مهاجرت طراحان فرش از ایران ـ صنعت فرش‌بافی در ایران در آستانه نابودی ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ  مهاجرت طراحان فرش از ایران ـ صنعت فرش‌بافی در ایران در آستانه نابودی ـ ۱۶دی۱۴۰۰ 

ابعاد فاجعه سیل در کشور

رسانه حکومتی: بحران زدگی در ستاد مدیریت بحران کشور

خارج شدن هواپیما از باند فرود در فرودگاه اصفهان

مهاجرت طراحان فرش از ایران، صنعت فرش‌بافی در ایران در آستانه نابودی

پنتاگون: شبه‌نظامیان رژیم ایران در عراق و سوریه، مسئول حملات به نیروهای ائتلاف هستند

ابعاد فاجعه سیل در کشور

خبرگزاری حکومتی ایرنا در گزارشی از ابعاد فاجعه سیل که در ۱۷استان کشور به‌وقوع پیوست، نوشت:

«بر اثر سیلاب ۱۰۰۰خانه در ۳۰ محله شهرستانهای استان هرمزگان در جریان بارندگی روزهای اخیر دچار آبگرفتگی شد. بیش از ۲هزار خانوار در میناب و رودان در سیل اخیر خسارت دیدند».

در همین رابطه مخبر معاون رئیسی جلاد نیز به گوشه‌یی از خسارت‌های سیلاب اخیر اشاره کرد و گفت: «سیلاب هزار میلیارد تومان به جنوب کرمان خسارت وارد کرد»

شایان ذکر است که به‌رغم هشدارهای مکرر سازمان هواشناسی رژیم نسبت به‌وقوع سیل، هیچگونه اقدامی توسط کارگزاران حکومتی برای کاهش خسارتها و حفاظت از هموطنان انجام نشده است.

رسانه حکومتی: بحران زدگی در ستاد مدیریت بحران کشور

روزنامه حکومتی آفتاب یزد در گزارشی با اعتراف به بی‌عملی عامدانه سردمداران حکومتی در قبال ویرانیهای ناشی از سیل در نقاط کشور نوشت:

«مردم جنوب کشور که تا یک هفته قبل برای تأمین آب کشاورزی و شرب با چالش روبه‌رو بودند طی دو روز گذشته با سیلاب گسترده مواجه شده‌اند و نکته حائز اهمیت این است که طبق روال همیشگی، مسئولان مدیریت بحران کشور (؟!) در غافلگیری به سر می‌برند و بحران‌زده عمل می‌کنند!

این روزنامه حکومتی در ادامه می‌افزاید:

«انگار که بحران زدگی در ستاد مدیریت بحران کشور طی سال‌های اخیر به یک امر طبیعی بدل شده است و در بزنگاههای حیاتی، این ستاد به جای این‌که بحران را مدیریت کند دچار غافلگیری می‌شود (!) و عنان از کف می‌دهد؛ فرق هم نمی‌کند که دولتی اصلاح‌طلب روی کار باشد یا اصول‌گرا، روال غافلگیری ستاد مدیریت بحران هر سال تکرار می‌شود»

خارج شدن هواپیما از باند فرود در فرودگاه اصفهان

مدیریت بحران استانداری رژیم در اصفهان از یک حادثه هوایی در فرودگاه اصفهان خبر داد و اعلام کرد:

«این هواپیما با ۱۱۰مسافر در حال نشستن در باند فرودگاه اصفهان بود که از خط خارج و به قسمت خارج باند منحرف شد».

شایان یادآوریست که به‌علت عدم تخصیص بودجه برای نوسازی و بهینه‌سازی ناوگان هوایی کشور توسط کارگزاران حکومت آخوندی، کشور ما با بیشترین سوانح هوایی روبه‌روست.

مهاجرت طراحان فرش از ایران، صنعت فرش‌بافی در ایران در آستانه نابودی

عبدالله بهرامی، مدیرعامل حکومتی اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف در گفتگو با خبرگزاری حکومتی ایسنا در رابطه با وضعیت فاجعه‌بار صنعت فرش‌بافی در ایران گفت:

«زمانی بزرگترین صادر‌کننده پشم و ابریشم جهان بودیم ولی امروز به واردات آن روی آورده‌ایم، به‌نحوی که سالانه ۵۰۰تن ابریشم وارد می‌کنیم.بزرگترین طراحان فرش دستباف را در ایران داریم، ولی آنها در حال رفتن به ترکیه هستند چون حمایت نمی‌شوند»

