بزرگداشت جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی بر سر مزار آنان در تهران ـ در یک نگاه

بزرگداشت جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی در تهران، یکی از مادران دادخواه، تنها هدف من دادخواهی است ـ در یک نگاه ـ ۱۸دی۱۴۰۰

بزرگداشت جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی بر سر مزار آنان در تهران. یکی از مادران دادخواه: تنها هدف من دادخواهی است و جلوگیری از داغدار شدن مادران.

نخست وزیر کانادا در یک جلسه آنلاین با خانواده قربانیان هواپیمای مسافری اوکراینی: ما مصمم هستیم رژیم ایران را در قبال سرنگونی هواپیمای مسافری پاسخگو کنیم.

در یک تصادف زنجیره‌یی در جاده منوجان در جیرفت، ۷تن کشته و سه تن مجروح شدند.

شلیک پاسداران جنایتکار به‌کولبران زحمتکش در نوسود و مجروح شدن دو هموطن کرد.

بازگشت پرواز شیراز به تهران به علت باز بودن در هواپیما، ۱۵دقیقه پس از پرواز.

در حال حاضر ۸ ایستگاه سنجش کیفیت هوای تهران در "وضعیت قرمز" و ۱۴ ایستگاه در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارند.

سفر سراسیمه سرکرده بسیج ضدمردمی به شهرکرد پس از به آتش کشیدن مجسمه دژخیم قاسم سلیمانی. سرکرده بسیج: ۱۱هزار محله اسلامی در سراسر کشور ساخته می‌شود.

محبوب‌فر: میزان کنونی فقر در کشور در ۱۰۰سال اخیر بی‌سابقه بوده است. جمعیت زیر خط فقر در ایران طی ۳سال اخیر، ۲برابر شده است.

سیل

کمک سوختبران محروم به مردم سیل‌زده و دزدی کمکهای مردمی توسط نمایندهٔ خامنه‌ای!

فرماندار رژیم در دشتیاری اعلام کرد ۴۸ روستای دشتیاری و چابهار در محاصره سیلاب هستند و راه ارتباطی ندارند. معاون راهداری رژیم هم گفت ۵۳ محور روستایی در جنوب سیستان و بلوچستان به‌خاطر سیل، هم‌چنان مسدود است.

در چنین شرایطی وضعیت زندگی هزاران خانوادهٴ سیل‌زده در استانهای جنوبی بحرانی گزارش‌شده و دولت رئیسی جلاد هیچ کمکی برای مردم سیل‌زده ارسال نمی‌کند.

از سوی دیگر تصاویر و گزارشهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهند سوختبران محروم، با ماشین‌ها و پمپ‌های سوخت نصب شده بر آنها، به‌کمک مردم سیل‌زده آمده و با مشکهای سوخت‌بری، به تخلیه آب منازل سیل‌زدگان شتافته‌اند.

بحران فوتبال

روز گذشته «کمیتهٔ مستقل کنترل کنفدراسیون فوتبال آسیا» مجوز باشگاههای استقلال، پرسپولیس و گل گهر سیرجان برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا را لغو کرد. این تصمیم که به‌خاطر سیاستهای مافیای حکومتی بر فوتبال ایران اتخاذ شده، باعث درگیریهای باندی میان دستجات این مافیای حکومتی شده است.

نفرت از نظام

خبرگزاری حکومتی ایلنا با اشاره به وعده‌های دروغ دولت رئیسی نوشت: «پس از ۶ماه که از دولت رئیسی می‌گذرد، وضعیت اقتصادی مردم نسبت به گذشته بدتر هم شده و همان مسیر قهقرایی سیاسی و اقتصادی ادامه دارد»

ایلنا در ادامه با نگرانی نسبت به خطر گسترش اعتراضات نوشت: «علت و ریشهٴ اعتراضات معیشتی مردم امروزه بیشتر هم شده و به اصناف و اقشار مختلف جامعه، از جمله کارگران و معلمان راه پیدا کرده است».

این خبرگزاری حکومتی با نگرانی هشدار داد: «معترضان باید تلاش کنند به اعتراضات با سرعت رنگ و بوی سیاسی و امنیتی ندهند و هنجارها را رعایت کنند!»

اخبار جهان

امانوئل ماکرون و او رسولا فن در لاین رئیس کمیسیون اروپا، درباره ریاست فرانسه بر اتحادیه اروپا با هم ملاقات کردند.

کامرون میزبان جام فوتبال ملتهای آفریقا اعلام کرد کسانی که می‌خواهند درمسابقات شرکت کنند میبایستی علاوه بر واکسیناسیون، نتیجه تست کوویدشان هم منفی باشد.

شیلی اعلام کرد به‌زودی تزریق دز چهارم واکسیناسیون را شروع خواهد کرد. ایتالیا نیز اعلام کرد برای افراد بالای ۵۰سال به بالا، واکسیناسیون اجباری است.

کره شمالی اعلام کردم به‌علت خطرات ناشی از پاندمی کرونا، در المپیک زمستانی چین شرکت نمی‌کند.

یوساکو مائزاوا، میلیاردر ژاپنی، پس از بازگشت از سفر ۱۲روزه خود از فضا، از مشاهدات خود می‌گوید. این توریست فضایی ژاپنی گفت: پرتاب شدن به کیهان، ترسناک تر از سوار شدن بر «ترن هوایی» است و این سفر او را شیفته زمین کرده است.

جریمه گوگل و فیس‌بوک توسط فرانسه

کمیسیون ملی فناوری اطلاعات و آزادی‌ها که وظیفه‌اش نظارت بر رعایت حریم خصوصی شهروندان فرانسوی است، دو شرکت آمریکایی گوگل و فیس‌بوک (با نام جدیدش متا) را به‌علت سخت‌تر کردن انصراف از ردیابی آنلاین اطلاعات و علائق شخصی کاربران، به ترتیب ۱۵۰میلیون دلار و ۶۰میلیون دلار جریمه کرد.

دستگیری یکی از رهبران مافیای ایتالیا پس از ۲۰سال

پلیس ایتالیا «جو آکینو گامینو» ۶۱ساله با نام جعلی را که در نزدیکی مادرید زندگی می‌کرد و به سبزی‌فروشی وآشپزی اشتغال داشت، با کمک تصویری از او در بخش «نمای خیابان‌ها» در اپلکیشن «نقشه‌های گوگل» پس از ۲۰سال دستگیر کرد. این فرد در لیست مظنونان فراری و خطرناک وزارت کشور ایتالیا قرار داشت.

مطالب مرتبط

سالگرد جان باختن ۱۷۶مسافر هواپیمای اوکراینی سرنگون شده توسط سپاه پاسداران جنایتکار آخوندها

بزرگداشت جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی بر سر مزار آنان در تهران