هجوم وحشیانه یکان ویژه و نیروهای سرکوبگر انتظامی خامنه‌ای به کشاورزان با شلیک و آتش زدن چادرهای تحصن ـ در یک نگاه

هجوم وحشیانه یکان ویژه و نیروهای سرکوبگر انتظامی خامنه‌ای به کشاورزان و آتش زدن چادرهای تحصن در ساعت ۴ بامداد امروز ـ در یک نگاه ـ ۴آذر۱۴۰۰

کشاورزان از مردم درخواست کمک کردند.

تحصن و اعتصاب شبانه کارگران ایران خودروی تبریز

دهها هزار تن از جوانان بختیاری روز چهارشنبه در چهارمین روز اعتراض خود علیه مافیای آب خامنه‌ای و پاسداران، در شهرکرد تظاهرات کردند

مشاور ارشد عفو بین‌الملل در سوئد: قتل‌عام سال۱۳۶۷ جنایتی است که ادامه دارد.

فرانسه، انگلستان و آلمان طی بیانیه‌یی نسبت به توسعه فزاینده برنامه اتمی رژیم ایران در مورد غنی‌سازی با غلظت ۲۰درصد و ۶۰درصد هشدار دادند.

راب مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران: اگر رژیم ایران به‌بمب اتمی «خیلی نزدیک» شود، ایالات متحده بیکار نخواهد نشست.

ژنرال کنت مکنزی: «بایدن تأکید کرد رژیم ایران سلاح هسته‌یی نخواهد داشت. مقامات کاخ سفید، پنتاگون و وزارت‌خارجه برای توسعه گزینه‌های "طرح B"، «از تحریمهای اضافی تا اقدام نظامی»، کار کرده‌اند.

یورواکتیو: بنا‌به گزارش سالانه سرویس اطلاعات امنیتی جمهوری چک، پس از چند دهه آرامش، دوباره شاهد افزایش فعالیت‌های سرویس‌های ویژه اطلاعاتی رژیم ایران در اروپا و هم‌چنین تعدی‌های فزاینده آنها به مخالفان در تبعید هستیم.

با سقوط ارزش ریال، دلار به ۲۹هزار و ۳۰۰تومان رسید.

 

تحصن کشاورزان اصفهان

حمله وحشیانه نیرو‌های سرکوبگر رژیم به چادرهای تحصن کشاورزان در بامداد امروز. کشاورزان از مردم درخواست کمک کردند.

با وجود هجوم اوباش و نیروی انتظامی خامنه‌ای به کشاورزان، امروز صبح بیستمین روز تحصن اعتراضی کشاورزان محروم اصفهان، در اعتراض به غارت آب و حیات توسط مافیای خامنه‌ای، ادامه یافت.

شب گذشته نیز مردم و کشاورزان تحصن شبانهٔ خود را ادامه دادند و شمار زیادی از گروه‌های مختلف اجتماعی نیز در حمایت از کشاورزان محروم، به محل تحصن آمدند.

یک خانم هموطن با اشاره به توطئه‌های خامنه‌ای و مافیای آب که تلاش می‌کنند اعتراضات برحق مردم ایران علیه نظام سیاه آخوندی را، اختلاف بین شهرها عنوان کنند و به انحراف بکشانند، افشاگری کرد.

در تحصن شب گذشتهٔ مردم و کشاورزان اصفهان، آنها با اشاره به توطئه‌های رژیم برای ایجاد تفرقه، شعار اتحاد سر دادند و از مردم سایر استانها خواستند به اعتراض علیه ظلم و چپاول برخیزند.

 

تبریز

شامگاه روز گذشته کارگران و کارکنان محروم ایران خودروی تبریز، در اعتراض به سیاستهای غارگرانهٴ حکومت آخوندی، با شعار استعفای کارگزاران رژیم، تجمع بزرگی برگزار کردند. این اعتصاب تا اولین ساعات بامدادی امروز ادامه یافت.

 

برخی عناوین روزنامه‌های امروز رژیم

 

آرمان: حرفهای گروسی در وین تغییر کرد!

سیاست روز: بی‌شرمی گروسی!

کیهان: گروسی: نمی‌توانیم جلوی درز اطلاعات را بگیریم، اما ایران باید اطلاعات بدهد!

۱۰۳رویش ملت: مقابله با تهدید کم آبی، راه‌حل فوری و سحرآمیز ندارد.

رسالت: خطاهای فاحش در الگوی حکمرانی آب

اقتصاد ملی: خاموشی‌های جدید در راه است؟

اقتصاد آینده: زرشک و زعفران هم از سفرهٔ مردم پر کشیدند!

اسکناس: جیب دامدار خالی؛ جیب دلال پر از پول!

