تبعید دو زندانی سیاسی ابراهیم و سالار صدیقی به زندانهای مریوان و کامیاران

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ـ تبعید دو زندانی سیاسی ابراهیم و سالار صدیقی به زندانهای مریوان وکامیاران ـ۲۰دی ۱۴۰۰

فراخوان به ملل‌متحد و دیگر ارگانهای ذیربط جهت اقدام فوری برای نجات جان این دو زندانی سیاسی

دژخیمان رژیم آخوندی، روز ۱۸دی ماه دو زندانی سیاسی، ابراهیم خلیل صدیقی همدانی ۶۳ساله و پسرش سالار ۳۰ساله را به‌طور ناگهانی از زندان ارومیه به زندان های مریوان و کامیاران تبعید کردند. این دو زندانی در ۴ اسفند۱۳۹۷ توسط وزارت اطلاعات در ارومیه دستگیر شدند و هر یک به اتهام ”هواداری از مجاهدین ”و ”تبلیغ علیه نظام“به ۱۹سال زندان محکوم شده‌اند.

دژخیم داریوش بخشی، رئیس بند زندانیان سیاسی در ارومیه، دلیل تبعید این دو زندانی را تحریک زندانیان به اعتراض و اعتصاب ذکر کرده است.

ابراهیم به‌محض ورود به زندان مریوان دست به اعتصاب غذا زده و اعلام کرده است تا فرزندم را نزد خودم نیاورید به اعتصاب ادامه خواهم داد. او از بیماریهای مختلف از جمله دیابت رنج می‌برد و طی چند سال گذشته، فرزندش سالار، از وی نگهداری می‌کرده است.

رژیم آخوندی علاوه بر شکنجه‌های جسمی، با ممانعت از مداوای بیماران و یا دسترسی آنها به بیمارستان و تبعید به زندانهای دور افتاده و قطع ارتباط تلاش می‌کند مقاومت زندانیان سیاسی را درهم بشکند و یا آنها را سر به نیست و زجرکش کند.

مقاومت ایران ملل‌متحد و دیگر ارگانهای ذیربط را به اقدام فوری برای نجات جان این دو زندانی سیاسی بویژه ابراهیم که سلامت وی در معرض خطر است فرامیخواند‌.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۰ دی ۱۴۰۰

مطالب مرتبط

صدور حکم اعدام برای زندانی سیاسی محمدجواد وفایی، فراخوان بین‌المللی برای نجات وی از اعدام

تبعید دو زندانی سیاسی ابراهیم و سالار صدیقی به زندانهای مریوان و کامیاران