به‌دلیل کمبود بودجه، مدام مردم را از دریافت یارانه محروم می‌کنند

به‌دلیل کمبود بودجه، مدام مردم را از دریافت یارانه محروم می‌کنند ـ در یک نگاه ـ ۲آبان۱۴۰۰

خبرگزاری حکومتی ایلنا اعتراف کرد: دولت به‌دلیل کمبود بودجه، مدام گروه‌های بیشتری از مردم را از دریافت یارانه محروم می‌کند.

فرامرز توفیقی، رئیس کمیتهٔ دستمزد رژیم: تا امروز برنج به‌شدت گران شده و قطعاً نان هم در آینده‌ای نزدیک، دوباره گران خواهد شد.

توفیقی: قند و شکر گران خواهد شد، روغن و کره گران خواهد شد، سبزیجات گران خواهد شد و سبد خانوادهٴ کارگری باز هم تهی‌تر خواهد شد.

مرتضی افقه، کارشناس اقتصادی رژیم به‌غارت مردم به‌وسیلهٔ بازی با قیمت ارز اعتراف کرد و گفت: ارز بازار آزاد، به‌علت بی‌کفایتی‌ها، حتی طبقات متوسط را هم به زیر خط فقر کشانده است.

مهدی کاظمی، سخنگوی فروشندگان لوازم یدکی خودرو: بازار لوازم یدکی خودرو به‌خاطر گرانی و خالی بودن جیب مردم دچار رکود شده است. قیمت قطعات خودرو هم ۵درصد گران شده است.

وضعیت کارگران

خبرگزاری حکومتی ایسنا اعتراف کرد: حقوق کارگران، کفاف یک خانوار کارگری را نمی‌دهد و تنها در عرض چند روز تمام می‌شود. با این حال بسیاری از کارفرماها همین حقوق‌های ناچیز را هم به کارگران نمی‌دهند.

کشاورزان اصفهانی

کشاورزان خشمگین اصفهان به‌خاطر چپاول حقوق‌شان در جریان غارتگریهای رژیم آخوندی و نابودی کشاورزی‌، به عضو مجلس ارتجاع اعتراض کردند.

بی‌خانمانها

سایت حکومتی اقتصادنیوز به غارت مردم ایران با قیمت‌های سرسام‌آور اجاره‌بها، توسط مافیای مسکن خامنه‌ای اذعان کرد و نوشت: وزیر کار می‌گوید مسکن ۳۰ تا ۶۰درصد هزینه‌های خانواده‌ها را می‌بلعد. مردم با توجه به اوضاع اقتصادی و پایین بودن دستمزدها، حتی برای تأمین اجاره‌خانه هم در مضیقه هستند.

اخبار جهان

سرکردهٔ بزرگترین کارتل مواد مخدر کلمبیا در نزدیکی مرز پاناما دستگیر شد. رئیس‌جمهور کلمبیا دستگیری او را مهمترین ضربه به قاچاق مواد مخدر در این کشور نامید.

مطالب مرتبط

بررسی وضعیت دارو در ایران تحت حاکمیت ولایت فقیه ـ روی خط ایران

ساختار معیوب و تکرار حوادث آبان