رسانه حکومتی ـ رژیم در مذاکرات برخی خواسته‌های حداکثری خود را کنار گذشته است ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ رسانه حکومتی ـ رژیم در مذاکرات برخی خواسته‌های حداکثری خود را کنار گذشته است ـ ۱۲ دی۱۴۰۰

رسانه نورنیوز منتسب به شورای عالی امنیت ملی رژیم امروز تأیید کرد که در مذاکرات اخیر، روسیه و چین به رژیم فشار وارد کرده‌اند. نورنیوز نوشت: متأسفانه برخی در داخل به‌جای پشتیبانی از مذاکره‌کنندگان ایرانی، با حاشیه‌سازی مدعی راهبری هیأت ایرانی توسط روسیه شده‌اند.

این ادعا مبتنی بر اظهارات اولیانوف است. آنها مدعی شده‌اند؛ در مذاکرات اخیر، روسیه و چین، ایران را متقاعد کرده‌اند برخی خواسته‌های حداکثری خود را کنار بگذارد.

مطلب مذکور گرچه درست است اما با ادبیاتی ارائه می‌شود که مخاطب را به اشتباه می‌اندازد، زیرا متن جدید گرچه مبتنی بر متن ۶ژوئن است اما نظرات ما در آن اعمال شده است.

تجمعات اعتراضی بازنشستگان در شهرهای مختلف

از اولین ساعات کاری امروز، بازنشستگان تأمین اجتماعی شهرستان رشت، به‌علت اجرا نشدن همسانسازی حقوق، در مقابل اداره تأمین اجتماعی این استان تجمع اعتراضی برپا کردند.

همزمان بازنشستگان فولاد تهران، اصفهان و اهواز و کارکنان پتروشیمی بندر شاپور نیز تجمع اعتراضی خود را آغاز کردند.

نماینده چابهار در مجلس ارتجاع: با یارانه ۴۵هزار تومانی نمی‌توان یک دبه ماست هم خرید

معین الدین سعیدی نماینده مجلس ارتجاع از چابهار گفت با یارانه ۴۵هزار تومانی نمی‌توان یک دبه ماست خرید.

او نسبت به عواقب «جراحی بزرگ اقتصادی» توسط دولت رئیسی جلاد یعنی حذف ارز ترجیحی هم هشدار داد و گفت: «در حال حاضر سرانه مصرف گوشت و مواد پروتئینی پایین آمده است. بنابراین دست بردن به چنین جراحی بزرگ اقتصادی، بدون رعایت لوازم آن، مسلماً می‌تواند تبعات جبران‌ناپذیری داشته باشد».

هشدار یک اقتصاددان حکومتی درباره عواقب حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی/ ۶۰ میلیون نفر زیر خط فقر هستند

یک اقتصاددان حکومتی نسبت به حذف ارز ۴۲۰۰تومانی هشدار داد.

مرتضی افقه عضو هیأت علمی دانشگاه اهواز با ابراز نگرانی از عواقب حذف ارز ۴۲۰۰تومانی گفت: « در شرایط فعلی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و هر گونه اقدامی که افزایش قیمتها را به‌دنبال داشته باشد، به صلاح کشور نیست».

این اقتصاددان حکومتی هم‌چنین نوشت: «طبق آمار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رژیم حدود ۶۰میلیون نفر مشمول دریافت کمکهای حمایتی دولت می‌شوند و به این معنی است که ۶۰میلیون نفر زیر خط فقر قرار دارند».

پیامدهای هولناک حذف ارز دارو

روزنامه حکومتی جهان صنعت در شماره امروز خود هشدار داد اگر دولت ارز ۴۲۰۰تومانی و ارز نیمایی دارو را حذف کند، معادل ۳میلیارد و ۵۰۰میلیون دلار مابه‌التفاوت آن از جیب مردم هزینه خواهد شد.

به همین علت دولت باید ۱۰۵هزار میلیارد تومان اضافه بر بودجه فعلی بیمه‌ها به آنها پرداخت کند تا دوباره به وضعیت امروزی برسیم این در حالی است که امروزه دولت بودجه پرداخت چنین هزینه‌هایی را ندارد. این در شرایطی است که ۶میلیون ایرانی اساساً تحت پوشش بیمه نیستند.

