شقاقی، کارشناس حکومتی: زمانی که توزیع ثروت و درآمد در جامعه نیست، اکثریت جامعه درتنگنا و فقر بیشتری دست و پنجه نرم می‌کنند ـ در یک نگاه

شقاقی، زمانی که توزیع ثروت و درآمد در جامعه نیست ، طبقهٔ متوسط به‌تدریج از بین می‌رود ـ در یک نگاه ـ ۲۰دی۱۴۰۰

شقاقی، کارشناس حکومتی: زمانی که توزیع ثروت و درآمد در جامعه نیست، شاهد هستیم که اکثریت جامعه، یعنی ۷ یا ۸ دهک پایین روز به‌روز از نظر معیشت و درآمد با تنگنا و فقر بیشتری دست و پنجه نرم می‌کنند.

شقاقی: در وضعیت کنونی کشور طبقهٔ متوسط به‌تدریج از بین می‌رود که نتیجهٔ آن وجود یک اقلیت ثروتمند و مسلط اقتصادی، در برابر یک اکثریت فقیر و تهیدست است.

روزنامهٔ حکومتی اقتصاد پویا: جامعهٔ ایران با یک فقر گسترده روبه‌رو است که اگر برای آن فکری نشود، تبعات جبران‌ناپذیری (برای نظام) خواهد داشت.

روزنامهٔ حکومتی آفتاب یزد: از ترکیب ۴۵ نفرهٔ کمیسیون تلفیق بودجه تنها ۳نفر اقتصاد خوانده‌اند؛ آیا نباید برای فرجام بودجه نگران بود؟

کیهان خامنه‌ای: برادر و خواهر بسیجی! ما امروز از جهاتی در موقعیت ابتدای انقلاب هستیم که نظام تحت تهاجم سنگین بود. امروز هم می‌توان گفت فلان دستگاه (حکومتی) مقابل تهاجم دشمن بایستد؛ اما با این فکر نمی‌توان مقابل دشمن ایستاد!

تصادف زنجیره‌یی

یک تصادف زنجیره‌یی دیگر در جاده‌های مرگ ایران آخوندزده.

صبح امروز در یک تصادف زنجیره‌یی در محور بهبهان-رامهرمز، تا این لحظه، متأسفانه ۴تن از هموطنان جان خود را از دست دادند و ۲۷تن زخمی شدند.

اخبار جهان

به گزارش سرویس خبری شبکه اول تلویزیون آلمان ۴۰ کشور دیگر به فهرست مناطق پرخطر آلمان افزوده شدند، از جمله لوکزامبورگ، سوئد، استرالیا و آرژانتین.

ارتش و مقام‌های محلی نیجریه اعلام کردند که در حمله گروه‌های تبهکار به هشت روستا در شمال غرب این کشور بیش از ۲۰۰ نفر کشته شده‌اند.

مایندگان پارلمان جدید عراق اولین جلسه خود از زمان برگزاری در انتخابات ماه اکتبر را امروز برگزار کردند و محمد حلبوسی را به‌عنوان رئیس جدید پارلمان انتخاب کردند.

یک کمپ پناهندگان روهینگیا در جنوب شرقی بنگلادش در آتش سوخت. بنا‌به گزارشها بیش از هزار ساختمان از جمله خانه‌ها، مدارس و مراکز بهداشتی تخریب شده است.

اخترشناسان رصدخانه استراسبورگ «ستارگان اعصار اول کیهان» را رصد کردند

به ادعای پژوهشگران این تحقیق که به‌تازگی در نشریه علمی «نیچر» منتشر شده، رصد گروهی از ستارگان با مختصات ویژه در اطراف کهکشان راه شیری برخی از فرضیه‌ها را که پیش‌تر از لحاظ تئوری رد شده بود را به اثبات می‌رساند.

این تحقیق دیرین‌شناشی نجوم نشان می‌دهد که ستاره‌های رصد شده در اطراف کهکشان راه شیری در واقع بقایای یک «خوشه ستاره‌ این است که قدمت آن به دوران اولیه کیهان باز می‌گردد. به اثبات می‌رساند.

مطالب مرتبط

خامنه ای ـ مذاکره با دشمن یک حرف است در مقابل زورگویی دشمن نباید تسلیم شد

جیک سالیوان خطاب به رژیم آخوندی: حمله به هر شهروند آمریکایی با «عواقبی شدید» روبه‌رو خواهد شد