کمیته‌های پارلمانی انگلستان و ایتالیا برای ایران آزاد توپ‌باران مناطق مسکونی کورین توسط رژیم آخوندی را محکوم کردند ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ محکومیت توپ‌باران مناطق مسکونی کورین توسط رژیم آخوندی توسط کمیته‌های پارلمانی انگلستان و ایتالیا برای ایران آزاد ـ ۱۳ دی۱۴۰۰

کمیتهٔ های پارلمانی برای آزادی ایران در کشور انگلستان و ایتالیا در بیانیه‌های جداگانه تهاجم پاسداران جنایتکار به مسکونی در بلوچستان را به‌شدت محکوم کردند.

در بیانیه کمیته پارلمانی انگستان آمده است: توپ‌باران مناطق مسکونی کورین و شورو در بلوچستان و کشتار مردم و زنان و کودکان جنایت جنگی دیکتاتوری تروریستی حاکم بر ایران است

این بیانیه میافراید: ما نظرات خانم مریم رجوی را در مورد ارجاع پروندهٔ جنایات رژیم ایران به‌شورای امنیت برای اقدامات فوری و لازم‌الاجرا تأیید می‌کنیم.

در بیانیه کمیته ایتالیایی پارلمانترها برای ایران آزاد نیز آمده است: تهاجم نظامی پاسداران خامنه‌ای در بلوچستان ایران و توپ‌باران مناطق مسکونی یک جنایت جنگی است.

بیانیه کمیته ایتالیایی پارلمانترها هم‌چنین میافراید: از فراخوان خانم مریم رجوی برای ارجاع پرونده جنایات رژیم آخوندی به‌شورای امنیت سازمان ملل برای اتخاذ اقدامات فوری و الزام‌آور حمایت می‌کنیم.

مذاکرات اتمی

بعدازظهر امروز ادامهٔ دور هشتم مذاکرات برجام، در وین آغاز می‌شود. ۷دور مذاکرات قبلی و چند روز مذاکرات دور هشتم تا این لحظه نتیجه‌یی نداشته، هیچ تحریمی لغو نشده و تنها بر تنشها و جنگ گرگها در داخل رژیم افزوده است.

اعتراف سفیرسابق رژیم به فضای آلوده نسبت به نظام و بیهوده بودن عقب‌نشینیهای آخوندها

دلفی سفیر سابق رژیم در فرانسه به انزوای بین‌المللی و منطقه‌یی شدید نظام آخوندی در تعادل‌قوای کنونی اعتراف کرد

وی پیرامون چشم‌انداز مذاکرات هسته‌یی و با اعتراف به بیهوده بودن عقب‌نشینیهای سانسور رژیم رژیم گفت:

«تحولات منطقه‌یی در حال شکل‌دهی به فضای آلوده‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران است که مسیر خزنده‌ای را در حال طی‌کردن است. آنچه در روزهای اخیر در خصوص تحول قابل درک در مواضع رژیم ایران درباره روند مذاکرات هسته‌یی وین، مانند نصب مجدد دوربینهای آژانس، تأکید بر عبور نکردن از غنی‌سازی ۶۰‌درصدی، تعدیل در خواسته‌ها و مطالبات اولیه درباره لغو تمامی تحریم‌ها قبل از ورود آمریکا به برجام و سرانجام ارسال پیام غیرمستقیم درباره مطالبات و خواسته‌های معقول (نظام!) به طرف آمریکایی رخ داده‌، هیچ‌یک تأثیر بازدارنده‌ای بر اتفاقات و تحولاتی که ریشه در کدورتها و کج‌فهمی‌های منطقه علیه (نظام) دارد، بر جای نگذاشته است«

سیل و آبگرفتگی در شهرهای مختلف جنوب کشور.

در جریان سیل در استان فارس با کمال تأسف دست‌کم ۴نفر کشته و ۴نفر مجروح شدند

هم‌چنین ظرفیت سد بردیان در شمال شهر پارسیان در استان هرمزگان بر اثر بارندگیهای چهار روز گذشته کامل شده و آب از این سد سرریز کرده و خیابانهای شهر پارسیان دچار آب‌گرفتگی شده است.

اعتراف عضو اتاق بازرگانی رژیم به قراردادهای وطن‌فروشانه رژیم

مسعود دانشمند، عضو اتاق بازرگانی رژیم پرده از جزئیات قرارداد وطن‌فروشانه نفت برابر چای برداشت و گفت: «سریلانکا به جای نفت، چای درجه ۲ و ۳ و نامرغوب که بازار جهانی آن را نمی‌خرد، به‌اسم چای درجه یک به ایران می‌دهد و ما هم ناچار هستیم که از آنها بگیریم».

این عضو اتاق بارزگانی هم‌چنین گفت: «چین هر چه کالای بنجل داشت را به ما داد. چرا که قرارداد مشخصی با چینی‌ها برای تهاتر نبستیم بلکه به آنها نفت دادیم و گفتیم در قبال آن کالا بدهید. «

نامه بسیج دانشجویی

سرخوردگی به‌خاطر پوچ بودن وعدهٔ انتقام سخت خامنه‌ای!

بسیج دانشجویی رژیم در سه دانشگاه تهران بزرگ، به‌خاطر پوچ بودن وعدهٔ انتقام سختی که خامنه‌ای برای هلاکت قاسم سلیمانی داده بود، طی نامه‌یی به شمخانی ابراز سرخوردگی کرد.

بسیج دانشجویی رژیم خطاب به شمخانی نوشت: دو سال از کشته شدن قاسم سلیمانی گذشت، و مع الاسف پاسخی به این (اقدام) خصمانه داده نشده و این سؤال در ذهن (عناصر نظام) مرور می‌شود که دقیقاً به‌چه دلیلی پاسخ هم تراز داده نشد؟

بسیج دانشجویی رژیم به مسأله‌دار شدن عناصر نظام اشاره کرد و خطاب به شمخانی ادامه داد: شاهد همین انفعال در برابر ترور فخری‌زاده هم هستیم (عناصر نظام). می‌پرسند با وجود این‌که اسراییل بارها در نهان و آشکار از نقش خود در این ترور خبر داده، اما واکنش نظام به‌این گستاخی چه بوده است؟

بسیج دانشجویی رژیم در پایان نوشت: به‌راستی که گویا «انفعال» تبدیل به گفتمان حاکم بر نظام شده و انگار خمودگی و کلی‌گویی جز لاینفکی از تصمیم‌گیریهای متولیان امر شده است. به ما توضیح دهید که پرونده «انتقام سخت» دقیقاً در چه مرحله‌ای است؟!

مطالب مرتبط

سیل در استان فارس با دست‌ کم ۴کشته و ۴مصدوم ـ در یک نگاه

بیانیه کمیته ایتالیایی پارلمانترها برای ایران آزاد - تهاجم نظامی پاسداران خامنه‌ای در بلوچستان ایران و توپ‌باران مناطق مسکونی یک جنایت جنگی است