بایدن ـ حضور نیروهای نظامی آمریکا در عربستان به‌خاطر مقابله با اقدامات خصمانة رژیم ایران و گروه‌های نیابتی آن است ـ دریک نگاه

بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا: حضور نیروهای نظامی آمریکا در عربستان به‌خاطر مقابله با اقدامات خصمانهٔ رژیم ایران و گروه‌های نیابتی آن است ـ دریک نگاه  ـ۱۷اذر۱۴۰۰

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید: هر چه رژیم ایران در مذاکرات اتمی کمتر از خود جدیت نشان بدهد، منزوی‌تر می‌شود؛ بنابراین توپ در زمین رژیم ایران است که می‌خواهد جدی باشد یا خیر.

اوشاکوف، دستیار رئیس‌جمهور روسیه، پس از تماس پوتین و بایدن گفت: موضع مسکو و واشنگتن در خصوص این‌که مواد برجام باید اجرا شود، هم‌سو است.

پاسدار شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت نظام: آمریکا به‌دنبال بحران‌آفرینی‌های جدید (علیه نظام) است.

فریدون مجلسی، دیپلمات پیشین رژیم: آمریکا حاضر نیست با نظام معامله کند، و به‌کشورهای دیگر هم می‌گوید اگر با نظام معامله کردید شما را نیز تحریم می‌کنم. موضوعی که باعث شده کشورهای دیگر با تحریم‌های آمریکا همراهی کنند.

محمد غرضی، وزیر پیشین رژیم آخوندی: مشکل گرانی‌ها ناشی از رانت‌خواری است.

محسن زنگنه، عضو مجلس ارتجاع: نظام در یک جنگ اقتصادی است و دشمنان هم تلاش می‌کنند تا فضای (بحران) اقتصادی را فراتر از آنچه هست، نشان دهند.

آخوند فاضل میبدی: اقتصاد ما از منظر واقعی و روانی، به تحریم‌هایی که وجود دارد، گره خورده است.

روزنامهٔ حکومتی آفتاب یزد: اقتصاد ایران بیمار و نیازمند جراحی است. آنهایی هم که در دولت رئیسی وعده‌های عجیب و غریب می‌دادند که می‌شود بورس را سر و سامان داد و دلار را زیر ۲۰هزار تومان آورد، امروز فهمیده‌اند از این خبرها نیست.

روزنامهٔ حکومتی اسکناس: مردم وقتی صبح بیدار می‌شوند می‌بینند ۳۰۰ تا ۴۰۰تومان به قیمت ارز اضافه شده، این می‌تواند خیلی خطرناک باشد.

روزنامهٔ حکومتی اقتصاد پویا: دههٔ ۱۳۹۰ را باید دههٔ فلاکت برای مردم ایران نامید.

روزنامهٔ حکومتی پیام ما: نیروگاه شازند اراک با قدرت مازوت می‌سوزاند. وضعیت اراک خطرناک شد.

در آستانه شب یلدا، رئیس حکومتی اتحادیه آجیل و خشکبار تهران از گرانی شدید آجیل و خشکبار خبر داد و از جمله گفت، قیمت تخمه از ۲۵هزار تومان در سال گذشته به ۱۲۵هزار تومان رسیده است.

 در یک تصادف دلخراش در کرمانشاه، یک اتوبوس حامل دانش‌آموزان واژگون شد و متأسفانه دو تن از دانش‌آموزان جان باختند.

با سقوط شتابان ارزش ریال و بالارفتن قیمت دلار، کارگزاران رژیم تلاش می‌کنند مقصر را عواملی جز فروپاشی اقتصادی عنوان کنند. صبح امروز آخوند ذالنوری، رئیس کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع، همپای رئیسی جلاد، «دستان بیگانه‌» را مقصر این وضعیت عنوان کرد.

دلاوری، مجری تلویزیون ارتجاع هم نوشت: رئیسی گفته که عده‌یی می‌خواهند همزمان با مذاکرات دلار را گران کنند؛ باید بفرمایید «می‌خواستند» و به‌هدفشان هم رسیدند!

خبرهایی از دیگر نقاط جهان

ساعاتی پیش موشک سایورز روسیه که از قزاقستان به‌سمت ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده بود، در آسمان منفجر شد و مسافر آن‌که یک میلیاردر ۴۶ سالهٔ ژاپنی بود، جان باخت.

اولاف شولتز، از امروز به‌عنوان صدراعظم جدید آلمان، کار خود را آغاز می‌کند.

نتایج یک تحقیقات گسترده در بریتانیا نشان داد افرادی که واکسنهای آسترازنکا یا فایزر را به‌عنوان نخستین «دز» دریافت کرده‌اند و پس از ۹ماه به آنها واکسن مدرنا تزریق شده، پاسخ ایمنی بهتری نشان داده‌اند.

ایتالیا برای افرادی که هنوز واکسن کووید-۱۹ نزده‌اند، محدودیتهای شدیدتری اعمال کرد و دسترسی آنها را به مجموعه‌یی ازمکانها و خدمات عمومی

محدود کرد.

روحانیان مسلمان در پاکستان، قتل فجیع یک مرد سریلانکایی را که توسط مسلمانان افراطی به بهانه توهین به مقدسات انجام شده بود، محکوم کردند.

پناهجویان روهینگیایی میانمار از شرکت فیس‌بوک، به‌علت عدم اقدام این شبکه اجتماعی علیه سخنان ضد روهینگیایی که آنها آن را کمک به خشونت می‌دانند، شکایت کردند.

بنا‌به تصمیم دولت امارات متحده عربی، از روز اول ژانویه، روزهای کاری هفته در امارات، از دوشنبه تا ظهر جمعه خواهد بود. هدف از اینکار توسعه روابط تجاری و بازرگانی با افزایش ساعات اداری مشترک با کشورهای عمدتاً غربی عنوان شده است .

مطالب مرتبط

فرانسه و عربستان در بیانیة مشترکی برضرورت مقابله با فعالیتهای بی‌ثبات کننده ایران در منطقه تاکید کردند ـ دریک نگاه

آمریکا ۱۲فرد و نهاد رژیم ایران را بدلیل نقض حقوق‌بشر تحریم کرد