کرایه تاکسی و سرویس مدارس در مشهد "گران" شد ـ در یک نگاه

رای شورای قلابی شهر مشهد : به افزایش ۲۰ درصدی کرایه تاکسی ـ دریک نگاه ـ ۱۳دی۱۴۰۰

سخنگوی شورای قلابی شهر مشهد: با موافقت اعضای شورا، نرخ کرایه تاکسی ۲۰درصد و سرویس مدارس ۱۹درصد افزایش یافت.

اتحادیهٔ واردکنندگان دارو: حدود ۸۰ تا ۹۰درصد ماده اولیه‌یی که برای دارو وارد کشور می‌شود از هند و چین است. این‌که می‌گویند ما در مواد اولیه خودکفا هستیم دروغ است.

یک عضو اتاق بازرگانی رژیم: چین هر چه کالای بنجل داشت را به ما داد. چرا که قرارداد مشخصی با چینی‌ها برای تهاتر نبستیم بلکه به آنها نفت دادیم و گفتیم در قبال آن کالا بدهید.

دیدبان حقوق‌بشر سوریه: حزب‌الله لبنان، پهپادهای ساخت رژیم ایران را در زیرزمین‌ها و گودالهایی که پیش‌تر از ترس هدف قرار گرفتن توسط اسراییل حفر کرده بودند، پنهان کرده است.

تورم آذرماه

مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه رژیم اعلام کرد: رشد اجاره بها، نرخ خدمات حمل ونقل و قیمت نان و غلات، ۳ موتور شتاب دهنده تورم در آذرماه بوده است.

این ۳ متغیر هم‌چنین باعث افزایش نرخ تورم نقطه به نقطه در آذرماه امسال نسبت به آذرماه پارسال شده است.

تورم و برنامه‌های رئیسی جلاد

مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه رژیم اعلام کرد: با حذف ارز ۴۲۰۰تومانی دست کم ۷درصد بر نرخ تورم افزوده می‌شود. و در این شرایط دولت مصمم است تا هم الگوی اختصاص سهمیه بنزین را از خودرومحوری به شخص محوری افزایش دهد و هم این‌که با حذف ارز ۴۲۰۰تومانی به توزیع یارانه نقدی بین دست کم ۶۴میلیون ایرانی اقدام کند.

به گزارش روزنامه حکومتی همشهری، به‌نظر می‌رسد این دو اقدام باز هم شتاب حرکت ۳ موتور تورم، شامل قیمت خوراکیها و آشامیدنی‌ها، حمل ونقل و اجاره‌بها را به‌ویژه در کلان‌شهرها افزایش دهد.

دارو

تلاش برای قالب کردن داروهای بی‌کیفیت و گران داخلی به مردم!

در حالیکه کمبود و گرانی سرسام‌آور دارو، توسط مافیای حکومتی، به‌یک معضل جدی در ایران تبدیل شده، عین‌اللهی، وزیر بهداشت رئیسی جلاد، ضمن اذعان به‌این‌که مردم به داروهای داخلی اعتماد ندارند، پزشکان را تهدید کرد که اگر برای مردم داروهای خارجی تجویز کنند، امتیاز کمتر خواهند گرفت که به‌معنای ایجاد مشکل برای این پزشکان است.

کارشناسان می‌گویند علت تلاش برای قالب کردن داروهای بی‌کیفیت و گران داخلی به مردم، سودجویی‌های مافیای حکومتی دارو است که زیر نظر ستاد «فرمان اجرایی خمینی» است. ستاد غارتگری که زیر نظر مستقیم خامنه‌ای است.

نابودی کشاورزی

کلان‌دزدی ۴ تا ۵هزار تومانی، در خرید هر کیلو سیب از کشاورزان!

حسنلویی، عضو مجلس ارتجاع، در جلسهٔ علنی ۱۲دی مجلس به‌غارت دسترنج کشاورزان توسط مافیای حکومتی اعتراف کرد و گفت: سیبی که ۶ تا ۷هزار تومان برای کشاورز تمام می‌شود، (ارگانهای دولتی) تنها به‌قیمت ۲هزار تومان از کشاورز می‌خرند.

پیکان خوابی

خبرگزاری حکومتی ایلنا نوشت: بی‌سرپناهی همراهان بیماران شهرستانی باعث شده تا آنها برای هفته‌ها در خودرو در مقابل بیمارستانهای تهران زندگی کنند. کرایه یک خودروی پیکان برای استقرار به مدت ۱۰روز برابر ۲۰۰هزار تومان است.

فرونشست زمین در تهران

منصور درجاتی، مدیرکل ستاد بحران استان تهران گفت: "ورامین و شهریار در معرض پدیده فرونشست قرار دارند و در شهر تهران نیز بخش‌هایی از این شهر به‌خصوص در جنوب و جنوب غرب شهر تهران در معرض این پدیده هستند.".

