دیدار نخست‌وزیر کانادا بهمراه جمعی از وزرای این کشور با خانواده جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ دیدار نخست‌وزیر کانادا بهمراه جمعی از وزرای این کشور با خانواده جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی ـ ۱۸ دی۱۴۰۰

روز جمعه ۱۷ دی‌، جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا و جمعی از وزرای این کشور، به‌مناسبت دومین سالگرد سرنگونی جنایتکارانه هواپیمای اوکراینی توسط سپاه پاسداران، در نشستی مجازی با اعضای خانواده‌های جان‌باختگان دیدار کردند

دولت کانادا سپس طی بیانیه ای اعلام کرد :« نخست وزیر و اعضای کابینه در دیدار با اعضای خانواده قربانیان هواپیمای اوکراینی بر تعهد خود در راستای اجرای عدالت تاکید کردند».

دراین بیانیه دولت کانادا ضمن تاکید بر پاسخگو کردن رژیم ایران و همبستگی با خانواده های جانباختگان گفته است: « ما مصمم هسیتم که رژیم ایران را درقبال سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراینی که توسط موشک های سپاه پاسداران رژیم ایران سرنگون شده است پاسخگو کنیم واطمینان حاصل کنیم که بابت کشته شدن ۱۷۶ انسان بی گناه غرامت بپردازد»

تجمع خانواده‌های جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی، در اعتراض به جنایت سپاه پاسداران در سرنگونی این هواپیما و کشتار ۱۷۶مسافر بیگناه.

در دومین سالگرد فاجعه ساقط کردن هواپیما اوکراینی توسط سپاه پاسداران، امروز شنبه خانواده‌های جان‌باختگان در تهران در فرودگاه خمینی ملعون دست به تجمع اعتراضی زدند.

هم‌چنین خانواده‌های قربانیان در یک اقدام دیگر، در محل حادثه سقوط هواپیما در شاهد شهر حاضر شده و خواستار اجرا عدالت علیه عامل این فاجعه هولناک شدند.

اخراج یک مرکز بنیادگرایی مرتبط با رژیم ایران از شورای جوامع اسلامی هامبورگ

رسانه‌های آلمانی روز جمعه از اخراج یک مرکز بنیادگرایی وابسته به رژیم آخوندی موسوم به «مرکز اسلامی» از شورای جوامع اسلامی هامبورگ خبر دادند .

این اقدام پس از افشای منابع اطلاعاتی آلمان مبنی بر حمایت این مرکز از پاسدار جنایتکار قاسم سلیمانی صورت گرفته است.

بر اساس داده‌های منابع اطلاعاتی آلمان، این مرکز مستقیماً از رژیم ایران دستور می‌گرفته و فعالیت‌های تروریستی را دنبال می‌کرده است.

از این پیش‌تر، دستگاه اطلاعاتی آلمان اعلام کرده بود این مرکز در راستای تحقق هدف رژیم ایران یعنی صدور بنیادگرایی به جهان تلاش می‌کند.

روزنامهٔ حکومتی اقتصاد پویا

روزنامهٔ حکومتی اقتصاد پویا در گزارشی نوشت: «آواره‌شدن در اتوبوس و مترو برای خواب، هم‌چنین سوء‌تغذیه اقشار مردم از کوچک و بزرگ، از دیگر دست‌آوردهای فقر در ایران است».

این روزنامه می‌افزاید: «بیداد فقر در کشور و گسترش بیچارگی و تنگدستی، باعث شده ۶۰میلیون نفر از مردم ایران زیر خط فقر باشند. از این تعداد نیز ۴۰میلیون نفر در فقر مطلق و محتاج نان شب هستند».

محبوب‌فر، کارشناس حکومتی: طی ۳سال گذشته جمعیت زیر خط فقر دو برابر شده است.

محبوب‌فر، کارشناس حکومتی با اشاره به رشد فقر و تبعات آن نوشت: «رشد فقر در ایران وارد مرحلهٔ جدیدی شده و میزان کنونی فقر طی ۱۰۰سال اخیر بی‌سابقه است. طی ۳سال گذشته جمعیت زیر خط فقر دو برابر شده و خانواده‌ها نمی‌توانند کمترین امکانات را برای زندگی‌شان تهیه کنند. جمعیت بدمسکن و حاشیه‌نشین در کشور تا ۴۰میلیون نفر افزایش یافته».

این کارشناس حکومتی ضمن هشدار افزود: «کشور به درجه‌ای از فلاکت رسیده که به گورخوابی و اتوبوس خوابی و داروی نسیه و نوزادفروشی روی آورده است. باید تا دیر نشده اقدام کرد، در غیراین صورت شرایط بدتر خواهد شد و صبر مردم تمام خواهد شــد و در این حین معلوم نیست کشور به چه سمت و سویی کشیده شود. در حال حاضر ۸۰درصد مردم ایران زیر خط فقر هستند» .

فاکس نیوز

تلویزیون فاکس نیوز در گزارشی از به آتش کشیدن مجسمه پاسدار جنایتکار قاسم سلیمانی گفت: «مجاهدین خلق که خواستار جایگزینی رژیم با یک حکومت دمکراتیک هستند، اعلام کردند آتش زدن مجسمه قاسم سلیمانی بازتاب نفرت مردم ایران از نقش مستقیم او در سرکوب قیامها در ایران و حمایت از رژیم بشار اسد قاتل مردم سوریه است».

نیکی هیلی، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل: در رابطه با مذاکرات برجام، این حق مردم آمریکاست که بدانند آیا ما می‌خواهیم به بزرگترین حامی تروریسم در جهان پول بدهیم یا نه؟

روزنامهٔ حکومتی جمهوری: وزارت‌خارجه و هیأت نمایندگی نظام در نشست وین و صدا و سیما، به‌جز تکرار جملات کلیشه‌ای مانند «مذاکرات خوب پیش می‌رود» چیز دیگری نمی‌گویند.

مطالب مرتبط

ایزدخواه، اکنون ۱۰میلیون خانوار زیر خط فقر داریم و به این تعداد هم افزوده خواهد شد ـ در یک نگاه

تجمع خانواده قربانیان هواپیمای اوکراینی در شاهد شهر / خانواده قربانیان پرواز۷۵۲: خون فرزندان ما قیمت ندارد