هشدار وزیر خارجه انگلیس به رژیم ایران ـ این آخرین فرصت برای بازگشت به قرارداد هسته‌یی است ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ هشدار وزیر خارجه انگلیس به رژیم ایران ـ این آخرین فرصت برای بازگشت به قرارداد هسته‌یی است ـ ۱۷آذر۱۴۰۰

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزیر خارجه انگلیس روز چهارشنبه،‌ ۱۷ آذرماه، به رژیم آخوندی هشدار داد که این «آخرین فرصت» برای بازگشت به قرارداد هسته‌ای است.
لیز تراس گفت: «به ایرانی‌ها قویا توصیه می‌کنم که به برجام بازگردند، چون ما برای جلوگیری از رسیدن رژیم ایران به سلاح اتمی مصمم به همکاری با متحدان‌مان هستیم.»

جو بایدن: حضور نیروهای نظامی آمریکا در عربستان برای مقابله با اقدامات خصمانه رژیم ایران است.

رئیس جمهور آمریکا؛ روز سه شنبه ۱۶ آذر در نامه ای به کنگره این کشور، پیرامون وضعیت استقرار نیروهای نظامی در عربستان اعلام کرد: « نیروهای مسلح ایالات متحده در عربستان مستقر شده‌اند تا از نیروها و منافع ایالات متحده در منطقه، در برابر اقدام خصمانه رژیم ایران و گروه‌های مورد حمایت این کشور محافظت کنند.»

بایدن در نامه به کنگره همچنین نوشت : « همانطور که در ژوئن ۲۰۲۱ گزارش شد، من دستور حملات هدفمندی را علیه تأسیسات در دو مکان در سوریه و یک مکان در عراق در نزدیکی مرز عراق و سوریه صادر کردم. این تأسیسات توسط گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت رژیم ایران که در مجموعه‌ای از حملات علیه پرسنل و تأسیسات ایالات متحده در عراق شرکت داشتند، استفاده می‌شد.»

روزنامه حکومتی مستقل: اگر وقفه در فشارهای اقتصادی رخ ندهد، امکان تکرار حوادث آبان ۹۸ دور از ذهن نیست.

روزنامه حکومتی مستقل تحت عنوان «چشم اندازهای ما» با اشاره به بحران های عمیق اجتماعی و فقر، نسبت به  تکرار «‌ حوادث آبان ۹۸ » هشدار داد و نوشت: «قرار گرفتن در وضعیت سخت و اسفناک تورمی، طی ۴ سال اخیر و عدم تلاش برای رفع این عامل، موجب شده بخش عمده جامعه در فقر شدید قرار بگیرد. جوانان ایران تحت شدیدترین بحران‌های مالی قرار دارند»

این روزنامه حکومتی در ادامه میافزاید: « عدم حصول توافق در ماه‌های آتی، موجب نزدیک شدن کشور به فروپاشی اجتماعی و سپس سرایت این بحران به عرصه اقتصادی خواهد شد.   اگر این اتفاق، یعنی وقفه در فشارهای اقتصادی، رخ ندهد امکان تکرار حوادث آبان ۹۸ دور از ذهن نیست«

مطالب مرتبط

روزنامه حکومتی مستقل ـ اگر وقفه در فشارهای اقتصادی رخ ندهد، امکان تکرار حوادث آبان ۹۸ دور از ذهن نیست ـ در یک نگاه

انگلستان: آخرین فرصت برای بازگشت رژیم ایران به مذاکرات