نماینده فرانسه در کمیته سوم سازمان ملل: نگرانی اصلی فرانسه خشونت بکار گرفته شده علیه زنان و دختران در ایران است

نماینده فرانسه در کمیته سوم سازمان ملل:  وضعیت حقوق‌بشر در ایران  باید متوقف شود. کسانی که به این اعمال دست می‌زنند، باید محاکمه شوند ـ در یک نگاه ـ ۴آبان۱۴۰۰

نماینده فرانسه در کمیتهٔ سوم سازمان ملل: نگرانی اصلی فرانسه، وضعیت حقوق‌بشر در ایران و به‌طور خاص وضعیت زنان و دختران است که باید متوقف شود. کسانی که به این اعمال دست می‌زنند، باید محاکمه شوند.

نماینده فرانسه: فرانسه از اعدامها و به‌ویژه اعدام کودکان ابزار نگرانی می‌کند.

نماینده استرالیا در کمیتهٔ سوم سازمان ملل: ما در نگرانی‌های گزارشگر ویژه در مورد وضعیت حقوق‌بشر در ایران شریک هستیم. ما عمیقاً از استمرار اعدامها به‌خصوص اعدام نوجوانان ناراحت هستیم.

رسانه‌های حکومتی سندی را منتشر کردند که زاکانی، شهردار خامنه‌ای در تهران، در یک فقره پارتی‌بازی دیگر، داماد خود، حسین حیدری را به‌عنوان مشاور و دستیار ویژهٔ شهردار منصوب کرد.

بمب اتم

احمد بخشایش اردستانی، عضو پیشین مجلس ارتجاع در مصاحبه با سایت دیپلماسی ایرانی، با اشاره به‌بن‌بست مذاکرات و بحران بی‌راه‌حلی رژیم گفت: «من به شخصه امیدوارم که دلیل تأخیرهای آغاز مذاکرات احیای برجام از سوی دولت رئیسی، تلاش برای ساخت بمب هسته‌یی باشد، چون من کماکان معتقدم که ساخت سلاح هسته‌یی تنها راه‌حل برای خروج از چالشها و بن‌بستهای سیاسی، دیپلماتیک و امنیتی مربوط به برجام و پرونده فعالیت‌های هسته‌یی است. تا زمانی که نظام به بمب هسته‌یی دست پیدا نکند این چالشها و مشکلات کمابیش و با شدت ادامه پیدا خواهد کرد».

کمبود بودجه

مصری، نایب‌رئیس مجلس ارتجاع به بحران فروپاشی اقتصادی رژیم و کسری ۴۶۰هزار میلیارد تومانی رژیم اعتراف کرد.

دریاچهٔ ارومیه

مصطفی فدایی فرد، کارشناس حکومتی به نابودی دریاچهٔ ارومیه توسط مافیای حکومتی آب اعتراف کرد و گفت: زمینهای اطراف دریاچهٔ ارومیه توسط چاه‌های حفاری شدهٔ متعدد، تبدیل به آبکش شده و با آبکش هم نمی‌توان به دریاچهٔ ارومیه آب رساند.

اخبار جهان

پس از کودتا در سودان و در پی اعتراضات و ناآرامی‌ها در خارطوم، نیروهای نظامی کودتاگر به سمت معترضات شلیک کردند. دست کم ۷تن کشته و دهها تن دیگر مجروح شدند.

استرالیا اعلام کرد قصد دارد تا سال۲۰۵۰ مصرف گازهای گلخانه‌یی را به صفر برساند.

رویترز پس از گفتگو با ۵تن از کارکنان پیشین فیس‌بوک و بررسی اسناد داخلی این شرکت، گزارش داد فیس‌بوک در یک دههٔ گذشته در پیشگیری از انتشار محتوای نامناسب، تلاش نکرده است.

پلیس آلمان یک گروه راست افراطی مشکوک به ارتباط با نئونازی‌ها را پس از گرفتن سلاحهای سرد آنها، از مرز لهستان دور کرد. این گروه اخیراً اقدام به ایجاد «گشت مرزی» برای مقابله با ورود مهاجران غیرقانونی از مرز لهستان کرده بود

مطالب مرتبط

مذاکرات اتمی و بن‌بست رژیم

نماینده فرانسه در کمیته سوم سازمان ملل: نگرانی اصلی فرانسه به‌طور خاص خشونت بکار گرفته شده علیه زنان و دختران در ایران است