همزمان فرشاد مومنی یک اقتصاددان حکومتی گفت: رانت ناشی از حذف ارز ۴۲۰۰تومانی، معادل هفت و نیم برابر بودجه عمومی کشور است.

هزینه سبد معیشت ۱۱میلیون و ۵۰۰هزار تومانی

روزنامه حکومتی همدلی امروز نوشت: هزینه سبد معیشت کارگران امسال به ۱۱میلیون و ۵۰۰هزار تومان در ماه رسیده، اما آن‌طور که از وضعیت معیشت این گروه برمی‌آید درصد زیادی قادر به تأمین این هزینه‌ها نیستند. تورم از ۴۵درصد عبور کرده، اما دستمزدها همان است که در اوایل امسال تعیین شد.

استمرار فاجعه کرونا

در شرایطی که بیمه سلامت پیوسته رو به کاهش و هزینه دارو و درمان رو به افزایش است، مینو محرز اعلام کرد: در پیک پنجم کرونا، واقعاً وضعیت وحشتناکی را پشت سر گذاشتیم، شخصاً طی ۴۵سال کار طبابت آن‌قدر جواز فوت صادر نکرده بودم که در آن ایام انجام دادم، بدترین تجربه بود و متأسفانه فوتی‌های زیادی داشتیم. در خبر دیگری سرپرست روابط عمومی وزارت بهداشت رژیم گفت: تاکنون سویه اومیکرون در ۱۶استان شناسایی شده است.

مالیات طلا

آخوندها مالیات بر معاملات طلا را که اساساً تحت کنترل خودشان است، کاهش دادند. به‌گفته محمد ولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، از تاریخ دوشنبه ۱۳دی در فاکتور خرید طلا، تنها اجرت و سود مشمول مالیات بر ارزش افزوده خواهد شد. پیش از این ۹درصد مالیات بر ارزش افزوده از کل فاکتور دریافت می‌شد.

مصرف سیگار ایرانیان

به گزارش رسانه‌های رژیم ده میلیون ایرانی سالانه ۶۵میلیارد نخ سیگار مصرف می‌کنندکه ارزش ریالی آن ۳۲هزار و ۵۰۰میلیارد تومان است، تجارتی که انحصار آن تماماً در دست دولت آخوندها است.

شیوع ویروس کرونا در یک ایستگاه تحقیقاتی در قطب جنوب

یک ایستگاه تحقیقات علمی بلژیک در یکی از دورافتاده‌ترین نقاط جهان در قطب جنوب به‌رغم واکسینه بودن کامل کارمندان از شیوع کرونا در میان کارکنان خود خبر داد.

از روز ۱۴ دسامبر حداقل ۱۶ نفر از ۲۵ کارمند این ایستگاه قطبی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

مقامها این ایستگاه تحقیقاتی می‌گویند که این موارد تاکنون با علائم خفیف همراه بوده است.

ممنوعیت سفر شهروندان واکسینه نشده اماراتی به خارج از کشور

مقامات اماراتی روز شنبه اعلام کردند که سفر شهروندان واکسینه نشده به خارج از کشور از روز ۱۰ژانویه ممنوع می‌شود.

به گزارش رویترز، وزارت‌خارجه امارات و سازمان ملی مدیریت بحران و بلایای طبیعی امارات هم‌چنین اعلام کردند، افرادی که کاملاً واکسینه شده‌اند برای خروج از کشور می‌بایست دوز تقویتی واکسن کرونا را نیز تزریق کنند.

گزارشها حاکی است که امارات متحده عربی برنامه جامعی برای واکسیناسیون جمعیت در حدود ۱۰میلیون نفری خود در مقابل ویروس کرونا انجام داده است.

مطالب مرتبط

تجمع اعتراضی بازنشستگان تأمین اجتماعی شهرستان رشت، به‌علت اجرا نشدن همسانسازی حقوق ـ در یک نگاه

تجمع اعتراضی بازنشستگان در رشت، اصفهان، خوزستان و تهران