تجمع اعتراضی بازنشستگان تأمین اجتماعی شهرستان رشت، به‌علت اجرا نشدن همسانسازی حقوق ـ در یک نگاه

بازنشستگان تأمین اجتماعی شهرستان رشت، به‌علت اجرا نشدن همسانسازی حقوق،تجمع اعتراضی برپا کردند ـ در یک نگاه ـ ۱۲دی۱۴۰۰

از اولین ساعات کاری امروز، بازنشستگان تأمین اجتماعی شهرستان رشت، به‌علت اجرا نشدن همسانسازی حقوق، در مقابل اداره تأمین اجتماعی این استان تجمع اعتراضی برپا کردند.

تقویت ۳میلیارد و ۵۰۰میلیون دلاری بودجه با حذف ارز ترجیحی از دارو و درمان! از جیب مردم!

رسانه نورنیوز منتسب به شورای عالی امنیت ملی رژیم امروز تأیید کرد که در مذاکرات اخیر، روسیه و چین به رژیم فشار وارد کرده‌اند. نورنیوز نوشت: متأسفانه برخی در داخل به‌جای پشتیبانی از مذاکره‌کنندگان ایرانی، با حاشیه‌سازی مدعی راهبری هیأت ایرانی توسط روسیه شده‌اند.

این ادعا مبتنی بر اظهارات اولیانوف است. آنها مدعی شده‌اند؛ در مذاکرات اخیر، روسیه و چین، ایران را متقاعد کرده‌اند برخی خواسته‌های حداکثری خود را کنار بگذارد.

مطلب مذکور گرچه درست است اما با ادبیاتی ارائه می‌شود که مخاطب را به اشتباه می‌اندازد، زیرا متن جدید گرچه مبتنی بر متن ۶ژوئن است اما نظرات ما در آن اعمال شده است.

پیامدهای هولناک حذف ارز دارو

روزنامه حکومتی جهان صنعت در شماره امروز خود هشدار داد اگر دولت ارز ۴۲۰۰تومانی و ارز نیمایی دارو را حذف کند، معادل ۳میلیارد و ۵۰۰میلیون دلار مابه‌التفاوت آن از جیب مردم هزینه خواهد شد.

به همین علت دولت باید ۱۰۵هزار میلیارد تومان اضافه بر بودجه فعلی بیمه‌ها به آنها پرداخت کند تا دوباره به وضعیت امروزی برسیم این در حالی است که امروزه دولت بودجه پرداخت چنین هزینه‌هایی را ندارد. این در شرایطی است که ۶میلیون ایرانی اساساً تحت پوشش بیمه نیستند.

همزمان فرشاد مومنی یک اقتصاددان حکومتی گفت: رانت ناشی از حذف ارز ۴۲۰۰تومانی، معادل هفت و نیم برابر بودجه عمومی کشور است.

هزینه سبد معیشت ۱۱میلیون و ۵۰۰هزار تومانی

روزنامه حکومتی همدلی امروز نوشت: هزینه سبد معیشت کارگران امسال به ۱۱میلیون و ۵۰۰هزار تومان در ماه رسیده، اما آن‌طور که از وضعیت معیشت این گروه برمی‌آید درصد زیادی قادر به تأمین این هزینه‌ها نیستند. تورم از ۴۵درصد عبور کرده، اما دستمزدها همان است که در اوایل امسال تعیین شد.

استمرار فاجعه کرونا

در شرایطی که بیمه سلامت و هزینه دارو و درمان پیوسته رو به کاهش است، مینو محرز اعلام کرد: در پیک پنجم کرونا، واقعاً وضعیت وحشتناکی را پشت سر گذاشتیم، شخصاً طی ۴۵سال کار طبابت آن‌قدر جواز فوت صادر نکرده بودم که در آن ایام انجام دادم، بدترین تجربه بود و متأسفانه فوتی‌های زیادی داشتیم. در خبر دیگری سرپرست روابط عمومی وزارت بهداشت رژیم گفت: تاکنون سویه اومیکرون در ۱۶استان شناسایی شده است.

مطالب مرتبط

اعتراف نمایندگان خامنه ای به نقش خامنه ای در سرکوب قیام و اعتراف گیری تلویزیونی از عناصر باند رقیب

براندازی، راهبرد فراگیر در سپهر سیاسی ایران