جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارتجاع: «در بودجه دو نوع کسری شفاف و کسری پنهان وجود دارد» ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارتجاع: «در بودجه دو نوع کسری شفاف و کسری پنهان وجود دارد» ـ ۱۶ دی۱۴۰۰

اعتراف مخبر معاون رئیسی جلاد به گوشه‌یی از خسارت سیل اخیر: سیلاب هزار میلیارد تومان به جنوب کرمان خسارت وارد کرد. دو تا سه سال طول می‌کشد که زندگی کشاورزان به روال عادی بازگردد.

جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارتجاع: «در بودجه دو نوع کسری شفاف و کسری پنهان وجود دارد. دولت ادعا کرده است که لایحه بودجه سال۱۴۰۱ کسری ندارد ولی بالای ۲۰۰هزار میلیارد تومان در این لایحه کسری وجود دارد»

روح‌الله ایزدخواه، عضو مجلس ارتجاع: «اگر ما نرخ ارز را از ۴، ۲۰۰تومان به ۲۳هزار تومان برسانیم، ... ممکن است نرخ ارز در بازار آزاد از ۲۳هزار تومان به ۵۰هزار تومان برسد... مردم تحمل تورم بیشتر را ندارند».

سایت اکسیوس: جیک سالیوان در ملاقات با مقامات اسراییلی گفت آمریکا تحریم‌های «مکانیزم ماشه» را ابزاری برای بازدارندگی رژیم ایران از غنی‌سازی اورانیوم با درجه تسلیحاتی می‌داند.

آنتونی بلینکن وزیر خارجهٔ آمریکا و یائیر لاپید، وزیر خارجهٔ اسراییل در یک تماس تلفنی دربارهٔ موضوعات مختلف، از جمله تهدید رژیم ایران گفتگو کردند.

آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان روز چهارشنبه پس از دیدار با وزیر امور خارجه آمریکا، گفت: رژیم ایران اعتمادی که به او شد را هدر داده، وی هشدار داد زمان زیادی برای احیای توافق هسته‌یی وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس گفت: شرکت فرانسوی پشتیبان سامانه بورس، به‌علت تحریم‌ها، از ادامه همکاری با ایران خودداری کرده است.

مأموریت حسن حامی سفیر مراکش در ایران در روز ۲۳ آذرماه (۱۴ دسامبر) به پایان رسید، «بدون این‌که هیچ جانشینی برای او انتخاب شود».

عبدالله بهرامی، مدیرعامل حکومتی اتحادیه فرش، در رابطه با وضعیت فاجعه‌بار صنعت فرش‌بافی در ایران گفت: «بزرگترین طراحان فرش دستباف را در ایران داریم، ولی آنها در حال رفتن به ترکیه هستند چون حمایت نمی‌شوند»

فرشید پورحاجت دبیر کانون حکومتی انبوه‌سازان: «دو پنجم خانوار کشور در مسکنهای استیجاری زندگی می‌کنند که این عدد بسیار بزرگی است و با استانداردهای جهان و حتی منطقه بسیار فاصله دارد».

در یک تصادف فاجعه‌بار دیگر، خودروی حامل کارگران یک شرکت صنعتی با یک کامیون در شوش، برخورد کرد و متأسفانه دو کارگر، جان‌باخته و ۳ تن دیگر مصدوم شدند.

پاسداران جنایت‌پیشه یک کولبر را در مرز نوسود مورد تعقیب قرار دادند. وی بر اثر سقوط از ارتفاع در مرز نوسود به‌شدت زخمی شد.

پلیس قزاقستان روز پنجشنبه به رسانه‌های محلی گفت: پلیس دهها معترض را در طول شب، هنگام تلاش برای یورش به ساختمانهای اداری در آلماتی بزرگترین شهر این کشور کشت.

ائتلاف نظامی پیمان امنیت جمعی که از روسیه و ۵جمهوری پیشین شوروی تشکیل شده، اعلام کرد به درخواست دولت قزاقستان جهت آرام‌سازی اوضاع، به این کشور نیروی محدود اعزام خواهد کرد.

رئیس‌جمهور صربستان اعلام کرد این کشور از روسیه موشکهای ضدتانک تحویل گرفته است، او از این اقدام به‌عنوان یک رقابت تسلیحاتی با کرواسی نام برد. این معامله تسلیحاتی در شرایطی است که صربستان خواهان پیوستن به اتحادیه اروپاست.

مطالب مرتبط

مهاجرت طراحان فرش از ایران ـ صنعت فرش‌بافی در ایران در آستانه نابودی ـ در یک نگاه

بودجهٔ عادلانه! یا بودجهٔ فلاکت‌گستر