ایزدخواه، اکنون ۱۰میلیون خانوار زیر خط فقر داریم و به این تعداد هم افزوده خواهد شد ـ در یک نگاه

ایزدخواه، عضو مجلس ارتجاع،۱۰میلیون زیر خط فقر داریم، در صورت حذف ارز ترجیحی، به این تعداد هم افزوده خواهد شد ـ  در یک نگاه ـ ۱۸دی ۱۴۰۰

ایزدخواه، عضو مجلس ارتجاع: اکنون ۱۰میلیون خانوار زیر خط فقر داریم و مطمئنیم که در صورت حذف ارز ترجیحی، به این تعداد هم افزوده خواهد شد.

نهاده دامی

احتکار و گرانی نهاده‌های دامی و تأثیر دومینویی بر سایر گرانی‌ها.

محمدصالح دارانی، عضو مجلس ارتجاع گفت که قیمت نهاده‌های دامی باز هم افزایش یافته است. این عضو مجلس ارتجاع گفت با انتشار خبر حذف ارز ترجیحی توسط دولت رئیسی، قیمت نهاده‌های دامی از ۷هزار تومان به ۱۱هزار تومان افزایش یافته است.

از طرفی کارشناسان رژیم یکی از علت‌های گرانی بی‌سابقهٔ لبنیات، تخم‌مرغ و دیگر فرآورده‌ها را احتکار و در نتیجه گران شدن نهاده‌های دامی، توسط مافیای حکومتی عنوان می‌کنند. احتکار‌هایی که در بسیاری موارد، حتی باعث از بین رفتن نهاده‌ها می‌شود.

اخبار جهان

دولت قزاقستان که با شورشهای گسترده و بی‌سابقهٔ مردمی روبه‌رو است، اعلام کرد ۴هزار تن در این اعتراضات دستگیر شدند.

دولت قزاقستان کریم ماسیموف، رئیس پیشین شورای امنیت این کشور را با اتهام خیانت، بازداشت کرد. او چند روز پیش و در پی آغاز شورشهای مردمی، برکنار شده بود.

قیمت جهانی نفت بالا رفت. کارشناسان علت را ناآرامی‌های اجتماعی در قزاقستان و مختل شدن برخی تأسیسات نفتی این کشور، هم‌چنین اختلال در عرضهٔ نفت توسط لیبی عنوان کردند.

مطالب مرتبط

وال استریت ژورنال ـ رژیم تهران به سمت سلاحهای هسته ای گام برمی دارد و علاقه چندانی به پیشرفت دیپلماتیک ندارد

اعتراض کارگران شرکت واحد تهران و حومه با چراغ روشن و سرعت کم