هموطنان شهرکردی در اعتراض به مافیای حکومتی آب تظاهرات کردند ـ در یک نگاه

تظاهرات هموطنان شهرکردی در اعتراض به مافیای حکومتی آب ـ در یک نگاه ـ ۳آدر۱۴۰۰

از صبح امروز تظاهرات هموطنان شهرکردی در اعتراض به مافیای حکومتی آب آغاز شد

صبح امروز دولت استرالیا، حزب‌الشیطان لبنان، وابسته به رژیم آخوندی را با تمامی شاخه‌ها و بخش‌هایش، در فهرست سازمانهای تروریستی قرار داد.

آسوشیتدپرس: روز سه‌شنبه مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بار دیگر با گفتگوهایی به‌سبک بندبازی، با مقامات رژیم ایران مواجه شد.

خبرگزاری بلومبرگ: سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، که در آستانهٴ مذاکرات وین به تهران سفر کرد، پایان یافت. این دیداری بدون نتیجه بود.

علی بیگدلی، کارشناس حکومتی: اگر سفر گروسی به تهران، به نتیجه نرسد، وضعیت برای نظام بسیار وخیم خواهد شد.

مهدی ذاکریان، کارشناس حکومتی: توافق موقت که ممکن است آمریکا به ایران ارائه کند، به‌مثابه پوست خربزه، زیر پای مذاکره‌کنندگان نظام خواهد بود.

روزنامهٔ حکومتی جهان صنعت: با این‌که مذاکرات اتمی در پیش است، اما کماکان شاهد بالا رفتن قیمت دلار هستیم. علت، بدبینی معامله‌گران به نتیجهٔ مذاکرات هشتم آذر در وین است.

رئیسی جلاد در دیدار با سرکردگان بسیج ضدمردمی: دشمن به‌دنبال ریزش در مجموعه نیروهای نظام است. جریانهای معاند به‌دنبال انحراف در فکر، اندیشه و عمل و در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی هستند و راهبرد دشمن، ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه است.

هوشنگ جزی، از کارگزاران رژیم در سازمان جنگل‌ها: سالانه بیش از ۱۶درصد، فرسایش خاک در ایران داریم.

بامداد امروز پاساژ قائم تجریش دچار آتش‌سوزی شد.

زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۵ و یک دهم ریشتر در عمق ۱۱ کیلومتری زمین، منطقهٔ مسجد حضرت ابوالفضل را در استان سیستان و بلوچستان، لرزاند.

شاخص بورس در نخستین ساعات کاری امروز، ۲هزار و ۱۶۷ واحد سقوط کرد و به عدد یک میلیون و ۴۰۲هزار واحد تنزل یافت.

 

خبر تحصن اصفهان

امروز صبح تحصن اعتراضی کشاورزان محروم اصفهان در اعتراض به غارت آب و حیاتشان توسط مافیای خامنه‌ای، وارد نوزدهمین روز شد.

شب گذشته مردم و کشاورزان تحصن شبانهٔ خود را در بستر خشک زاینده رود ادامه دادند.

کشاورزان در تجمع و تحصن شبانه خود شعار دادند:

اصفهان، شهر کرد اتحاد اتحاد،

اصفهان خوزستان اتحاد اتحاد،

این همه بیعدالتی، هرگز ندیده ملتی،

یا حجه ابن الحسن، ریشه ظلمو بکن.

مردم و اقشار مختلف اصفهان هم‌چنان بر حمایت و پشتیبانی گسترده خود از کشاورزان محروم ادامه می‌دهند.

در حالی‌که دو هفته از تحصن و اعتراض کشاورزان اصفهان می‌گذرد و روز جمعه نیز شاهد خیزش مردم و کشاورزان اصفهان بودیم، اما رژیم آخوندی تا این لحظه حاضر نشده آب غارت شدهٔ کشاورزان را به آنها بازگرداند.

 

 

بحران مترو

زاکانی، شهردار رئیسی در تهران، به وضعیت بحرانی متروی تهران اعتراف کرد.

این در حالیست که پیاپی خبرهای گیر افتادن مردم در مترو، معطلی‌های چند ساعته و ازدحام شدید در واگن‌ها، آن هم در شرایط کرونایی گزارش می‌شود.

تهران ـ ایستگاه تئاتر شهرـ ۲۹آبان ـ گیر افتادن مردم در مترو

روز گذشته نیز به‌علت ازدحام شدید در واگنهای متروی تهران، مردم اعتراض کردند و با فریاد، رئیسی جلاد را «گوسفند بی‌سوادی نامیدند که رژیم به‌عنوان رئیس‌جمهور منصوب کرده» است.

 

برخی عناوین روزنامه‌های امروز رژیم

وطن امروز: راهبرد دشمن: ایجاد یأس

جهان صنعت: اگر مردم دل به جمهوری اسلامی ندهند، فرقی ندارد موشک داشته باشیم یا نه!

ثروت: افزایش ۷۰درصدی هزینهٔ خانوارها

اقتصاد سرآمد: بدمسکنی، گریبانگیر کلان شهرهای ایران

کار و کارگر: دردسر جدید مجلس برای کارگران

امروز: نباید یک میلیون حقوق اضافه کنیم، بعد ۳میلیون از جیب مردم برداریم!

