یک کارگزار حکومتی: با حذف ارز ترجیحی قیمت یک تریلی سویا از ۱۰۰میلیون به ۵۰۰میلیون تومان می‌رسد ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ یک کارگزار حکومتی: با حذف ارز ترجیحی قیمت یک تریلی سویا از ۱۰۰میلیون به ۵۰۰میلیون تومان می‌رسد ـ ۱۵ دی۱۴۰۰

مقدسی کارگزار رژیم در انجمن صنفی گاوداران در رابطه با تبعات غارت و چپاول سردمداران حکومتی به یک نمونه پیآمد حذف ارز ترجیحی که منجر به گرانی افسارگسیخته قیمتها می‌شود گفت: با حذف ارز ترجیحی، قیمت یک تریلی سویا از ۱۰۰میلیون به ۵۰۰میلیون تومان می‌رسد.

وی افزود: الآن فاصله ارز ۴۲۰۰تومانی و نیمایی زیاد شده و باید محتاطانه‌تر عمل کرد.

هم‌اکنون قیمت هر تریلی سویا ۱۰۰میلیون تومان تمام می‌شود اما بعد از حذف ارز، قیمت آن به ۵۰۰میلیون خواهد رسید که این افزایش قیمت درباره دو قلم نهاده دیگر نیز صادق است.

بنابراین تولیدکننده باید توان تأمین آن را داشته باشد، الآن تولیدکننده چگونه می‌تواند وجه ریالی آن را تأمین کند

عضو مجلس ارتجاع از ارومیه: ۸۰۰ هزار تن سیب در سردخانه‌ها باقی مانده است

سلمان ذاکر عضو مجلس ارتجاع از ارومیه از باقی ماندن ۸۰۰هزار تن سیب در سردخانه‌ها به ارزش ۱۰هزار میلیارد تومان خبر داد. وی در یک تذکر به وزیر جهاد کشاورزی آخوند جلاد رئیسی گفت:

«۸۰۰ هزار تن سیب در سردخانه‌ها باقی مانده و قریب به ۱۰هزار میلیارد تومان ارزش مالی است که در حال هدر رفتن است «

شایان ذکر است که احتکار اقلام مورد نیاز مردم بخشی از سیاستهای چپاولگرانه رژیم در راستای بالا بردن قیمتها می‌باشد

رئیس انجمن واردکنندگان سم و کود؛ بیش از ۹۰درصد سموم مصرفی در کشاورزی ایران خطرناک است

مهدی حسینی یزدی رئیس هیأت مدیره انجمن واردکنندگان سم و کود رژیم اعلام کرد که بیش از ۹۰درصد سموم مصرفی در کشاورزی ایران خطرناک است

این کارگزار رژیم گفت: «تنها ۵ تا ۶درصد سموم مصرفی در کشور در رده سموم نسل جدید قرار دارند و مربوط به کمپانیهای بزرگ می‌شود، این سموم با توجه به این‌که دوره پایداری کمتری دارند، دنیا به سمت استفاده از این آفت کش‌ها حرکت کرده‌اند و ما نیز باید در بخش کشاورزی حداقل ۴۰ تا ۵۰درصد از این سموم استفاده کنیم «

تیرخلاص غلامحسین رضوانی

غلامحسین رضوانی، نایب‌رئیس کمیسیون بودجهٔ مجلس ارتجاع وعده‌های واهی و پوشالی رئیسی جلاد را نقش بر آب کرد و گفت: افزایش حقوق کارمندان (تنها) ۱۰درصد است. مردم باید به‌خاطر منافع نظام، یکی دو سال مشکلات را تحمل کنند تا (بلکه) تورم حل شود!

اقتصاددان حکومتی

جواد نوفرستی، اقتصاددان حکومتی ضمن یک هشدار به کارگزاران رژیم نسبت به تبعات سیاستهای ضدمردمی رژیم نوشت: «رقم نجومی ادعایی ۱۴۰۰هزار میلیارد تومان به‌عنوان پرداخت یارانهٔ پنهان انرژی، بر اساس پیشفرض کاملاً غیرواقعی، و سرابی بزرگ است. بیهوده معیشت مردم را (بیش از این) با سراب یارانهٔ پنهان به‌خطر نیندازیم!».

روزنامهٔ حکومتی شهروند

خشک شدن دریاچه ارومیه و تبعات زیست‌محیطی آن، موضوع هشدار یک روزنامه حکومتی است. در اینرابطه روزنامهٔ شهروند نوشت: به‌باور بسیاری از کارشناسان، دریاچهٔ ارومیه به‌خاطر خشک شدن، به‌مرحلهٔ تولید طوفانهای نمکی رسیده و اگر خشک‌شدن با این روند پیش برود، هیولای نمکی به تهران هم می‌رسد.

گرسنگی مردم

کارشناسان رژیم از ۳۰میلیون ایرانی زیر خط فقر مطلق و ۵۰میلیون ایرانی گرسنه و نیازمند غذا صحبت می‌کنند.

در چنین وضعیتی، خامنه‌ای یکی از آخوندهایش را مأمور کرد تا در رسانه‌های حکومتی برای مردم تبلیغ «کمتر غذا خوردن» بکند و با دجالگری حدیث دروغین نقل کند که اگر مردم روزانه بیشتر از یک وعده غذا بخورند، بهشتی نخواهند شد!

سوزش از افشای اتوبوس خوابی

در پی افشای پدیدهٔ شوم اتوبوس‌خوابی در ایران آخوندزده، شورای قلابی شهر تهران، طی بیانیه‌یی، ضمن ابراز وحشت از موج نفرت عظیم اجتماعی، نسبت به‌افشای پدیدهٔ اتوبوس‌خوابی با سوزش گفت: اکنون «پدیدهٔ بی.آر.تی‌خوابی به‌سرخط رسانه‌ها تبدیل شده و متأسفانه رسانه‌های معاند با قرار دادن سه کلمهٔ کارتن‌خوابی، اتوبوس‌خوابی، گورخوابی و بی‌. آر. تی خوابی، موج تبلیغات منفی علیه نظام راه انداخته‌اند!».

قاچاق

۱۲ میلیارد دلار قاچاق در اقتصاد بیمار ایران!

سایت حکومتی دنیای اقتصاد، نوشت: در کمترین حالت ارزش قاچاق ورودی و خروجی کالا در کشور بیش از ۱۲میلیارد دلار است. این قاچاق، طیف وسیعی از کالاها را شامل می‌شود؛ از جمله پوشاک، کفش، سیگار، لوازم خانگی، لوازم آرایشی و بهداشتی.

این سایت حکومتی اعتراف کرد که عمدهٔ این قاچاق توسط نهادها و مافیای حکومتی و «از مبادی رسمی که گمرک کشور در آن مستقر است... اتفاق می‌افتد».

تلویزیون رژیم هم در برنامهٔ بررسی رسانه‌ها، به یک نمونه از این قاچاق گسترده، اعتراف کرد.

مطالب مرتبط

تیرخلاص غلامحسین رضوانی به وعده‌های رئیسی جلاد مردم باید به‌خاطر منافع نظام مشکلات را تحمل کنند - در یک نگاه

نمای روز ـ ماجرای بمب ساعتی و ارز چهار هزار و دویستی!