نخست وزیر کانادا ـ تا زمان حسابرسی از رژیم ایران بخاطر سقوط هواپیما کانادا آرام نخواهد گرفت ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ نخست‌وزیر کانادا: تا زمانی که رژیم ایران به‌خاطر سقوط هواپیما حسابرسی نشود، کانادا آرام نخواهد گرفت ـ ۱۹دی۱۴۰۰

علیرضا پاک فطرت عضو مجلس ارتجاع از شیراز در جلسه بررسی لایحه بودجه: این بودجه با توجه به تورم ۴۰درصدی، سفره مردم را کوچکتر می‌کند. همه مردم بجز خصولتی‌ها و مدیران بانکها از این بودجه ناراحت هستند.

پاک فطرت گفت: در بودجه سال آینده آسیب دیدگان اجتماعی و مظلومان مورد بی‌توجهی قرار گرفته‌اند. و فاصله طبقاتی با بودجه تقدیمی دولت بیشتر می‌شود.

در اقدامی موازی با سرهم‌بندی کردن بودجه از جیب مردم، رئیس سازمان مالیاتی رژیم، خبر از تشکیل یک دادگاه ویژه جدید به اسم «دادگاه ویژه مالیاتی» داد.

در جلسه امروز مجلس ارتجاع در حالی‌که رئیسی جلاد اعلام کرد: امکان ندارد بدون فکر سفره مردم، ارز ترجیحی حذف شود، پاسدار قالیباف در یک رویارویی آشکار گفت: دولت توقع داشت مجلس ۴۸ ساعته لایحه دوفوریتی حذف ارز ترجیحی را بررسی کند، اما مجلس رأی نداد.

نخست‌وزیر کانادا: تا زمانی که رژیم ایران به‌خاطر سقوط هواپیما حسابرسی نشود، کانادا آرام نخواهد گرفت. وی گفت: اکنون که رژیم ایران هدف ما را برای مذاکرات برآورده نکرده، ما با جدیت سایر سازوکارهای بین‌المللی را برای حسابرسی و عدالت دنبال می‌کنیم

واکنش هراس‌آلود پاسدار قالیباف رئیس مجلس ارتجاع در قبال اعتراض خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی: مطالبات به حق خانواده‌های قربانیان باید پیگیری و جزییات رسیدگی به پرونده، شفاف‌سازی شود.

شب گذشته مردم و یاران زندانی سیاسی، بکتاش آبتین، در مقابل بیمارستان ساسان در تهران تجمع کرده و با روشن کردن شمع، یاد بکتاش آبتین را گرامی داشتند. رژیم در وحشت از اعتراض مردم، نیروی سرکوبگر مستقر شده در مقابل بیمارستان را به‌حالت آماده‌باش درآورد.

وال استریت ژورنال: بر اساس پیش‌نویس یک گزارش سازمان ملل، هزاران سلاح کشف‌شده توسط آمریکا، در مسیرهای تدارکاتی برای حوثی‌های یمن، احتمالاً از بندر جاسک در جنوب شرق ایران منشاء گرفته است. تهران به یمن و جاهای دیگر سلاح صادر می‌کند.

برخورد یک تانکر حامل مازوت با ساختمانها در حسین آباد در ۴۰ کیلومتری سنندج، موجب انفجار شبکه گاز شهری در دست‌کم ۳۰ واحد مسکونی و انهدام ۱۵ خودرو شد. این رخداد ۳ کشته و ۹ مجروح به‌جای گذاشت.

ادامه جنگ گرگ‌ها روی برجام

امروز روزنامه حکومتی مستقل در امتداد جنگ گرگ‌های درون نظام نوشت:

«اگر فی‌الواقع با برجام، مرغ طلایی هسته‌یی (نظام) برای روسیه تخم‌مرغ‌های دوزرده نمی‌داد. روس‌ها در حاشیه قرار گرفته بودند و دیگر نمی‌توانستند با کارت هسته‌یی از دو طرف معامله، حق کمیسیون بگیرند.

اینگونه است که پرخاش‌گرایانه سخن می‌گویند، قیم‌مآبانه رفتار می‌کنند و خودسرانه پای عربستان را به مذاکرات می‌کشانند تا از هر سبدی، هر اندازه ممکن است امتیاز جمع کنند.

بررسی لایحه بودجه رژیم در مجلس

نکاتی که از گزارش کمیسیون تلفیق بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ رژیم تا این لحظه منتشر شده حاکیست؛

بودجه ۴۵۰هزار میلیارد تومانی شرکتها تأیید شده است.

سهم بودجه از فروش نفت به ۲۸درصد افزایش یافته،

میزان فروش دارایی‌های دولت به ۲۵۰هزار میلیارد تومان افزایش یافته،

ولی برای کاهش استقراض دولت، هم‌چنان روی فروش اوراق مالی (که اسم رمز چاپ انواع شبه‌پول است) مجدداً تأکید شده است.

محمد قاسمی

از سوی دیگر محمد قاسمی رئیس مرکز پژوهش‌های اتاق بازرگانی رژیم در یک تصفیه حساب باندی درباره افزایش قیمت سوخت و مالیات‌ها در روزنامه حکومتی همدلی نوشت: «دولت قصد دارد از محل افزایش قیمت سوخت و از محل افزایش مالیات‌ها، پول را از جیب مردم برداشته و به صندوقی در استانها واریز کند» او افزود اختیار این صندوق‌های استانی با استانداران است. یادآوری می‌گردد در دولت رئیسی جلاد، اکثر استانداران از سرکردگان سپاه غارتگر پاسداران منصوب شده‌اند.

نماینده شهرکرد و مجسمه قاسم سلیمانی

به‌دنبال به آتش کشیده شدن جرثومه قاسم سلیمانی در شهرکرد به دست فرزندان شورشی سردار مریم بختیاری، احمد راستینه عضو مجلس ارتجاع از شهرکرد، با سرافکندگی و درهم‌شکستگی به خبرگزاری مجلس رژیم ابراز شرمندگی کرد و گفت: آمده‌ام تا پیام شرمساری خدمتتان عرض کنم.

گزارشی از ویرانی اقتصاد ایران

روز گذشته در جریان تصفیه‌حساب‌های باندی دستجات درون رژیم، ابعاد دیگری از نابودی اقتصاد و معیشت مردم ایران، رسانه‌یی شد. توجه شما را به بخشی از این مطالب جلب می‌کنم:

گزارشی از ویرانی اقتصاد ایران و نابودی زندگی مردم

روز ۱۸دی ۱۴۰۰ و در جریان جنگ گرگ‌های درون نظام، برخی رسانه‌های حکومتی صحنه اعترافی دیرهنگام به خیانت‌های رژیم به مردم ایران و زندگی آنها بود.

احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و از قاتلان جوانان ایران در دهه۶۰ در بهشهر و دیگر نقاط شمال، در روزنامه حکومتی ستاره صبح نوشت: «تعداد کسانی که زیر خط فقر فرضی هستند ۶۰درصد جمعیت کشور است. توکلی افزود: مجلس وقتی تصمیم گرفت یارانه بدهد، اعلام کرد به ۶۰میلیون نفر تعلق می‌گیرد، یعنی ما می‌پذیریم ۷۲درصد مردم ایران مستحق اعانه هستند. در ۴۰سال گذشته اعتماد مردم به حکومت هیچ‌گاه از این میزان فعلی پایین‌تر نبوده»

همزمان محمدرضا محبوب‌فر گفت: «میزان کنونی فقر در کشور در ۱۰۰سال اخیر بی‌سابقه است. او گفت: پیش‌تر شــهاب نادری، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ۲۲اسفند ۱۳۹۶ گفته بود ۸۰درصد جمعیت ایران زیر خط فقر به سر می‌برند. فقر باعث شده ۶۰میلیون نفر از مردم زیر خط فقر به سر ببرند و از این تعداد نیز ۴۰میلیون نفر در فقر مطلق باشند که محتاج نان شب هستند. وی افزود حتی معلولان برای زنده‌ماندن ناگزیر به فروش ویلچرهایشان روی آورده‌اند».

این دنیایی است که اکنون کارگزاران رژیم خود به ساختن آن اعتراف می‌کنند.

خبرهایی از دیگر نقاط جهان

یک دادگاه در آلمان، پس از دو سال بررسی، برای رئیس «شکنجه‌گاه الخطیب دمشق» به جرم اعمال شکنجه، درخواست صدور مجازات حبس ابد کرد. وی پس از مدتها نفوذ به داخل هیأت اپوزیسیون سوریه، مورد شناسایی و بازداشت و محاکمه در آلمان قرار گرفت.

تلسکوپ جمیز وب، چشم طلایی خود، که دربرگیرنده سه قطعه از ۱۸بخش آینه عظیم این تلسکوپ فضایی است را باز کرد و رو به مختصات از پیش تعیین شده، مستقر و تثبیت گردید. این اقدام، پیچیده‌ترین کار از مجموعه عملیات اولیه تلسکوپ جیمزوب بود که با موفقیت انجام شد.

ریزش مرگبار صخره بر روی گردشگران در یک منطقه توریستی برزیل به کشته‌شدن دست‌کم ۶تن منجر شد.

ایتالیا اعلام کرد: در اقدامی برای جلوگیری از گسترش سویه اومیکرون، تعداد گردشگران را محدود می‌کند و اجازه سفر به مسافرانی که می‌خواهند یک روز در آنجا بسر ببرند نمی‌دهد.

روز چهارشنبه هفته آینده نمایندگان دولت روسیه در بروکسل با طرفهای اروپایی عضو ناتو درباره وضعیت اوکراین ملاقات می‌کنند. دبیرکل ناتو گفت باید برای شکست این گفتگوها آماده باشیم .

روباتی به اسم آمیکا (Ameca) باعث شگفتی بازدیدکنندگان در نمایشگاه «لاس‌وگاس» شده است. این روبات می‌تواند با تکنیکهای پیشرفته و با بهره‌گیری از هوش مصنوعی حرکاتی، شبیه حرکات چهره انسان را نمایش دهد.

جانباختن ۲۱نفر در پاکستان در بارش برف سنگین

بر اثر بارش برف سنگین و بسته‌شدن جاده‌ها در شمال پاکستان، دست‌کم ۲۱نفر که در خودروهای خود گرفتار برف شده بودند، از سرما یخ زده و جان باختند. گزارشها حاکی از گیر افتادن تعداد بیشتری در برف و بوران هستند.

به‌گفته منابع دولتی، امدادگران در تلاش هستند که با کندن تونل سایر گرفتار شدگان در برف را نجات دهند.

مطالب مرتبط 

دیدار نخست‌وزیر کانادا بهمراه جمعی از وزرای این کشور با خانواده جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی ـ در یک نگاه

رخداد ـ خون مسافران هواپیمای اوکراینی هنوز داغ است