تجمع اعتراضی کشاورزان فلاورجان اصفهان ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ تجمع اعتراضی کشاورزان فلاورجان اصفهان ـ ۱۵دی۱۴۰۰

امروز چهارشنبه ۱۵دیماه نمایندگان کشاورزان فلاورجان اصفهان طبق فراخوان روز قبل خود، در مقابل ساختمان جهاد کشاورزی رژیم در شهر فلاورجان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

انتصاب یک پاسدار برای استانداری کرمانشاه توسط رئیسی جلاد

رئیسی‌جلاد، بهمن امیری مقدم یکی از سرکردکان سپاه و نیروی انتظامی رژیم را به‌عنوان استاندار کرمانشاه معرفی کرد.

بخشی از سوابق پاسدار امیری مقدم عبارت است از، رئیس ستاد سپاه کرمانشاه در دوران جنگ ضدمیهنی، جانشین ستاد مهندسی کل سپاه، فرماندهی انتظامی استانهای گیلان و خراسان رضوی و مدیر کل اتباع خارجی وزارت کشور

گماردن پاسداران در منصب استانداری و نظامی کردن مناصب اجرایی وزارت کشور توسط رئیسی جلاد، اقدامی است که در درون رژیم هم از آن به‌عنوان اقدامی در وحشت از قیام و شورشهای مردمی نامبرده می‌شود.

عضو مجلس ارتجاع: طبقه ضعیف از بین رفته، طبقه متوسط هم در آستانه فروپاشی است

علی رضایی عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ رژیم به وضعیت فاجعه‌بار معیشتی و مردم تحت حاکمیت آخوندی اعتراف کرد و گفت:

«مرکز آمار، خط فقر را ۱۲میلیون اعلام کرده است در حالی که بسیاری از طبقات ضعیف جامعه با یارانه ۴۵هزار تومانی و حقوق روزمزد، معیشت خانواده را تأمین می‌کنند. طبقه ضعیف جامعه از بین رفته است و در حال حاضر فشار روی طبقه متوسط است و این طبقه هم در آستانه شکست قرار دارد».

تظاهرات گسترده در قزاقستان در اعتراض به افزایش قیمت سوخت

دوبرابر شدن قیمت گاز مایع، پایتخت قزاقستان را به صحنه اعتراضات تبدیل کرد. خبرگزاریها از اعتراضات در سایر شهرهای این کشور هم خبر می‌دهند. گزارشهای رسیده منابع محلی از تصرف کاخ ریاست‌جمهوری و به آتش کشیده شدن قسمتهایی از این کاخ خبر می‌دهند. تظاهر کنندگان به خودروهای پلیس حمله کرده و آنها را به آتش کشیدند و با نیروهای امنیتی درگیر شدند. دست‌کم ۲۰۰نفر از مردم دستگیر شده است. رئیس‌جمهور قزاقستان وضعیت اضطراری اعلام کرده است.

مطالب مرتبط

تیرخلاص غلامحسین رضوانی به وعده‌های رئیسی جلاد مردم باید به‌خاطر منافع نظام مشکلات را تحمل کنند - در یک نگاه

تجمع اعتراضی نمایندگان کشاورزان اصفهان در اداره جهاد کشاورزی فلاورجان رژیم