اسکناس: کسری بودجهٔ سنگین در انتظار دولت

اخبار صنعت: بدون لغو تحریم‌ها، بودجهٔ بدون کسری واقعیت ندارد

آفتاب یزد: فوتبال دیدن هم لاکچری می‌شود؟- ده برابر شدن بلیت «آزادی!»

آرمان: عذرخواهی در بین مسئولان نظام (به‌خاطر شکست وعده‌ها) جایی ندارد، استعفا پیشکش!

 

گزارش استانداران سرکوبگر در برابر مردم شورشی

روز ۳۰آبان ۱۴۰۰ رئیسی جلاد در شرایطی که مردم استان چارمحال و بختیاری در خیابانهای شهرکرد برعلیه رژیم و سیاستهای غارتگرانه‌اش شعار می‌دادند، یک پاسدار سرتیپ را به استانداری همین استان منصوب کرد، اقدامی که ناظران آن را پیامی روشن و سرکوبگرانه به مردم این استان از سوی دیکتاتوری تلقی کردند. گزارشی از استاندارهای رژیم.

استانداران سرکوبگر در برابر مردم شورشی

روز ۳۰آبان ۱۴۰۰ در گرماگرم تظاهرات مردم چهار محال و بختیاری، سرتیپ پاسدار غلام‌علی حیدری به سمت استاندار چهارمحال و بختیاری منصوب شد. همزمان حسن بهرام‌نیا دیگر همکار حیدری هم به استانداری ایلام گماشته شد.

پاسدار تحت تعقیب بین‌المللی، احمد وحیدی (وزیر کشور رئیسی) که پیش‌تر، استانداران هرمزگان، آذربایجان شرقی، قم، بوشهر، البرز و خراسان رضوی را هم از میان فرماندهان پیشین سپاه منصوب کرده بود، در حال تکمیل کردن روند نظامی کردن کامل وزارت کشور است.

جلاد ۶۷ درست دو ماه و ۱۶روز پس از به کرسی نشستن، کفالت تهران را رسماً به سپاه جنایتکار پاسداران سپرد، در حالی‌که پیش از آن‌هم سرگرم تحویل دادن استانهای مختلف کشور به سرکردگان سپاه شده بود.

وحشت از قیام‌ها (یعنی همان عاملی که سبب انتصاب جلاد قتل‌عام ۶۷ به ریاست‌جمهوری نظام شده بود) باعث شد خامنه‌ای با نظامی کردن تمام‌عیار وزارت کشور، در عمل به «بازتعریف» روشن «دولت جوان حزب‌اللهی» بپردازد.

خامنه‌ای و رئیسی تاکنون حداقل ۱۵استان کشور را به پاسداران سپرده‌اند، روندی که هم‌چنان ادامه دارد در حالی‌که قیام و خیزش‌های مردمی هم پیوسته رو به گسترش دارند. صحنه‌ای که به گمان ناظران، یک رویارویی نهایی را در چشم‌انداز رخدادهای ایران قرار داده است.

با ادامهٔ کاهش ارزش لیر در ترکیه، مردم معترض در استانبول و آنکارا تظاهرات کردند.

به‌دنبال آزادسازی ۵۰میلیون بشکه از ذخایر استراتژیک نفت آمریکا، قیمت جهانی نفت، کاهش یافت.

سازمان ملل‌متحد اعلام کرد تمامی بودجه ۶۰۶میلیون دلاری لازم برای کاهش فاجعه انسانی در افغانستان را با استفاده از کمکهای بین‌المللی‌، تأمین می‌کند.

ایتالیا دو کمپانی معروف آمازون و اپل را به‌علت نقض مقررات مبارزه با انحصار در کسب و کارها، ۲۰۰میلیون یورو جریمه کرد. هر دو کمپانی به این تصمیم اعتراض کردند.

«چون دو هوآن» دیکتاتور سابق کره جنوبی که در سال۱۹۷۹ با یک کودتای نظامی به قدرت رسیده و اعتراضهای مردم این کشور را سرکوب کرده بود، در ۹۰ سالگی در کره جنوبی درگذشت.

به‌دنبال واژگون شدن یک اتوبوس مسافرتی متعلق به مقدونیه شمالی در بلغارستان، دست‌کم ۴۵نفر کشته شدند.

 

فضاپیما

ناسا گزارش داد، امروز در برنامه‌یی از پیش تعیین شده، یک فضاپیما به سمت یک سیارک رفته و با آن برخورد خواهد کرد. در عملیات امروز یک ماهواره کوچک پیشاپیش در موقعیت مناسب برای تصویر برداری از این اصابت قرار خواهد گرفت.

هدف این است که دانشمندان دریابند در صورت قرار گرفتن یک سیارک مفروض در مسیر برخورد با کره‌زمین، بشر تا چه اندازه می‌تواند روی منحرف کردن چنان سیارکی به‌وسیله اقدام انتحاری یک فضاپیما حساب باز کند.

برخورد چنین سیارک‌هایی به زمین می‌تواند حیات را تا میلیون‌ها سال به عقب بازگرداند. اتفاقی که تاکنون حداقل سه بار در تاریخ تکامل کره زمین روی داده و در یک مورد باعث منقرض شدن دایناسورها، در ۶۰میلیون سال پیش شده است.

مطالب مرتبط

خیزش مردم شهر کرد برای سومین روز متوالی در اعتراض به غارت آب توسط رژیم ـ در یک نگاه

استمرار تجمع کشاورزان اصفهان در بستر زاینده رود - حمله وحوش رژیم به کشاورزان