دولت استرالیا حزب الشیطان لبنان را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داد ـ در یک نگاه

صبح امروز دولت استرالیا، حزب‌الشیطان لبنان، وابسته به رژیم آخوندی را با تمامی شاخه‌ها و بخش‌هایش، در فهرست سازمانهای تروریستی قرار داد ـ در یک نگاه ـ ۳آذر۱۴۰۰

تجمع بزرگ مردم شهرکرد در اعتراض به غارت آب توسط رژیم آخوندی

آسوشیتدپرس: روز سه‌شنبه مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بار دیگر با گفتگوهایی به‌سبک بندبازی، با مقامات رژیم ایران مواجه شد.

خبرگزاری بلومبرگ: سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، که در آستانهٴ مذاکرات وین به تهران سفر کرد، پایان یافت. این دیداری بدون نتیجه بود.

رسانه‌های حکومتی: وقتی اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی نظام مدعی شد که «گروسی گفته هیچ انحرافی در برنامه هسته‌ای نظام مشاهده نکرده»، زبان بدن گروسی جالب توجه بود!

علی بیگدلی، کارشناس حکومتی: اگر سفر گروسی به تهران، به نتیجه نرسد، وضعیت برای نظام بسیار وخیم خواهد شد.

مهدی ذاکریان، کارشناس حکومتی: توافق موقت که ممکن است آمریکا به ایران ارائه کند، به‌مثابه پوست خربزه، زیر پای مذاکره‌کنندگان نظام خواهد بود.

روزنامهٔ حکومتی جهان صنعت: با این‌که مذاکرات اتمی در پیش است، اما کماکان شاهد بالا رفتن قیمت دلار هستیم. علت، بدبینی معامله‌گران به نتیجهٔ مذاکرات هشتم آذر در وین است.

رئیسی جلاد در دیدار با سرکردگان بسیج ضدمردمی: دشمن به‌دنبال ریزش در مجموعه نیروهای نظام است. جریانهای معاند به‌دنبال انحراف در فکر، اندیشه و عمل و در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی هستند و راهبرد دشمن، ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه است.

روزنامهٔ حکومتی آفتاب یزد: عاقبت سیاستهای اقتصادی و وعده‌های دولت رئیسی: نه لبنیان ارزان شد، نه بلیت هواپیما

روزنامهٔ حکومتی آرمان خطاب به دولت رئیسی در واکنش به رسوا شدن ادعای کنترل نسبی بازار نوشت: عذرخواهی هم بلد نیستید؟!

روزنامهٔ حکومتی ثروت: در آبان سال جاری هزینهٔ سبد معیشت خانوار ۱۱میلیون و ۴۷۹هزار تومان اعلام شد، در حالیکه مزد کارگران با همهٔ مؤلفه‌های مزدی ۴میلیون و ۲۰۰هزار تومان است و مشخص است چه بلایی سر قدرت خرید کارگر آمده است.

در ادامهٔ سقوط ارزش ریال به‌خاطر فروپاشی اقتصادی، قیمت هر دلار با افزایش ۴۰۰تومانی در عرض چند ساعت، به ۲۸هزار و ۹۵۰تومان رسید و در آستانهٔ دالان ۲۹هزار تومانی قرار گرفت.

با هنر

محمدرضا باهنر، عضو مجلس تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وضعیت بحرانی رژیم و بلاتکلیفی دولت رئیسی گفت:

در این سال‌ها اشکالات روی هم تلنبار شده است. این‌که امروز (رئیسی) بگوید من تورم را ۶ماهه حل می‌کنم، نمی‌شود. چون تورم با دستور قابل حل نیست. این‌که ارزش ریال هم‌چون یخ در آفتاب تابستان در حال آب شدن است، با دستور حل نمی‌شود. این‌که رئیسی بگوید من دستور دادم قیمت ریال تقویت شود، دستوری که نمی‌شود، کلی عوامل دارد! دولت رئیسی موضعش را در مورد پیوستن به اف.ای.تی. اف مشخص کند!».

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، آنگاه با نگرانی نسبت به خیزش مردم اصفهان و شهرکرد اعتراف کرد که رژیم نه می‌خواهد و نه می‌تواند این مشکلات را حل کند و گفت: مشکلاتی که ۳۰سال روی هم تلنبار شده، دو ماهه حل نمی‌شود!

 

تحصن اصفهان

امروز صبح تحصن اعتراضی کشاورزان محروم اصفهان در اعتراض به غارت آب و حیاتشان توسط مافیای خامنه‌ای، وارد نوزدهمین روز شد.

شب گذشته مردم و کشاورزان تحصن شبانهٔ خود را در بستر خشک زاینده رود ادامه دادند.

کشاورزان در تجمع و تحصن شبانه خود شعار دادند:

اصفهان، شهر کرد اتحاد اتحاد،

اصفهان خوزستان اتحاد اتحاد،

این همه بیعدالتی، هرگز ندیده ملتی،

یا حجه ابن الحسن، ریشه ظلمو بکن.

