سیل ویرانگر در ۸۷شهرستان در ۱۷استان در حاکمیت آخوندی - دریک نگاه

سیل ویرانگر در ۸۷شهرستان در ۱۷استان و فاجعهٔ بی‌خانمان شدن مردم بی‌پناه و بی‌دفاع در حاکمیت آخوندی ـ در یک نگاه ـ ۱۵دی۱۴۰۰

خانم مریم رجوی، صمیمانه‌ترین همدردیهای خود را با سیل‌زدگان در سراسر کشور ابراز کرد و به‌بازماندگان قربانیان سیل به‌خصوص در فارس، کرمان و سیستان و بلوچستان تسلیت گفت.

خانم رجوی با آرزوی بهبودی هر چه سریعتر برای مصدومین، از عموم مردم به‌ویژه جوانان در سراسر کشور خواست تا به‌یاری سیل‌زدگان و افراد بی‌سرپناه بشتابند و کمکهای خود را مستقیماً به‌آنان برسانند.

روز گذشته جوانان شورشی غزه، دیوارها و تابلوهای شهرشان را از تصاویر منحوس قاسم‌ سلیمانی «کودک‌کش» پاکسازی کردند.

جن ساکی سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا: زمانی که به این نتیجه برسیم که مزایای بازگشت به برجام با پیشرفتهای هسته‌یی که رژیم ایران کسب می‌کند، کاهش می‌یابد، ساعت برای ادامه مذاکرات به پایان خواهد رسید.

بوریس جانسون به رژیم هشدار داد زمان برای توافق هسته‌یی رو به اتمام است.

خبرگزاری رسمی کره جنوبی: معاون وزیر خارجه کره جنوبی عازم وین (محل برگزاری مذاکرات هسته‌ای) شد. یادآوری می‌شود حدود ۷میلیارد دلار پول ایران، در کره جنوبی بلوکه شده است.

بمباران و حملات هوایی شدید آمریکا به‌پایگاهها و مقرهای مزدوران رژیم در سوریه.

یک مقام شورای امنیت ملی کاخ‌سفید گفت: در سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، آمریکا آمادهٴ مقابله با هر اقدامی علیه منافع خود است.

آخرین‌خبرها از سیل ویرانگر جنوب کشور

سیل ویرانگر در ۱۷استان کشور و فاجعهٔ بی‌خانمان شدن مردم بی‌پناه و بی‌دفاع در حاکمیت آخوندی ادامه دارد.

شمار قربانیان در سیلابهای ویرانگر تاکنون به ۱۱تن رسیده است.

قاچاقچی‌گری سپاه

واشنگتن پست: عامل اصلی قاچاق نفت، سپاه فاسد پاسداران و چند شرکت کشتیرانی است. علت توقیف برخی کشتی‌ها توسط پاسداران این است که آن کشتی‌ها، فاقد تاییدیه از سطوح بالایی سپاه هستند، اقدامی که هم قاچاق سوخت را برای سپاه، انحصاری می‌کند و هم برای سپاه وجهه ضد قاچاقیگری کاذب ایجاد می‌کند.

فقر و فساد

انواع رانتها و فسادها، در کنار فروپاشی اقتصادی کشور.

حسین حقگو، کارشناس حکومتی با اذعان به‌فروپاشی اقتصاد ایران، علت این وضعیت را سیاستهای مافیای حکومتی عنوان کرد و گفت این وضعیت ناشی از «صغیر و حاشیه دانستن مردم، دخالت تام و تمام (دولت) در بازارها و برهم زدن نظام عرضه و تقاضا، سرکوب قیمت‌ها، نفت‌محوری، خام‌فروشی و موارد دیگر است.

این کارشناس حکومتی با اشاره به نقش مافیای حکومتی در فروپاشی اقتصاد کشور گفت: «انواع رانت‌ها، مفاسد و ناکارآمدی‌ها» که باعث این وضعیت بحرانی در زندگی و کسب و کار مردم شده، «از کدام آبشخوری سیراب می‌شود؟!».

