روزنامه حکومتی همدلی ـ استفاده از سلاح ساچمه زن در ناآرامی‌ها تأیید شد ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ روزنامه حکومتی همدلی ـ استفاده از سلاح ساچمه زن در ناآرامی‌ها تأیید شد ـ ۲۰دی۱۴۰۰

روزنامه حکومتی همدلی در مقاله‌یی به تاریخ دوشنبه ۲۰دی با عنوان «استفاده از سلاح ساچمه زن در ناآرامی‌ها تأیید شد» به‌نقل از حسن کرمی؛ سرکرده یگانهای ویژه نوشت «اسلحه ما در ناآرامی‌های اجتماعی در خیابان سلاح ساچمه‌زن است».

به گزارش روزنامه همدلی سرکرده یگان ویژه به سرپوش گذاشتن بر استفاده از سلاح جنگی توسط نیروهای سرکوبگر پرداخت و گفت «در برخی از فیلم‌ها این طور نشان داده می‌شود که مأمور یگان ویژه کلاشینکف به دست دارند».

و در ادامه به دروغ گفت: «ما اصلاً در ناآرامی‌های اجتماعی با خود سلاح جنگی نمی‌بریم».

شایان ذکر است که به‌گفته رحمانی فضلی، وزیر کشور آخوند روحانی، در اعتراضات آبان ۹۸، تعداد ۲۰۰نفر کشته شدند که البته آمار واقعی تعداد کشته‌شدگان قیام آبان ۹۸ توسط مقاومت ایران با استناد به اسناد و مدارک معتبر، ۱۵۰۰نفر اعلام و ثبت شده است.

چند خبر از تجمعات اعتراضی امروز اقشار مختلف میهنمان

امروز دوشنبه رانندگان بخش خصوصی در اعتراض به غارت حقوق و نبود رسیدگی به مطالباتشان، در برابر نهاد ریاست‌جمهوری رژیم در خیابان پاستور تجمع کرده و دست به اعتراض زدند

هم‌چنین صبح امروز پرسنل ترابری دریایی سد کارون ۳، به‌خاطر ۳سال چپاول حقوق‌شان توسط مافیای حکومتی، در برابر سازمان آب و برق خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در یک تجمع اعتراضی دیگر، داوطلبان کنکور پزشکی سال۱۴۰۰ نسبت به فساد حکومتی و پارتی بازی در برابر مجلس ارتجاع به اعتراضات پرداختند.

پدر و مادر یکی از قربانیان هواپیمای اوکراینی: پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه به ما گفت اگر مسأله هواپیما نبود، جنگ می‌شد و ۱۰میلیون نفر کشته می‌شدند.

در یک ویدئو که در رسانه‌ها منتشر شده، محسن اسدی لاری مقام سابق وزارت بهداشت رژیم و همسرش، اعلام کردند سرنگون کردن هواپیمای اوکراینی، یک اقدام برنامه‌ریزی شده توسط رژیم برای جلوگیری از پاسخ آمریکا به موشک‌پرانی بزدلانه خامنه‌ای به «عین‌الاسد» بوده است.

مادر این خانواده در بخش‌هایی از مصاحبه‌اش با رسانه‌ها گفت: حسین سلامی فرمانده کل سپاه به ما گفت اگر مسأله هواپیما نبود، جنگ می‌شد و ۱۰میلیون نفر کشته می‌شدند. حاجی‌زاده گفت سپاه هواپیما را زده، شمخانی در مراسم ختم آمده بود ما الآن خود ایشان را یکی از متهم‌ها می‌دانیم

پدر دو جانباخته هواپیمای اوکراینی افزود:

تعطیلی مقاطع تحصیلی ابتدایی در تهران و پنج شهر دیگر کشور به‌علت آلودگی هوا

با ادامه سیاست ویرانگر مازوت سوزی در نیروگاههای کشور، تشدید آلودگی هوا در تهران؛ اصفهان؛ کرج؛ تبریز؛ اهواز و اراک منجر به تعطیل واحدهای آموزشی در این شهرها شد.

خبرگزاری حکومتی ایسنا روز یکشنبه به‌نقل از حآمد ملکی؛ معاون استانداری رژیم در تهران با اعتراف به‌شدت آلودگی هوا در این استان از تعطیلی مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌ها و برگزاری غیرحضوری کلاس‌های مقطع ابتدایی در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در تهران و شهرهای استان خبر داد.