مردم و اقشار مختلف اصفهان هم‌چنان بر حمایت و پشتیبانی گسترده خود از کشاورزان محروم ادامه می‌دهند.

در حالی‌که دو هفته از تحصن و اعتراض کشاورزان اصفهان می‌گذرد و روز جمعه نیز شاهد خیزش مردم و کشاورزان اصفهان بودیم، اما رژیم آخوندی تا این لحظه حاضر نشده آب غارت شدهٔ کشاورزان را به آنها بازگرداند.

 

 

شورای حکام

در جلسهٔ امروز شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گزارش آژانس در مورد همکاری نکردن رژیم ایران با آژانس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

روز گذشته نیز رافائل گروسی با کارگزاران رژیم در تهران روی همین موضوع دیدار کرد.

گزارشی در این باره:

//گزارش

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، روز گذشته، دوم آذر با محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی رژیم و امیر عبداللهیان، وزیر خارجهٔ نظام آخوندی، دیدار کرد.

گروسی در نشست خبری گفت توافق شد ادامهٔ همکاری آژانس با رژیم بر اساس شفافیت باشد.

اسلامی هم مدعی شد به بخش‌هایی از فعالیت‌های گذشتهٔ رژیم پاسخ داده. وی هم‌چنین گفت گروسی تأکید کرده که رژیم با آژانس همکاری می‌کند!

این در حالیست که گزارشهای اخیر آژانس، از جمله در آخرین گزارش تأکیده شده که رژیم اورانیوم غنی‌شده را بیش از مقداری که اجازه دارد، تولید و ذخیره کرده و مانع نصب دوربینهای نظارتی در تأسیسات کرج توسط آژانس شده است.

آخرین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، امروز ۳آذر در نشست شورای حکام مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سخنگوی وزارت‌خارجهٔ آمریکا هم روز دوشنبه، ضمن هشدار به رژیم به‌خاطر تنش آفرینی‌هایش گفت: اقدامات رژیم به‌هیچ عنوان نمی‌تواند برای رژیم ایران، در مذاکرات وین اهرم فشار باشد.

ند پرایس هم‌چنین تأکید کرد دولت بایدن به‌هیچ عنوان قصد لغو هیچگونه تحریمی را ندارد، تا زمانی که رژیم به خواسته‌های آمریکا و اروپا پاسخ دهد.

 

خبرهایی از دیگر نقاط جهان

 

سازمان تحقیقات و توسعهٴ دفاعی هند اعلام کرد در پی افزایش تنش این کشور با چین، صنایع پهپادی خود را ارتقا خواهد داد.

با ادامهٔ کاهش ارزش لیر در ترکیه، مردم معترض در استانبول و آنکارا تظاهرات کردند.

به‌دنبال آزادسازی ۵۰میلیون بشکه از ذخایر استراتژیک نفت آمریکا، قیمت جهانی نفت، کاهش یافت.

ایتالیا دو کمپانی معروف آمازون و اپل را به‌علت نقض مقررات مبارزه با انحصار در کسب و کارها، ۲۰۰میلیون یورو جریمه کرد. هر دو کمپانی به این تصمیم اعتراض کردند.

«چون دو هوآن» دیکتاتور سابق کره جنوبی که در سال۱۹۷۹ با یک کودتای نظامی به قدرت رسیده و اعتراضهای مردم این کشور را سرکوب کرده بود، در ۹۰ سالگی در کره جنوبی درگذشت.

۵۸خانواده‌های کودکان یک مهد کودک در جنوب مکزیک که در بخت آزمایی ۲۰میلیون پزو، معادل ۹۵۰هزار دلار برای مهد کودک جایزه گرفتند، از سوی یک باند مسلح مورد تهدید قرار گرفتند.

 

فضاپیما

ناسا گزارش داد، امروز در برنامه‌یی از پیش تعیین شده، یک فضاپیما به سمت یک سیارک رفته و با آن برخورد خواهد کرد. در عملیات امروز یک ماهواره کوچک پیشاپیش در موقعیت مناسب برای تصویر برداری از این اصابت قرار خواهد گرفت.

هدف این است که دانشمندان دریابند در صورت قرار گرفتن یک سیارک مفروض در مسیر برخورد با کره‌زمین، بشر تا چه اندازه می‌تواند روی منحرف کردن چنان سیارکی به‌وسیله اقدام انتحاری یک فضاپیما حساب باز کند.

برخورد چنین سیارک‌هایی به زمین می‌تواند حیات را تا میلیون‌ها سال به عقب بازگرداند. اتفاقی که تاکنون حداقل سه بار در تاریخ تکامل کره زمین روی داده و در یک مورد باعث منقرض شدن دایناسورها، در ۶۰میلیون سال پیش شده است.

مطالب مرتبط

هموطنان شهرکردی در اعتراض به مافیای حکومتی آب تظاهرات کردند ـ در یک نگاه