گزارش دو برابر شدن سوءتغذیه کودکان ایرانی

روزنامه حکومتی ابتکار روز یکشنبه ۱۲دی نوشت: مصرف برخی اقلام غذایی به‌علت افزایش قیمت تا ۳۵درصد، کاهش یافته است. برخی از این اقلام عبارتند از: گوشت قرمز، گوشت مرغ و شیر و لبنیات و میوه. در این میان یکی از آسیب‌پذیرترین اقشار اجتماعی کودکان هستند که به‌علت سوءتغذیه، بیشترین آسیب‌ها را می‌بینند گزارشی در این مورد:

اخبار جهان

خبرگزاری فلسطینی وفا: هزاران تن از هواداران جنبش فتح در شهرهای رام‌الله و غزه پنجاه و هفتمین سالگرد شروع انقلاب فلسطین و تأسیس جنبش فتح را گرامی داشتند.

امانوئل ماکرون در سخنرانی خود گفت: می‌خواهد از ریاست فرانسه بر اتحادیه اروپا استفاده کند تا اروپایی قدرتمند، مستقل و آزاد در تصمیم‌گیریهایش با حق انتخاب سرنوشت خود بسازد

فرانسه درجشن ریاست فرانسه بر اتحادیه اروپا بناهای تاریخی و مشهور خود را روشن خواهد کرد.

فرانسه از اول ژانویه امسال ریاست اتحادیه اروپا را به‌مدت شش ماه در دست خواهد گرفت.

یورو به دومین ارز معتبر دنیا بعد از دلار تبدیل شده است. در حال حاضر ۲۰درصد ذخایر ارزی جهان را یورو و ۶۰درصد را دلار تشکیل می‌دهد.

مدیر ارشد بهداشت کوئینزلند در استرالیا اعلام کرد: با وجود این‌که موارد جدید کووید-۱۹ در استرالیا در تعطیلات آخر هفته کاهش داشته اما در روزهای آینده موارد ابتلا افزایش خواهد داشت.

ساختمان پارلمان آفریقای جنوبی در جریان یک آتش‌سوزی ویران شد. از این آتش‌سوزی تلفاتی گزارش نشده است.

دریافت نشان «لژیون دونور» توسط فعالان بخش سلامت

دولت فرانسه در اولین روز سال جدید ۲۰۲۲میلادی فهرست بیش از ۵۰۰نفر از دریافت کنندگان بالاترین نشان افتخار این کشور موسوم به «لژیون دونور» را اعلام کرد؛ در میان دریافت کنندگان این نشان، نام بسیاری از فعالان بخش سلامت که تلاش‌هایشان در دو سال اخیر متمرکز بر مبارزه با پاندمی کرونا بوده دیده می‌شود.

کشته شدن یک سرباز اوکراینی در درگیریهای شرق این کشور

ارتش اوکراین روز شنبه ۱۱دیماه همزمان با تشدید تنش با روسیه، اعلام کرد که در درگیری با جدایی‌طلبان تحت حمایت روسیه در شرق این کشور در ۲۴ساعت گذشته، یک سرباز این کشور کشته شده است.

این اولین گزارش از کشته شدن یکی از نظامیان اوکراین از زمان آتش‌بس جدیدی است که ماه گذشته، دو طرف درگیر بر روی آن توافق کرده بودند.

از اول ژانویه اجناس فروخته نشده باید تحویل خیریه‌ها شود

دولت فرانسه اعلام کرد از اول ژانویه سوزاندن یا دفن کردن اجناس فروخته نشده توسط شرکتها، ممنوع خواهد بود، این اجناس باید به خیریه‌ها اهداء شود

پروژه برچسب‌گذاری «سبز» برای نیروگاههای هسته‌یی در اروپا

کمیسیون اتحادیه اروپا، از پروژه جدید برچسب‌گذاری «سبز» برای نیروگاههای هسته‌یی و گازی رونمایی کرد؛ و پیش نویس آن را برای کشورهای عضو فرستاد.

پروژه برچسب‌گذاری سبز، پروژه‌یی است که هدف آن کمک به تأمین مالی تأسیساتی است که در مبارزه با تغییرات آب و هوایی شرکت دارند. این پیش‌نویس خواستار ارائه ضمانتهایی از سوی کشورها در زمینه تصفیه زباله‌های اتمی و برچیدن تأسیسات هسته‌یی در پایان عمر آنها شده است

مطالب مرتبط

درود کانون های شورشی به شهیدان و دلاوران بلوچ در منطقه کورین و شورو ایستاده زیر توپ باران ولایت فقیه

پایان تاب‌آوری مردم!