جبار کوچکی‌نژاد

جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارتجاع با اعتراف به بودجه پنهان و آشکار در دولت آخوند رئیسی جلاد گفت:

«در بودجه دو نوع کسری شفاف و کسری پنهان وجود دارد. دولت ادعا کرده است که لایحه بودجه سال۱۴۰۱ کسری ندارد ولی بالای ۲۰۰هزار میلیارد تومان در این لایحه کسری وجود دارد»

یک سایت حکومتی: افزایش تورم، قدرت خرید میوه را هم از مردم گرفته است. گرانی، مشتریان میوه‌های دور ریز را زیاد کرده است.

اسدالله کارگر رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی از یک رکود سنگین بر بازار میوه خبر داد.

این مهره حکومتی با اشاره به افزایش قیمت میوه و سبزیجات، مشکل را در کاهش قدرت خرید مردم دانست.

در یک خبر دیگر حسین مشرف رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار استان یزد نیز با اشاره به رکود در بازار میوه گفت: «خرید میوه مردم یزد در ماه‌های اخیر ۴۰درصد کاهش یافته است».

حسین مشرف افزایش تورم و نرخ کالاهای اساسی در بازار را از مواردی دانست که سبب شده است مردم توان خرید میوه نداشته باشند.

پنتاگون: شبه‌نظامیان رژیم ایران در عراق و سوریه، مسئول حملات به نیروهای ائتلاف هستند

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) و ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری آمریکا در مبارزه با داعش به‌طور جداگانه، اعلام کرد؛ شبه‌نظامیان مورد حمایت رژیم ایران در عراق و سوریه عامل حملات به نیروهای ائتلاف بین‌المللی در این دو کشور هستند.

پایگاههای نظامی در عراق و سوریه که میزبان نیروهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا هستند، هدف حملاتی قرار گرفتند که به‌گفته مقامات نظامی تلفاتی در پی نداشتند

در بیانیه ائتلاف بین‌المللی آمده است که عناصر شرور وابسته به رژیم ایران از داخل مناطق مسکونی، نیروهای ائتلاف و نیروهای دمکراتیک سوریه را هدف قرار دادند بدون این‌که به امنیت غیرنظامیان توجهی کنند.

خبرهایی از سایر نقاط جهان

پلیس قزاقستان روز پنجشنبه به رسانه‌های محلی گفت: پلیس &#۳۹;ده ها&#۳۹; معترض را در طول شب، هنگام تلاش برای یورش به ساختمانهای اداری در آلماتی بزرگترین شهر این کشور کشت.

نوواک جوکوویچ، باز یکن تنیس جهان از صربستان، به‌خاطر واکسینه نشدن در برابر کرونا، از شرکت در بازیهای تنیس آزاد استرالیا منع شد و این کشور به او ویزای ورود نداد. او اکنون در فرودگاه ملبورن است و قرار است به کشور خود بازگردد.

کشته شدن یکی از رهبران اصلی حوثی‌ها وابسته به رژیم ایران در یمن

حوثیهای وابسته به رژیم ایران در یمن می‌گویند رهبر اصلی آنها در نبرد مارب کشته شده است

روز چهارشنبه، خبرگزاری حوثی گزارش داد که احمد الحمزه، معاون شورشیان استان شبوه، «در نبرد کشته شده است».

رئیس‌جمهور آلمان

در پی حمایت سه حزب ائتلافی دولت آلمان، سوسیال دمکرات‌ها، سبزها و لیبرال‌ها، از انتخاب مجدد فرانک‌ والتر اشتاین‌مایر در مقام ریاست‌جمهوری، سران دو حزب اپوزیسیون دموکرات مسیحی و سوسیال‌مسیحی نیز موافقت خود را با این امر اعلام کردند.

بر اساس ماده ۵۴ قانون اساسی آلمان، در ۲ دور رأی‌گیری در "مجلس فدرال" برای انتخاب ریاست‌جمهوری، اکثریت مطلق آرا ضروری است. در صورتی که اکثریت مطلق آرا در این ۲ دور رأی‌گیری حاصل نشود، در رأی‌گیری سوم اکثریت ساده آرا برای انتخاب ریاست‌جمهوری کافی است.

مطالب مرتبط 

پیامدهای وخیم برنامه اقتصادی و بودجه کابینه رئیسی در رسانه های حکومتی

اقتصاد «در معرض مرگ مغزی»