگربندی در برابر مردم هستند.

نگاهی به سیاهه لیست استانداران و وزرای پاسدار، حتمیت فشار بیشتر حکومتی و بازتاب طبیعی آن یعنی قیامهای آتشین‌تر مردمی را نوید می‌دهد.

کتک زدن پیرمرد زباله‌گرد

بر اساس تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، مزدوران شهرداری رژیم در اسلام‌شهر، یک مرد مسن و فقیر و نفر همراهش که برای تأمین معاش خانواده، به جمع‌آوری ضایعات مشغول بودند را با چوب مورد ضرب‌وشتم قرار داده و دست و پایش را شکستند.

خبرهایی از وضعیت مردم در فاجعه کرونا

آمار قربانیان کرونا در سراسر کشور از ۴۶۲هزار و ۸۰۰نفر فراتر رفت.

وزارت بهداشت رژیم: ۱۶شهرستان قرمز، ۱۱۹شهرستان نارنجی، ۲۲۷شهرستان زرد و فقط ۸۶شهرستان آبی است.

دانشگاه پزشکی کرمانشاه: شهرستانهای پاوه، جوانرود، سرپل‌ذهاب و روانسر در وضعیت قرمز هستند.

اخبار جهان

در لاهور پاکستان، درگیری بین تظاهر کنندگان بنیادگرا و پلیس، منجر به کشته شدن دو پلیس شد.

گیر پرسن نماینده ویژه سازمان ملل برای سوریه ضمن اعلام شکست تلاش‌هایش برای ایجاد سازش بین رژیم اسد و بخشی از اپوزیسیون آن کشور گفت، ششمین دور مذاکرات بین دوطرف یک «ناامیدی بزرگ» بود.

رزمایش نظامی یک هفته‌یی روسیه و تاجیکستان در کنار مرزهای افغانستان پایان یافت.

رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتی اعلام کرد روابط کشورش با فرانسه را تقویت خواهد کرد.

اجلاس وزرای دفاع ناتو در بروکسل به پایان رسید و تنش درونی ناتو بر سر تلاش اروپا برای تجهیز نظامی مستقل از آمریکا، کاهش یافت.

آمریکا اعلام کرد اندکی از تحریم‌های «هوآوی» غول اینترنتی چینی کاست تا این کمپانی امکان خرید برخی تراشه‌های اختصاصی از آمریکا را دوباره کسب کند.

با نزدیک شدن موعد برگزاری کنفرانس آب و هوایی گلاسگو، عربستان اعلام کرد تا ۴۰سال دیگر میزان دی‌اکسید کربن تولیدی‌اش را با تصفیه، به صفر می‌رساند.

نخستین قطار بدون راننده در جهان، در آلمان، اولین سفر آزمایشی خود را با موفقیت انجام داد.

دولت چین ضمن کاستن از تکالیف شب دانش‌آموزان، از والدین آنها خواست استفاده از اینترنت را برای فرزندانشان مدیریت کنند.

مطالب مرتبط

ابراز نگرانی آمریکا، فرانسه، انگلستان و آلمان در پاریس از برنامه اتمی رژیم و تأخیر در مذاکرات

هشدار رئیس آژانس: رژیم ایران یک کره شمالی دیگر