عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارتجاع،در بودجه دو نوع کسری شفاف و کسری پنهان وجود دارد ـ در یک نگاه

جبار کوچکی‌نژاد،دولت ادعا کرده بودجه سال۱۴۰۱ کسری ندارد ولی بالای ۲۰۰هزار میلیارد تومان کسری وجود دارد ـ در یک نگاه ـ ۱۶دی۱۴۰۰

جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارتجاع: «در بودجه دو نوع کسری شفاف و کسری پنهان وجود دارد. دولت ادعا کرده است که لایحه بودجه سال۱۴۰۱ کسری ندارد ولی بالای ۲۰۰هزار میلیارد تومان در این لایحه کسری وجود دارد»

یک سایت حکومتی: افزایش تورم، قدرت خرید میوه را هم از مردم گرفته است، گرانی، مشتریان میوه‌های دور ریز را زیاد کرد

سایت اکسیوس: جیک سالیوان در ملاقات با مقامات اسراییلی گفت آمریکا تحریم‌های «مکانیزم ماشه» را ابزاری برای بازدارندگی رژیم ایران از غنی‌سازی اورانیوم با درجه تسلیحاتی می‌داند.

مأموریت حسن حامی، سفیر مراکش در ایران در روز ۲۳ آذرماه (۱۴ دسامبر) به پایان رسید، «بدون این‌که هیچ جانشینی برای او انتخاب شود».

اخبار جهان

پلیس قزاقستان روز پنجشنبه به رسانه‌های محلی گفت که پلیس ده ها معترض را در طول شب، هنگام تلاش برای یورش به ساختمانهای اداری در بزرگترین شهر آلماتی این کشور کشت.

رئیس‌جمهور آلمان

در پی حمایت سه حزب ائتلافی دولت آلمان، سوسیال دمکرات‌ها، سبزها و لیبرال‌ها، از انتخاب مجدد فرانک‌والتر اشتاین‌مایر در مقام ریاست‌جمهوری، سران دو حزب اپوزیسیون دموکرات مسیحی و سوسیال‌مسیحی نیز موافقت خود را با این امر اعلام کردند.

بر اساس ماده ۵۴ قانون اساسی آلمان، در ۲ دور رأی‌گیری در "مجلس فدرال" برای انتخاب ریاست‌جمهوری، اکثریت مطلق آرا ضروری است. در صورتی که اکثریت مطلق آرا در این ۲ دور رأی‌گیری حاصل نشود، در رأی‌گیری سوم اکثریت ساده آرا برای انتخاب ریاست‌جمهوری کافی است.

مطالب مرتبط

نگاهی به سیل ویرانگر در شهرهای جنوبی ایران

مفهوم نو شدن ایران و کم‌ترین بهای بازگشت مهاجران