از سویی دیگر مدیر کل محیط‌زیست رژیم در استان اصفهان نیز از تعطیلی مدارس اصفهان به‌ویژه مهدکودک‌ها، پیش‌دبستانی‌ها و مدارس ابتدایی در شهر اصفهان و ۱۱شهر این استان به‌علت شدت آلودگی هوا خبر داد.

در خوزستان نیز آموزش حضوری در مقطع تحصیلی ابتدایی، پیش دبستانی و مهد کودک‌ها در شهرهای اهواز و کارون در روز دوشنبه تعطیل اعلام شد.

ادامهٔ وضعیت مبهم و نامعلوم سرنوشت برجام، پس از ۱۰ماه مذاکره!

خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت‌خارجهٔ رژیم در نشست خبری امروز خود، تأکید کرد دربارهٔ به‌نتیجه رسیدن مذاکرات وین، رژیم نه بدبین است و نه خوشبین!

در حالی‌که آمریکا و کشورهای اروپایی تأکید می‌کنند مذاکرات برجام باید پایه‌یی باشد برای گفتگو دربارهٔ موضوعات دیگر، از جمله تروریسم، برنامهٔ موشکهای بالستیک و دخالت‌های منطقه‌یی رژیم، خطیب‌زاده تأکید کرد رژیم هیچ موضوع دیگری را فراتر از برجام نمی‌پذیرد. او هم‌چنین اصرار رژیم دربارهٔ این‌که دولت بایدن باید تضمین دهد هیچ دولت دیگری در آمریکا، از برجام خارج نخواهد شد را، تکرار کرد.

سخنگوی وزارت‌خارجهٔ آخوندها هم‌چنین بر لغو تحریم‌ها تأکید کرد، اما مشخص نکرد منظورش تمامی تحریم‌هاست یا تنها تحریم‌های برجامی.

یک تصادف زنجیره‌یی دیگر در جاده‌های مرگ ایران آخوندزده.

صبح امروز در یک تصادف زنجیره‌یی در محور بهبهان-رامهرمز، تا این لحظه، متأسفانه ۴تن از هموطنان جان خود را از دست دادند و ۲۷تن زخمی شدند.

بیماری گسترده و کاهش چشمگیر جمعیت زنبور عسل در ایران

رئیس کانون صنعت زنبور عسل ایران در گفتگو با خبرگزاری ایلنا گفت بیشتر زنبورستانهای ایران به‌دلیل کمبود گرده و منابع شهد ضعیف شده‌اند و زنبورها بیمار هستند و چندین نوع ویروس و بیماری در بین زنبورها وجود دارد.

شایان یادآوری است که اهمیت زنبور عسل فقط تولید یک ماده غذایی مهم نیست، بلکه نقش آن در گردافشانی و باروری گیاهان ثمری و پایداری اکو سیستم غیرقابل چشم‌پوشی و تعیین‌کننده است.

دادگاه آنگ سان سوچی

امروز در دادگاهی که حکومت میانمار برگزار کرد، آنگ سان سوچی به ۴سال زندان محکوم شد. پیش از این نیز دادگاه آنگ سان سوچی را باز هم به‌زندان محکوم کرده بود.

اخترشناسان رصدخانه استراسبورگ «ستارگان اعصار اول کیهان» را رصد کردند

یک تحقیق که به‌تازگی در نشریه علمی «نیچر» منتشر شده، رصد گروهی از ستارگان با مختصات ویژه در اطراف کهکشان راه شیری برخی از فرضیه‌ها را که پیش‌تر از لحاظ تئوری رد شده بود را به اثبات می‌رساند.

این تحقیق دیرین‌شناسی نجوم نشان می‌دهد که ستاره‌های رصد شده در اطراف کهکشان راه شیری در واقع بقایای یک «خوشه ستاره این است که قدمت آن به دوران اولیه کیهان باز می‌گردد. به اثبات می‌رساند.

مطالب مرتبط

اعتراض رانندگان بخش خصوصی به غارت حقوق و نبود رسیدگی به مطالباتشان ـ در یک نگاه

تجمع اعتراضی رانندگان اتوبوس بخش خصوصی در تهران