شاخص فلاکت در تابستان امسال به عدد بی‌سابقه پنجاه و پنجم و چهار دهم درصد رسید ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ شاخص فلاکت در تابستان امسال به عدد بی‌سابقه پنجاه و پنجم و چهار دهم درصد رسید ـ ۱۴ دی۱۴۰۰

شاخص فلاکت در حاکمیت آخوندهای جنایتکار در تابستان سال۱۴۰۰ به (۵۵.۴) پنجاه و پنجم و چهار دهم واحد درصد رسید. این مقدار از شاخص فلاکت در یک دهه اخیر بی‌سابقه بوده است.

تغییرات شاخص قیمت کالا و خدمات مصرفی در چهار فصل منتهی به تابستان سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (تورم میانگین) ۴۵.۸ چهل و پنجم و هشت دهم واحد درصد بوده است. افزون بر این، نرخ بیکاری در تابستان سال جاری به حدود ۹.۶ نهم و ششم دهم درصد رسیده است.

به‌طور کلی شاخص فلاکت برابر با مجموع نرخ تورم و نرخ بیکاری است. ارقام بالاتر این شاخص به‌معنای آن است که دهک‌های پایین جامعه هر چه بیشتر تهیدست شده و مردم در تأمین معیشت مشکلات بیشتری دارند. بنا بر آمار کارشناسان حکومتی ۳۳میلیون نفر در ایران در فقر مطلق به‌سر می‌بردند.

سیل

بر طبق اظهارات سخنگوی سازمان اورژانس رژیم، تاکنون متأسفانه ۸نفر در سیلابهای اخیر جنوب کشور جان‌باخته و ۲نفر نیز مفقود می‌باشند. تعداد مصدومان سیلاب و بارندگی اخیر در استانهای جنوبی کشور به ۱۴نفر رسید.

در سیل جنوب کشور تاکنون دست‌کم ۱۰۰روستا در استانهای هرمزگان و کرمان در محاصره سیل قرار گرفته‌، ۵روستا در میناب کاملاً تخلیه شده، متأسفانه ۵ هموطن در فارس جان‌باخته و به دیگر هموطنان بی‌دفاع این استانها، در نبود زیرساخت‌های لازم، خسارت‌های جانی و مالی فراوانی وارد شده است.

سالگرد هلاکت پاسدار جنایتکار قاسم سلیمانی

در سالگرد هلاکت پاسدار جنایتکار قاسم سلیمانی، مایک پمپئو وزیر خارجه پیشین آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: «در کشتن سلیمانی ما در حال دفاع از آمریکا بودیم... کشتن سلیمانی تصمیم بسیار خوبی بود».

در یک موضعگیری دیگر، یک مقام کاخ‌سفید نیز گفت: «آمریکا آماده مقابله با هر اقدام علیه منافع خود است».

سناتور جیم ریش : قاسم سلیمانی مسئول خشونت‌های بی‌پایان بود

سناتور جیم ریش عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنای آمریکا همزمان با دومین سالمرگ هلاکت پاسدار جنایتکار قاسم سلیمانی سرکرده نیروی تروریستی قدس توسط آمریکا در توئیتی به این واقعه واکنش نشان داد.

سناتور جیم ریش روز دوشنبه ۱۳دی در یک توئیت نوشت : «دو سال از حمله پهپادی به قاسم سلیمانی که مسئول خشونت بی‌پایان بود، می‌گذرد. در حالی که مذاکرات بی‌ثمر در وین از سر گرفته می‌شود، رژیم ایران به حملات تجاوزکارانه خود علیه نیروهای آمریکایی در عراق در اوایل صبح امروز ادامه می‌دهند. »

اشاره سناتور جیم ریش در این توئیت به حملات پهپادی شکسته خورده روز گذشته مزدوران رژیم در عراق به پایگاههای آمریکاست.

موضع‌گیری نمایندگان کنگره نسبت به فعالیت‌های تروریستی رژیم آخوندی

واکنش‌ها و موضعگیری نمایندگان کنگره آمریکا به اقدامات تروریستی رژیم کماکان ادامه دارد. در اینرابطه مک کال نماینده کنگره آمریکا گفت:

«ما باید این پهپادها را متوقف کنیم. به همین دلیل است که قانون توقف پهپادهای ایرانی را معرفی کردم تا دنیا بداند که ایالات متحده عرضه پهپادهای ایران را قطع خواهد کرد و کسانی را که هم‌چنان پهپاد و قطعات ایران را تأمین می‌کنند، مجازات خواهد کرد.»

در یک موضعگیری دیگر، اسکات فرانکلین نماینده کنگره آمریکا نیز در یک توئیت نوشت:

«ایران حامی تروریسم و ​​دشمن آمریکاست. برنامه پهپاد جدید آنها یک نیروی بی‌ثبات کننده در خاورمیانه است. تا زمانی که این تهدید وجود دارد، رئیس جمهور آمریکا نمی‌تواند با ایران توافق کند.»

واژگونی خودرو در جاده خاش-ایرانشهر با ۸ کشته و ۱۶ مجروح

فریبرز راشدی، مدیر اورژانس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، از واژگون شدن یک خودرو و کشته و مجروح شدن چندین نفر خبر داد.
راشدی گفت: بامداد سه‌شنبه یک دستگاه پژو ۴۰۵ حامل ۲۴ نفر از اتباع غیرمجاز، در کیلومتر ۶۰ جاده خاش-‌ایرانشهر، واژگون شد که بر اثر آن، ۸ نفر کشته و ۱۶ تن مجروح شدند. مجروحان با شش آمبولانس به بیمارستان خاش منتقل شدند.

سرنگونی دو پهباد هنگام تهاجم به یک پایگاه هوائی در غرب عراق

یک مقام ائتلاف تحت رهبری آمریکا در عراق گفت: دو پهپاد مسلح که یک پایگاه هوایی در غرب عراق را هدف قرار داده بودند، روز سه شنبه سرنگون شدند.

این مقام گفت: «دو پهپاد بال ثابت مجهز به مواد منفجره، بامداد امروز با استفاده از قابلیت‌های دفاعی در پایگاه هوایی الاسد عراق رهگیری و منهدم شدند». این دومین حمله از این نوع در ۲۴ساعت گذشته است که ائتلاف را در عراق هدف قرار می دهد. روز دوشنبه، ائتلاف، دو پهپاد مسلح را که مقر آن‌ها را در فرودگاه بغداد هدف قرار داده بودند، سرنگون کرد.

مطالب مرتبط

آمریکا، اگر ایران بخواهد انتقام خون سلیمانی را بگیرد آماده واکنش هستیم ـ در یک نگاه

مایک پمپئو: ما با کشتن سلیمانی آمریکا را امن نگه داشتیم