با افزایش قیمت دارو، مردم از داروخانه‌ها، داروی نسیه می‌گیرند ـ در یک نگاه

با افزایش قیمت دارو، مردم  در پایان ماه تسویه‌حساب کنند ـ دریک نگاه ـ ۱۵دی۱۴۰۰

روزنامهٔ حکومتی آرمان: با افزایش قیمت دارو، مردم از داروخانه‌ها، داروی نسیه می‌گیرند، با این وعده که در پایان ماه تسویه‌حساب کنند.

فرشاد مؤمنی، اقتصاددان حکومتی: ارز دولتی دارو، پفک نیست که نگران نرسیدن آن به‌دست مردم نباشیم.

جواد نوفرستی، اقتصاددان حکومتی: رقم نجومی ادعایی ۱۴۰۰هزار میلیارد تومان به‌عنوان پرداخت یارانهٔ پنهان انرژی، بر اساس پیشفرض کاملاً غیرواقعی، و سرابی بزرگ است. بیهوده معیشت مردم را (بیش از این) با سراب یارانهٔ پنهان به‌خطر نیندازیم!

روزنامهٔ حکومتی اقتصاد پویا: رانت ناشی از حذف ارز ترجیحی، ۵ تا ۷برابر (تمام) بودجهٔ عمومی کشور است.

طعنهٔ اسماعیل گرامی مقدم، عضو پیشین مجلس ارتجاع به آخوند رئیسی: مسئولان تا اقدام ملموسی انجام نداده‌اند، برای مردم تبلیغ نکنند!

روزنامهٔ حکومتی شهروند: به‌باور بسیاری از کارشناسان، دریاچهٔ ارومیه به‌خاطر خشک شدن، به‌مرحلهٔ تولید طوفانهای نمکی رسیده و اگر خشک‌شدن با این روند پیش برود، هیولای نمکی به تهران هم می‌رسد.

در نخستین ساعات کاری امروز، شاخص بورس ۱۷۰ واحد ریزش داشت و به عدد یک میلیون و ۳۶۲هزار رسید.

گرسنگی مردم

کارشناسان رژیم از ۳۰میلیون ایرانی زیر خط فقر مطلق و ۵۰میلیون ایرانی گرسنه و نیازمند غذا صحبت می‌کنند.

در چنین وضعیتی، خامنه‌ای یکی از آخوندهایش را مأمور کرد تا در رسانه‌های حکومتی برای مردم تبلیغ «کمتر غذا خوردن» بکند و با دجالگری حدیث دروغین نقل کند که اگر مردم روزانه بیشتر از یک وعده غذا بخورند، بهشتی نخواهند شد!

سوزش از افشای اتوبوس خوابی

در پی افشای پدیدهٔ شوم اتوبوس‌خوابی در ایران آخوندزده، شورای قلابی شهر تهران، طی بیانیه‌یی، ضمن ابراز وحشت از موج نفرت عظیم اجتماعی، نسبت به‌افشای پدیدهٔ اتوبوس‌خوابی با سوزش گفت: اکنون «پدیدهٔ بی.آر.تی‌خوابی به‌سرخط رسانه‌ها تبدیل شده و متأسفانه رسانه‌های معاند با قرار دادن سه کلمهٔ کارتن‌خوابی، اتوبوس‌خوابی، گورخوابی و بی‌. آر. تی خوابی، موج تبلیغات منفی علیه نظام راه انداخته‌اند!».

قاچاق

۱۲ میلیارد دلار قاچاق در اقتصاد بیمار ایران!

سایت حکومتی دنیای اقتصاد، نوشت: در کمترین حالت ارزش قاچاق ورودی و خروجی کالا در کشور بیش از ۱۲میلیارد دلار است. این قاچاق، طیف وسیعی از کالاها را شامل می‌شود؛ از جمله پوشاک، کفش، سیگار، لوازم خانگی، لوازم آرایشی و بهداشتی.

این سایت حکومتی اعتراف کرد که عمدهٔ این قاچاق توسط نهادها و مافیای حکومتی و «از مبادی رسمی که گمرک کشور در آن مستقر است... اتفاق می‌افتد».

تلویزیون رژیم هم در برنامهٔ بررسی رسانه‌ها، به یک نمونه از این قاچاق گسترده، اعتراف کرد.

اخبار جهان

اعتراض‌ها به افزایش بهای سوخت در قزاقستان ادامه دارد. در پی گسترش این اعتراضات، رئیس‌جمهور این کشور برای دو هفته در بخش‌هایی از قزاقستان وضعیت اضطراری اعلام کرد.

مطالب مرتبط

ادامه جنایتهای شقاوت بار رژیم علیه هموطنان بلوچ ـ تیراندازی انتظامی در ایرانشهر

ند پرایس: در صورتی که پیشرفت مذاکرات کاهش یابد ساعت برای ادامه مذاکرات به‌پایان خواهد رسید