تشییع پیکر دیوید ایمس در کلیسای وست مینستربا حضور نخست وزیر و مقامات انگلستان

تشییع پیکر دیوید ایمس در کلیسای وست مینستربا حضور نخست وزیر و مقامات انگلستان ـ ۴آذر۱۴۰۰

شرکت هیأتی از دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت در انگلستان درگرامی‌داشت خاطره این حامی بزرگ مقاومت و مجاهدان اشرفی

روز سه‌شنبه دوم آذر، مراسم تشییع پیکر دیوید ایمس، رئیس مشترک کمیته پارلمانی انگلستان برای آزادی ایران، با حضور دوید جانسون نخست وزیر، وزیر کشور، رئیس پارلمان و خانواده وی و قریب به ۴۵۰ تن از شخصیت های سیاسی ونمایندگان مجلسین درکلیسای وست مینیستر توسط کاردینال وینسنت نیکولز، بلندپایه‌ترین رهبر کاتولیک‌ها در لندن برگزار شد.

به گزارش روزنامه سان، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیکهای جهان طی پیامی تسلیت صمیمانه خود را به خانواده‌ایمس اعلام کرده و از «خدمات عمومی فداکارانه» این قانونگذار که حاکی از «نگرانی عمیق او برای فقرا و محرومان» بود، تمجید کرد. پاپ از حاضرین خواست تا عزم خود را "به وسیله خیر و نیکی علیه شر"و"جامعه‌ای برای عدالت بزرگ‌تر جزم کنند. " .

دیوید جانسون هنگام ادای احترام در برابر وی گفت: «او نشان داد که شما به‌عنوان یک نماینده مجلس برای تغییر زندگی مردم در بالا و پایین

کشور به چه چیزی می‌توانید دست پیدا کنید و بسیار دلتنگ او خواهد شد».

علاوه بر دیوید جانسون و پریتی پاتل، وزیر کشور، جان میجر، دیوید کامرون و خانم ترزامی، نخست وزیران سابق انگلستان نیز در این مراسم حضور داشتند.

هیأتی از دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت در انگلستان با شرکت در تشییع پیکر دیوید ایمس در کلیسای جامع وست‌مینستر خاطره این حامی بزرگ مقاومت و مجاهدان اشرفی را از سوی مقاومت ایران گرامی داشتند.

مطالب مرتبط

مراسم تشییع پیکر دیوید ایمس در کلیسای جامع وست مینستر لندن برگزار شد

روزنامه سان: مراسم وداع با سر دیوید ایمس، با حضور بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلستان در وست مینستر