گران شدن شکر

دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر بهمن دانایی گفت: طبق قانون جدید معافیت مالیات ارزش‌افزوده، معافیت مالیاتی شکر حذف شده است بنابراین از تاریخ ۱۳دی امسال، تولیدکنندگان باید به وصول ۹درصد بهای شکر در هر فروش، اقدام و به حساب سازمان امور مالیاتی واریز کنند، این تصمیم دولت باعث افزایش قیمت شکر در هر کیلو هزار تومان خواهد شد. تا پیش از این، قیمت فروش شکر در کارخانه کیلویی ۱۱هزار و ۵۰۰تومان بود در حالی‌که در فروشگاههای آنلاین، بسته ۹۰۰ گرمی آن ۲۱هزار تومان فروخته می‌شود.

اخبار جهان

وزیر کشور تونس در یک کنفرانس مطبوعاتی علت دستگیری نورالدین بهیری، یکی از رهبران حزب «النهضه» را متهم به تروریسم کرد و گفت او فعلاً به‌دلیل وضعیت نامناسب جسمی در بیمارستان بستری است.

افتتاح یک نمایشگاه در منطقه «سین‌کیانگ» چین توسط شرکت تسلا موجب انتقاد گروه‌های حقوق‌بشری در آمریکا شد. قبلاً شرکت اپل کارخانه خود در این منطقه را به‌علت تنشهای موجود در این منطقه تعطیل کرده بود.

سازمان ضدانحصار در استرالیا درصدد است قیمت kit کیت‌های تست آنتی‌ژن سریع کووید-۱۹ را بررسی و قیمت آن را کاهش دهد. بسیاری از شهروندان استرالیایی از دولت خواستار رایگان کردن این کیتها هستند

دانشمندان نسبت به روند سریع جنگل‌زدایی در برزیل هشدار دادند. نابودی جنگلها در برزیل در سال گذشته به بالاترین میزان خود از سال۲۰۱۵ رسید. دانشمندان علت آن را افزایش کربن در اثر تولید گازهای گلخانه‌یی می‌دانند.

زنبورداران شیلیایی در اعتراض به خشکسالی و عدم اقدام دولت در پشتیبانی آنها، در مقابل کاخ ریاست‌جمهوری شیلی تظاهرات کردند. آنها شعار می‌دادند «اگر زنبورها بمیرند، زندگی وجود نخواهد داشت».

طوفان وبرف سنگین، خیابانهای واشنگتن و شهرهای اطراف آن را پوشانده است. بر اثر بارش برف، ادارات دولتی ومدارس تعطیل شده است.

با فروش ده‌هزار و ۲۷۴ خودروی چندگانه‌سوز در دانمارک، رکورد فروش این نوع خودروها در دانمارک شکسته شد.

نشست ویژه ناتو و روسیه بر سر موضوع اوکراین

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، نشستی ویژه به‌منظور دیدار و گفتگو میان سفرای این پیمان و مقام‌های ارشد روسیه برای هفته آینده برنامه‌ریزی کرده است.

این نشست ویژه به‌منظور بررسی خطرات و تنشهایی که در مرز اوکراین به‌وجود آمده، برگزار می‌شود. قرار است این نشست در روز ۱۲ژانویه در بروکسل برگزار شود.

تلاش برای ترور نخست‌وزیر هائیتی

رسانه‌ها از سوءقصد به جان نخست‌وزیر این کشور در جریان مراسم سالروز استقلال هائیتی خبر دادند.

آریل هنری نخست‌وزیر هائیتی، وعده داده است با باندهای مافیایی فساد و مواد‌مخدر در این کشور مبارزه کند. او این سازمانها را مسئول آدم‌ربایی‌های متعدد در ماه‌های گذشته و تحت کنترل گرفتن بخش بزرگی از توزیع بنزین و مواد سوختی می‌داند. کمبود سوخت یکی از مشکلات اصلی فعلی در هائیتی است.

ورود ۲۸هزار پناهنده در سال۲۰۲۱ به انگلستان

مقام‌های انگلستان در گزارشی از ورود ۲۸هزار و ۳۹۵ مهاجر در سال۲۰۲۱ از سواحل کانال مانش به این کشور خبر دادند. این تعداد سه برابر سال گذشته است. این مقامات گفتند تلفات پناهجویانی که سعی می‌کنند با قایق خود را به انگلستان برسانند هم به‌شدت افزایش پیدا کرده است.

مطالب مرتبط

هشدار شماری از اعضای مجلس به آخوند رئیسی در مورد پیامد معضلات اقتصادی و اجتماعی

ماجرای بمب ساعتی و ارز چهار هزار و دویستی!