علیرضا شریفی یزدی، جامعه‌شناس حکومتی: شرایط موجود باعث خشم و خشم هم به‌پرخاشگری منجر می‌شود ـ در یک نگاه

علیرضا شریفی یزدی، بسیاری ازرویکردهای مردم نشانهٔ خشم آنها می‌بینم ـ در یک  نگاه ـ ۱۴دی۱۴۰۰

علیرضا شریفی یزدی، جامعه‌شناس حکومتی: شرایط موجود باعث خشم (مردم)، و خشم هم به‌پرخاشگری منجر می‌شود. من بسیاری از (رویکردهای مردم) را نشانهٔ خشم آنها می‌بینم.

روزنامهٔ حکومتی اخبار صنعت: تورم روزبه‌روز سفرهٔ مردم را کوچک‌تر و معیشت را بر آنها تنگ‌تر می‌کند.

روزنامهٔ حکومتی آرمان: اقساط مسکن، بیشتر از هزینهٔ زندگی مردم است. اقساطی ۶ تا ۱۰میلیون تومانی!

روزنامهٔ حکومتی آفتاب یزد: حداقل دستمزد در سال جاری در حالی ۳ و نیم میلیون تومان اعلام شده است که خط فقر طبق اعلام رسمی بانک مرکزی به یازده میلیون تومان رسیده است.

محمود جامساز، اقتصاددان حکومتی: دولت (رئیسی) تنها به‌فکر بقای خود است و تورم باعث فقر مطلق مردم شده است.

روزنامهٔ حکومتی اقتصاد پویا: این میزان سهل‌انگاری و بی‌توجهی نسبت به سیاست تورم‌زا و توسل به پنهان‌کاری و فریب و بازیچة رباخوارها و دلال‌ها شدن، برای حکومت چه عاقبتی دارد؟

پیامدهای گران کردن بنزین

کاسهٔ صبر مردم لبریز شده!

معین الدین سعیدی، عضو مجلس ارتجاع با نگرانی از پیآمد گران کردن بنزین، خطاب به وزارت نفت رژیم گفت: اگر وزارت نفت، بنایی در خصوص قیمت سوخت دارد، باید (برای مردم) اقناع‌سازی صورت گیرد؛ چرا که کاسهٔ صبر مردم لبریز شده است، خیلی باید حساب‌شده‌تر عمل کنیم.

اخبار جهان

۵ عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل توافق کردند از گسترش بیشتر سلاحهای هسته‌یی در سطح جهان جلوگیری کنند و به‌سمت عاری شدن جهان از سلاحهای هسته‌یی، پیش روند.

کویت رئیس سازمان کشورهای صادر‌کننده نفت (اوپک) شد. کویت از اوت ۲۰۲۲ موضع دبیرکلی اوپک را از نیجریه تحویل گرفته و تا سال۲۰۲۵ این سمت را برعهده خواهد داشت.

مطالب مرتبط

کانون های شورشی ـ ما به رزم آزادی آمده ایم نه به بزم آزادی

هراس از سرنگونی نظام از زبان رئیسی جلاد