پیام ما: نجومی بگیری ادامه دارد

اقتصاد سرآمد: حقوق نجومی برای کدام خدمات؟

 

گزارش مهاجرت پزشکان و نخبگان

مهاجرت پزشکان و نخبگان کشور هم‌چنان ادامه دارد، گزارشی که اکنون خواهید دید به همین موضوع پرداخته:

مهاجرت پزشکان و دیگر نخبگان

روز اول آذر ۱۴۰۰ قاضی‌زاده هاشمی عضو مجلس ارتجاع رژیم اعلام کرد در سه سال گذشته حدود ۴هزار پزشک و ۳۰۰هزار تحصیل‌کرده دانشگاهی ایران، از کشور مهاجرت کرده‌اند، افرادی که مدارک تحصیلی آنها فوق‌لیسانس و دکترا بوده است.

مهاجرت چندصد هزار نفری دانش‌آموختگان و پزشکان از ایران در شرایطی است که به‌گفته معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، «در ایران به ازای هر ۱۰هزار نفر، فقط ۱۷ و یکدهم درصد پزشک داریم».

گرچه که روز ۲۸فروردین امسال خبرگزاری تروریستی تسنیم این آمار را به شکل دیگری اعلام کرده و گفته بود:

«به ازای هر ده‌هزار ایرانی فقط ۶ پزشک متخصص وجود دارد! که در مقایسه سرانه پزشک ایران با کشورهای گروه ۲۰، در ایران ۱۱ و هفت دهم پزشک به ازای هر ۱۰هزار نفر وجود دارد، اما در بسیاری از کشورهایی که از نظر نظام سلامت، کشورهای پیشرفته‌تری هستند، این عدد بالای ۳۰ یا ۴۰ است. یعنی سرانه پزشک در کشورهایی مانند تاجیکستان، قرقیزستان سوریه، مغولستان و ترکمنستان با اقتصادهایی بسیار کوچک‌تر از ایران هم بالاتر است»

 

خبرهایی از دیگر نقاط جهان

یک قایق حامل پناه‌جویان که از فرانسه به انگلستان می‌رفت، در کانال مانش غرق شد و دست‌کم ۲۷تن از پناه‌جویان جان باختند.

ارتش انگلستان اعلام کرد یک پایگاه آموزشی خود در کانادا را تعطیل می‌کند تا یک پایگاه مشابه در عمان برقرار کند.

ارزش پول ملی لبنان، به پایین‌ترین حد ارزش خود سقوط کرد و نسبت به ارزش ثابت خود، ۱۶برابر کاهش یافت.

توافق احزاب آلمان برای تشکیل دولت

پس از هفته‌ها مذاکره، سرانجام احزاب سوسیال‌دموکرات، سبزها و دمکرات‌های آزاد برای تشکیل کابینه ائتلافی و اهداف دولت آینده آلمان پس از مرکل توافق کردند. برخی مهم‌ترین مناصب به این ترتیب تقسیم شد: صدراعظمی و وزرات‌خانه‌های دفاع و کشور به «حزب سوسیال دمکرات» و وزارت امور خارجه به» حزب سبزها» و وزارت دارایی به حزب «دمکرات‌های آزاد» رسید.

اجلاس رهبران برای دمکراسی

با دعوت آمریکا از تایوان به اجلاس رهبران جهان برای دمکراسی و دعوت نکردن از جمهوری خلق چین، روابط این دو ابر قدرت مجدداً دستخوش تنش شد. اجلاس رهبران جهان برای دموکراسی قرار است روزهای ۹ و ۱۰دسامبر و به‌شکل ویدیو کنفرانس برگزار شود. نمایندگان ۱۱۰کشور در این نشست شرکت می‌کنند

واکسن جدید

در آستانه ورود موج جدید کرونا به اروپا، پژوهشگران آلمانی اعلام کردند در حال نهایی کردن یک واکسن جدید و کارآمدتر به اسم «کووک – یک» هستند. این واکسن با تقویت سلول‌های آسیب‌دیده و تهاجم همزمان به ویروس مهاجم، باعث افزایش سریعتر «پادتن» و بهبودی بیماران می‌شود.

چهار روز کار در هفته، یک روش کار نوین

یک بانک انگلیسی به است «اتم بانک» برای حفاظت کارکنان خود در برابر کرونا، روزهای کاریِ هفته را برای همه کارکنان خود به چهار روز کاهش داد بدون آن که تغییری در حقوق ماهیانه آنها ایجاد کند. مدیر عامل «اتم بانک» معتقد است «هفته کاری پنج روزه»، «یادگار قرن بیستم است» و برای شیوه‌ها و هدف‌گذاریهای نوین کاری، مناسب نیست

اولین فضانورد زن سیاهپوست ایستگاه فضایی

ناسا اعلام کرد اولین زن فضانورد سیاه‌پوست به اسم «جسیکا واتکینز» را به ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌فرستد. واتکینز یکی از چهار فضانوردی است که در بهار آینده در مأموریت «کرو۴ اسپیس‌ایکس» به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد رفت.

مطالب مرتبط

حمله ماموران یگان ویژه با تیراندازی و گاز اشک‌آور به کشاورزان متحصن در پل خواجو و به آتش کشیدن چادرهای آنان

حمله مأموران یگان ویژه با تیراندازی و گاز اشک‌آور به کشاورزان متحصن در پل خواجو و به آتش کشیدن چادرهای آنان

 

لطفا به اشتراک بگذارید: