بررسی لایحه بودجه در مجلس ارتجاع نمودی بارز از جنگ گرگ ها ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ بررسی لایحه بودجه در مجلس ارتجاع نمودی بارز از جنگ گرگ ها ـ ۱۹ دی۱۴۰۰

بررسی لایحه بودجه دولت آخوند رئیسی در دستور کار امروز مجلس آخوندی بود.

در جلسه امروز در حالی‌که رئیسی جلاد اعلام کرد: امکان ندارد بدون فکر سفره مردم، ارز ترجیحی حذف شود، پاسدار قالیباف در یک رویارویی آشکار گفت: دولت توقع داشت مجلس ۴۸ ساعته لایحه دوفوریتی حذف ارز ترجیحی را بررسی کند، اما مجلس رأی نداد.

در ادامه جنگ و دعواهای باندهای حاکم بر سر بودجه علیرضا پاک فطرت عضو مجلس ارتجاع از شیراز در این جلسه گفت: این بودجه با توجه به تورم ۴۰درصدی، سفره مردم را کوچکتر می‌کند. همه مردم بجز خصولتی‌ها و مدیران بانکها از این بودجه ناراحت هستند.

این عضو مجلس ارتجاع افزود: در بودجه سال آینده آسیب دیدگان اجتماعی و مظلومان مورد بی‌توجهی قرار گرفته‌اند. و فاصله طبقاتی با بودجه تقدیمی دولت بیشتر می‌شود.

ادامه جنگ گرگ‌ها روی برجام

امروز روزنامه حکومتی مستقل در امتداد جنگ گرگ‌های درون نظام نوشت: «اگر فی‌الواقع با برجام، مرغ طلایی هسته‌یی (نظام) برای روسیه تخم‌مرغ‌های دوزرده نمی‌داد. روس‌ها در حاشیه قرار گرفته بودند و دیگر نمی‌توانستند با کارت هسته‌یی از دو طرف معامله، حق کمیسیون بگیرند.

اینگونه است که پرخاش‌گرایانه سخن می‌گویند، قیم‌مآبانه رفتار می‌کنند و خودسرانه پای عربستان را به مذاکرات می‌کشانند تا از هر سبدی، هر اندازه ممکن است امتیاز جمع کنند.

محمد قاسمی

محمد قاسمی رئیس مرکز پژوهش‌های اتاق بازرگانی رژیم در یک تصفیه حساب باندی درباره افزایش قیمت سوخت و مالیات‌ها در روزنامه حکومتی همدلی نوشت: «دولت قصد دارد از محل افزایش قیمت سوخت و از محل افزایش مالیات‌ها، پول را از جیب مردم برداشته و به صندوقی در استانها واریز کند» او افزود اختیار این صندوق‌های استانی با استانداران است. یادآوری می‌گردد در دولت رئیسی جلاد، اکثر استانداران از سرکردگان سپاه غارتگر پاسداران منصوب شده‌اند.

استاندارد نبودن سموم و کودهای شیمیایی در ایران

بازگرداندن صادرات محصولات کشاورزی به‌علت سمی بودن آنها توسط کشورها به یکی از موضوعات روز تبدیل شده است.

ناصر مرادی، نایب‌رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی رژیم در مورد وجود سموم در سبزیجات گفت: «میزان باقی مانده سموم و کودهای شیمیایی در برخی محصولات کشاورزی نسبت به استانداردهای جهانی کمی بالاتر است»

این مهره حکومتی در ادامه افزود: «اکنون در بسیاری از کشورهای پیشرفته، از سموم جدید و مدرنی استفاده می‌شود که بعد از مدت مشخصی و تا زمان برداشت محصول کشاورزی حذف می‌شود و سمومی که اکنون در ایران استفاده می‌شود از این نوع نیست و برخی از این سموم وارداتی که عمده آنها نیز از چین می‌آید، روی محصولات کشاورزی ماندگاری دارد و این مشکلات، در محصولاتی مانند صیفی‌جات و سبزیجات بیشتر وجود دارد».

سقوط ارزش صادرات فرش دستباف ایران از ۲میلیارد دلار در سال گذشته به ۶۰میلیون دلار در سال‌جاری

عضو هیأت مدیره اتحادیه فرش رژیم ایران گفت: در سال۱۳۷۳ حدود ۴۰درصد صادرات غیرنفتی کشور را فرش تشکیل می‌داد، اما روند نزولی آن به‌ویژه در سال‌های اخیر نگران‌کننده شده است.

این کارگزار رژیم ضمن اعتراف به مهاجرت طراحان فرش کشور به ترکیه گفت: صادرات فرش دستباف ایران از ۲میلیارد دلار پارسال، به ۶۰میلیون دلار کاهش یافت.

ادامه آلودگی هوای تهران برای گروه‌های حساس

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، آلاینده شاخص هوای تهران طی ۲۴ساعت گذشته، «ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون» با میانگین ۱۴۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.

نخست‌وزیر کانادا: با مکانیزم های بین‌المللی رژیم ایران را در برابر عدالت پاسخگو می‌کنیم.

مراسم دومین سالگرد جان‌باختگان هواپیما اوکراینی که در یک اقدام جنایتکارانه توسط سپاه پاسدران ساقط شد، روز شنبه ۱۸ دیماه در شهر تورنتوی کانادا با حضور جاستین ترودو نخست‌وزیر این کشور برگزار شد.

جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا در این مراسم گفت: «در همبستگی با خانواده‌های جان‌باختگان هواپیما اوکراین که در یک اقدام جنایتکارانه توسط سپاه پاسداران ساقط شد، گفت: تا زمانی که رژیم ایران به‌خاطر سقوط هواپیما حسابرسی نشود، کانادا آرام نخواهد گرفت.

تردود هم‌چنین گفت: «اکنون که رژیم ایران هدف ما را برای مذاکرات برآورده نکرده، ما با جدیت سایر سازوکارهای بین‌المللی را برای حسابرسی و عدالت دنبال می‌کنیم»

«دروازه جهنم»؛ عزم ترکمنستان برای مهار شعله‌هایی که نیم قرن زبانه کشیده است

یک گودال بزرگ واقع در ۲۶۰ کیلومتری عشق‌آباد، پایتخت ترکمنستان، یکی از معروف‌ترین مناظر این کشور محسوب می‌شود.

گودالی فروزان به اسم «دروازه جهنم»، اکنون مقصد اغلب گردشگرانی است که به ترکمنستان سفر می‌کنند.

«قربان‌قلی بردی‌محمداف» روز شنبه به مسئولان دولت این کشور دستور داد که راههای خاموش کردن آتش در این گودال بزرگ را بررسی کنند. به‌گفته او «دروازه جهنم» آسیب‌های زیست‌محیطی به بار می‌آورد و سلامت ساکنان منطقه را نیز به خطر می‌اندازد.

دادگاه آلمان

یک دادگاه در آلمان، پس از دو سال بررسی، برای رئیس «شکنجه‌گاه الخطیب دمشق» به جرم اعمال شکنجه، درخواست صدور مجازات حبس ابد کرد. وی پس از مدتها نفوذ به داخل هیأت اپوزیسیون سوریه، مورد شناسایی و بازداشت و محاکمه در آلمان قرار گرفت.

تلسکوپ جمیز وب

تلسکوپ جمیز وب، چشم طلایی خود، که دربرگیرنده سه قطعه از ۱۸بخش آینه عظیم این تلسکوپ فضایی است را باز کرد و رو به مختصات از پیش تعیین شده، مستقر و تثبیت گردید. این اقدام، پیچیده‌ترین کار از مجموعه عملیات اولیه تلسکوپ جیمز وب بود که با موفقیت انجام شد.

مطالب مرتبط

درگذشت زندانی سیاسی بکتاش آبتین در زندان رژیم ـ در یک نگاه

بررسی شتاب‌زده لایحه بودجه ۱۴۰۱ در مجلس ارتجاع و کشمکش میان باندهای رژیم