زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۳ و ۶ دهم ریشتر استان تهران را لرزاند ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۳ و ۶ دهم ریشتر استان تهران  را لرزاند ـ ۱۷دی۱۴۰۰  

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید: همانطور که پنتاگون اعلام کرد، در حملات اخیر به پایگاه‌های آمریکا در عراق و سوریه، رد پای شبه‌نظامیان مورد حمایت رژیم ایران دیده می‌شود.

احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: ۷۲ درصد مردم  ایران مستحق دریافت اعانه هستند. در این ۴۰سال هیچگاه وضع مملکت تا این حد خراب نبوده و گرسنگی و فقر در ایران معنادار شده، و ۶۰ درصد جمعیت کشور زیر خط فقر هستند.

وحشت احمد توکلی: طی ۴۰ سال گذشته اعتماد مردم به‌حکومت هیچگاه از میزان فعلی پایین‌تر نبوده است. وضعیت مردم آنقدر خراب است که حکومت ملزم است حتی احکام اولیه و اصول اساسی خود را زیر پا بگذارد تا بلکه وضعیت تغییر کند. اگر  نکند ممکن است اتفاقی رقم بخورد که (حتی)‌ نباید بیان شود!

مدیر کل دفتر بهبود تغذیة  وزارت بهداشت رژیم: به ‌خاطر افزایش قیمت مواد غذایی و تورم، میزان مصرف شیر و لبنیات حدود ۳۰ درصد در سفره‌های مردم کمتر یا حذف شده است.

حسین امیر عبداللهیان، وزیر خارجه رژیم، گفت که اگر قدرتهای غربی در مذاکرات هسته‌یی همه تحریم‌های مندرج در برجام و تحریم‌هایی که در زمان دونالد ترامپ علیه رژیم اعمال شده را لغو کنند، رسیدن به توافق هسته‌یی امکان‌پذیر خواهد بود.

لاف‌ و گزافه‌گویی مضحک قاآنی، سرکردة نیروی تروریستی قدس برای بسیجیان نظام: ناو‌های آمریکا آهن پاره‌ای بیش نیست، هر زمان کشورهای مقاومت لازم ببینند، آنها را سیبل حمله‌های خود قرار خواهند داد!

از شب گذشته توئیتر هزاران اکانت فارسی را به علت انتشار محتوا در باره قاسم سلیمانی و استخوان گردانی رژیم مسدود کرد. پیش از توئیتر، اینستاگرام هم حساب‌های مشابه رژیم را بسته بود.

زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۳ و ۶ دهم درجه به مقیاس ریشتر بامداد امروز حوالی ارجمند فیروزکوه در استان تهران را لرزاند. این زمین لرزه در عمق ۸ کیلومتری زمین رخ داد.

ند پرایس

برای تعیین تکلیف برجام تنها چند هفته فرصت باقی مانده است!

در نشست خبری ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجة‌ آمریکا خبرنگاری از وی پرسید: باقری می‌گوید هیچ تحرکی در مذاکرات وین وجود ندارد، از آنطرف وزیر خارجة آلمان گفت ما در لحظة تعیین‌کننده‌ای در رابطه با برجام هستم. نظر شما چیست؟

ند پرایس در پاسخ گفت: زمان برای احیای برجام کاملا رو به‌پایان است و ما ابایی نداریم این موضوع را به‌صراحت بیان کنیم. اگر به‌زودی به تفاهمی در مورد بازگشت متقابل به برجام نرسیم، گام‌های شتاب‌زدة هسته‌ای رژیم ایران، مزایای برجام را از بین خواهد برد. در این صورت ما باید مسیر دیگری را در مورد رژیم ایران در نظر بگیریم. برای این تصمیم هم تنها چند هفته فرصت باقیست، نه چند ماه!

آمار طلاق

افزایش بی‌سابقة آمار طلاق در ایران آخوندزده.

خبرگزاری حکومتی  اقتصاد‌آنلاین به «آمار حیرت‌انگیز طلاق میان» جوانان در ایران آخوندزده اعتراف کرد و نوشت: «آمارهای طلاق در حال افزایش است».

روز گذشته نیز، آخوند رفیعی، در حضور خامنه‌ای به گسترش بی‌سابقة آمار طلاق و فروپاشی خانواده‌ها در حاکمیت ننگین آخوندی اعتراف کرد و گفت در برخی‌ مناطق کشور، آمار طلاق به ۲۵ درصد رسیده است.

خبرهایی از دیگر نقاط جهان

وال استریت ژورنال: کاخ سفید قصد دارد سپهبد مایکل اریک کوریلا ،‌ یک افسرهوابرد را به‌عنوان فرماندهی مرکزی سنتکام،‌ جایگزین ژنرال مکنزی کند.

وزارت خارجة آمریکا ۸ مقام کوبایی را از دریافت ویزای آمریکا منع کرد. وزارت خارجة آمریکا علت این اقدام را نقش این ۸ مقام کوبایی در سرکوب تظاهرات مردم و صدور احکام سنگین زندان علیه معترضان، اعلام کرد.

وزیران خارجة‌ ژاپن و آمریکا در دربارة اقدامات دو کشور دربارة مسائل مختلف، از جمله حفظ امنیت  منطقة اقیانوسیه، بحران نظامی میان روسیه و اوکراین و تهدید چین علیه تایوان، از طریق مجازی بحث و گفتگو کردند.

مقامات فرانسوی تحقیقات در مورد تروریستی بودن یک مورد سانحه در «حاشیه رالی «داکار» ۲۰۲۲» در عربستان سعودی را آغاز کردند. در این سانحه یک راننده فرانسوی به شدت مجروح شد.

رسانة اجتماعی دونالد ترامپ به نام «تروت سوشال»  از روز ۲ اسفند راه اندازی خواهد شد.

سی و یک پناهجو درحالیکه دریک قایق چوبی در دریای مدیترانه در نزدیکی تونس درحال حرکت بودند، توسط کشتی «لوئیز میشل» نجات پیدا کرده و  به جزیره ایتالیایی لامپدوزا منتقل شدند

خطوط  هوایی آمریکا خدمات «بی سیمی  جی پنج» را بر پرواز هواپیماها دارای تاثیر منفی ارزیابی کرد و همین امر باعث هفته‌ها کشمکش بین  خطوط هوایی و شرکتهای مخابراتی شده است.

استرالیا درصدد است با لشگری از پهپادها با جنگل‌زدایی  مبارزه کند. استرالیا مدتهاست که با این مشکل  روبروست وقصد دارد با هواپیمای بدون سرنشین آن راحل کند. 

دولت آلمان اعلام کرد برای دسترسی به مکانهای عمومی، علاوه بر گواهی واکسن، تست منفی کرونا هم لازم است.

شیلی از دهم ژانویه، تزریق دوز چهارم واکسن کرونا به آن دسته از کسانی که مورد تهدید هستند را، آغاز می‌کند.

تهدید روسیه توسط مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا 

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی  اتحادیه اروپا، از مرز روسیه و اوکراین بازدید کرد، او دراین بازدید به روسیه هشدار داد که در صورت حمله با  «عواقب عظیم و هزینه های سنگین»  روبرو خواهد شد.

مطالب مرتبط 

وقوع زلزله در خانوک کرمان ـ در یک نگاه

هجده سال پس از زمین‌لرزه بم