دانشجوی بسیجی خطاب به رئیسی در دانشگاه شریف ـ در این حاکمیت سرتاپا یکدست، آن فسادستیزی که وعده می دادید کو؟

دانشجوی بسیجی خطاب به رئیسی در دانشگاه شریف ـ در این حاکمیت سرتاپا یکدست، آن فسادستیزی که وعده می دادید کو؟ ـ ۱۷آذر۱۴۰۰

ناپرهیزی و دو جایه خوری رئیسی، که هم از آخور حذف رقبا توسط خامنه‌ای می‌خورد و هم از توبره سفرها و دیدارهای نمایشی، کار دست اش داد و باعث شد بحران مرگبار درونی رژیم و فضای ملتهب بعد از قیام اصفهان در جلسه دیدار نمایشی‌اش در۱۶آذر در دانشگاه شریف شریف سرباز کند و در همان جمع سوت و کور و گزینشی به کلی مفتضح شود.

در متنی از این اظهارات که به سایتهای حکومتی درز پیدا کرده است، یک دانشجوی بسیجی خطاب به رئیسی می‌گوید:

جناب آقای رئیسی ما اکنون با شما نه به‌عنوان رئیس جمهوری برآمده از آرای مردم و در بستر انتخاباتی آزاد، بلکه به‌عنوان نماینده‌ٔ حاکمیت سخن می‌گوییم. شما حاصل غیر رقابتی‌ترین انتخابات طول تاریخ جمهوری اسلامی با پایین‌ترین میزان مشارکت بوده‌اید. امروز دیگر حاکمیت یک دست شده است؛ امروز دیگر دولت هم دست شماست و هر بخشی از آن را به نماینده یکی از باندهای فاسد و یا ناکارآمد قدرت و ثروت بذل و بخشش کرده اید؛ حالا سؤال اینجاست که در این حاکمیت سرتاپا یکدست، آن فسادستیزی ای که وعده می‌دادید کو؟ آن رفع فاصله طبقاتی و مبارزه با بی‌عدالتی ای که می‌گفتید، کو؟

جناب آقای رئیسی! لطفاً به دوستان هم گوشزد کنید، در نرخ رشد صفر درصدی، در انزوای سیاسی، در عدم شفافیت و هر آن چیزی که هزینه‌های گزاف بر ملت ایران تحمیل می‌کند هیچ عزت و احترامی نیست.

 

جلاد ۶۷ که مات و درمانده شاهد سرریز شدن تضاد اصلی بین مردم و جامعه به ستوه آند با رژیم یکدست شده با جلادان و پاسداران ولایت بود و حرفهای مجاهدین از زبان بسیجیان دست چین شده در نمایش ۱۶آذر بر سر و کله‌اش کوبیده می‌شد، با سؤالات تندتری مواجه می‌شود و دانشجوی مربوطه در ادامه می‌گوید:

مردمی که از رانت و فساد و ناکارآمدی و بی‌تدبیری به ستوه امده و معترضند، پاسخی جز شعارهای تو خالی ایجاد یک میلیون شغل و ساخت یک میلیون مسکن در طول سال و یا خیال‌پردازیهای پوچ درباره بهبود وضعیت اقتصادی کشور نمی‌شنوند؛ وگرنه که در این سالها پاسخ رسمی و معمول، چیزی جز سرکوب و بازداشت و باتون و اشک‌آور و گلوله جنگی و ساچمه نبوده است... . شما به ما بگویید در چنین شرایطی جز در افتادن در ورطه‌ٔ شوم خشونت چه راهی پیش پای مردم مانده است؟

حتماً از جوی خون راه افتاده در آبان ۹۸ مطلعید، همان‌گونه که از سرکوب مردم تشنه‌ٔ خوزستان و اصفهان مطلعید. شما به ما بگویید سرکوب شدید این اعتراضات جز به این معناست که حاکمیت نه تنها توانایی گفتگو با مردم را از دست داده بلکه اساساً پذیرفته است که باید به ضرب گلوله خود را حفظ نماید؟

 

در جلسه روز ۱۶آذر در دانشگاه شریف رئیسی جلاد به‌خاطر جنایاتش در قضاییه جلادن هم زیر ضرب قرار گرفت و با این سؤالات و هشدارها روبه‌رو شد:

-آیا می‌دانید که که بیش از دو سال است که هم‌دانشگاهی ما، علی یونسی و امیرحسین مرادی، هم‌چنان در حبس به سر می‌برند؟

-آیا می‌دانید که دادگاهها در دوران ریاست شما بر قوه قضاییه، به جای محاکمه‌ٔ شفاف و علنی و برخورد سریع، قاطع و صریح با عوامل اصلی جنایت اسقاط هواپیمای اوکراینی با موشک نظامی، برای دانشجویان معترض به این جنایت، پرونده‌سازی کردند؟

-و اما کلام آخر، جناب آقای رئیسی، همان‌طور که در ابتدا هم گفتیم، ما شما را نماینده‌ٔ حاکمیت می‌دانیم و لازم می‌دانیم که این هشدار را به شما بدهیم! اگر برای رهایی از وضعیت بحران‌زده‌ٔ کنونی، راه‌حلی عقلانی، مبتنی بر تجربه و کارآمد ارائه ندهید، از جانب مردم پاسخی دریافت خواهید کرد که شاید نه سریع و نه حتی فوری باشد اما حتماً انقلابی و قاطع است.

هشدار و اخطارها از درون حاکمیت پس از قیامهای بنیان‌کن دیماه ۹۶و آبان ۹۸نیز سابقه دارد.

مطالب مرتبط

زیر ضرب رفتن رئیسی جلاد در نمایش۱۶آذر، پیامد فضای ملتهب قیامی و سرکوب اعتراضات در خیابان

سخنرانی سوت و کور آخوند رئیسی در دانشگاه شریف با صندلیهای اغلب خالی