کشته شدن ۸نفر و مجروح شدن ۱۶نفر از هموطنان در اثر واژگون شدن خودرو در جاده خاش ـ ایرانشهر ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ کشته شدن ۸نفر و مجروح شدن ۱۶نفر از هموطنان در اثر واژگون شدن خودرو در جاده خاش ـ ایرانشهر ـ ۱۴دی۱۴۰۰

جاری شدن سیلابهای ویرانگر در ۷۸شهرستان و۱۷استان کشورکه تاکنون باعث جانباختن ۱۱نفر از هموطنان از جمله یک مادر و فرزند سه ساله‌اش در سیرجان، یک خانواده سه نفره در شهر نگور در سیستان و بلوچستان شامل یک کودک ۵ساله و ۶تن دیگر در استانهای فارس و کرمان شده است.

یک مقام کاخ‌سفید در سالگرد هلاکت پاسدار جنایتکار قاسم سلیمانی گفت: آمریکا آماده مقابله با هر اقدام علیه منافع خود است.

مایک پمپئو وزیر خارجه پیشین آمریکا: در کشتن سلیمانی ما در حال دفاع از آمریکا بودیم... کشتن سلیمانی تصمیم بسیار خوبی بود.

سناتور جیم ریش عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنای آمریکا روز دوشنبه ۱۳دی در یک توئیت همزمان با دومین سالمرگ هلاکت پاسدار جنایتکار قاسم سلیمانی او را مسئول خشونت بی‌پایان معرفی کرد.

بلومبرگ: «به‌رغم ادعای رژیم ایران در مورد پیشرفت در گفتگوها، مذاکرات به سمت وضعیت بلاتکلیفی می‌رود».

دادگاه انتاریوی کانادا، رژیم آخوندی را به پرداخت ۱۰۷میلیون دلار غرامت به شش خانواده قربانی فاجعه ساقط کردن هواپیمای اوکراینی محکوم کرد. این خانواده‌ها از سپاه پاسداران به‌دلیل هدف قرار دادن هواپیمای مسافری شکایت کرده بودند.

روزنامهٔ حکومتی اخبار صنعت: تورم روزبه‌روز سفرهٔ مردم را کوچک‌تر و معیشت را بر آنها تنگ‌تر می‌کند.

روزنامهٔ حکومتی آرمان: اقساط مسکن، بیشتر از هزینهٔ زندگی مردم است. اقساطی ۶ تا ۱۰میلیون تومانی!

روزنامهٔ حکومتی آفتاب یزد: حداقل دستمزد در سال جاری در حالی ۳ و نیم میلیون تومان اعلام شده است که خط فقر طبق اعلام رسمی بانک مرکزی به یازده میلیون تومان رسیده است.

عبدالله قدوسی مدیر عامل حکومتی صنایع شیر ایران با حذف ارز ۴۲۰۰تومانی، قیمت لبنیات ۶۰درصد افزایش پیدا می‌کند.

هشدار معین‌الدین سعید عضو مجلس ارتجاع به وزارت نفت رژیم در مورد گران کردن بنزین: «کاسه صبر مردم لبریز شده است»

روزنامه حکومتی رسالت در گزارشی از وضعیت روستاهای ایران از خالی از سکنه شدن ۳۰هزار روستای ایران و مهاجرت ۲۵درصد جمعیت روستاییان به شهرها خبر داد

آخوند فاضل میبدی عضو جامعه محققان حوزه قم، به نفرت مردم ایران از آخوندهای حکومتی اشاره کرد و گفت: «بسیاری از طلابی که می‌خواهند به بازار بروند، خریدی دارند، ... سعی می‌کنند با لباس روحانیت نروند، برای این‌که مردم متلک یا فحش می‌دهند»

بیانیهٔ ۵ عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل توافق کردند از گسترش بیشتر سلاحهای هسته‌یی در سطح جهان جلوگیری کنند و به‌سمت عاری شدن جهان از سلاحهای هسته‌یی، پیش روند.

نیروهای امنیتی سودان به سمت جمعیت معترضانی که در حال حرکت به سمت کاخ ریاست‌جمهوری سودان بودند گاز اشک‌آور شلیک کردند.

دکتر آنتونی فائوچی رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی آمریکا گفت: در آمریکا شاهد افزایش تعداد موارد ابتلا به سویه اومیکرون هستیم و منحنی این بیماری شیب افزایشی نشان می‌دهد.

روز دوشنبه ۱۳دیماه (سوم ژانویه) زمین‌لرزه‌ای در مقیاس ۶ریشتر شرق کشور تایوان را لرزاند. از خسارات و تلفات احتمالی این زلزله تاکنون گزارشی داده نشده است

مطالب مرتبط

شاخص فلاکت در تابستان امسال به عدد بی‌سابقه پنجاه و پنجم و چهار دهم درصد رسید ـ در یک نگاه

شاخص فلاکت در تابستان امسال به عدد بی‌سابقه ۵۵.۴ رسید