آمریکا، اگر ایران بخواهد انتقام خون سلیمانی را بگیرد آماده واکنش هستیم ـ در یک نگاه

 آمریکا آماده مقابله با هر اقدام علیه منافع خود است ـ در یک نگاه ـ ۱۴دی۱۴۰۰

یک مقام کاخ‌سفید در سالگرد هلاکت پاسدار جنایتکار قاسم سلیمانی گفت: آمریکا آماده مقابله با هر اقدام علیه منافع خود است

مایک پمپئو وزیر خارجه پیشین آمریکا: در کشتن سلیمانی ما در حال دفاع از آمریکا بودیم... کشتن سلیمانی تصمیم بسیار خوبی بود.

مک کال نماینده کنگره آمریکا: ما باید این پهپادها را متوقف کنیم. به همین دلیل است که قانون توقف پهپادهای ایرانی را معرفی کردم تا دنیا بداند که ایالات متحده عرضه پهپادهای ایران را قطع خواهد کرد و کسانی را که هم‌چنان پهپاد و قطعات ایران را تأمین می‌کنند، مجازات خواهد کرد.

اسکات فرانکلین نماینده کنگره آمریکا: ایران حامی تروریسم و ​​دشمن آمریکاست. برنامه پهپاد جدید آنها یک نیروی بی‌ثبات کننده در خاورمیانه است. تا زمانی که این تهدید وجود دارد، رئیس جمهور آمریکا نمی‌تواند با ایران توافق کند.

بر طبق اظهارات سخنگوی سازمان اورژانس تاکنون متأسفانه ۸نفر در سیلابهای اخیر جنوب کشور جان‌باخته و ۲نفر نیز مفقود می‌باشند. تعداد مصدومان سیلاب و بارندگی اخیر در استانهای جنوبی کشور به ۱۴نفر رسید.

اخبار جهان

سرنگونی دو پهپاد هنگام تهاجم به یک پایگاه هوایی در غرب عراق

یک مقام ائتلاف تحت رهبری آمریکا در عراق گفت: دو پهپاد مسلح که یک پایگاه هوایی در غرب عراق را هدف قرار داده بودند، روز سه‌شنبه سرنگون شدند.

این مقام گفت: «دو پهپاد بال ثابت مجهز به مواد منفجره، بامداد امروز با استفاده از قابلیت‌های دفاعی در پایگاه هوایی الاسد عراق رهگیری و منهدم شدند». این دومین حمله از این نوع در ۲۴ساعت گذشته است که ائتلاف را در عراق هدف قرار می‌دهد. روز دوشنبه، ائتلاف، دو پهپاد مسلح را که مقر آنها را در فرودگاه بغداد هدف قرار داده بودند، سرنگون کرد.

مطالب مرتبط

خبرگزاری حکومتی مهر از افزایش ۴درصدی قیمت بلیط هواپیما خبرداد

باز هم آخوند ابراهیم رئیسی بی‌سواد گاف داد؛ مسایل استراتژیک یا مسایل استراتژیست