تهدید آخوند منتظری دادستان رژیم به پرسنل قوه قضاییه ـ در یک نگاه

 اعتراض پرسنل قوه قضاییه  به رد افزایش دستمزد‌هایشان ، دادستان کل به اقدام کیفری آنها را تهدید کرد ـ دریک نگاه ـ ۲۱دی۱۴۰۰

آخوند منتظری دادستان کل رژیم، پرسنل قوه قضاییه را که به رد افزایش دستمزد‌هایشان اعتراض کرده‌اند، به اقدام کیفری تهدید کرد.

آخوند منتظری دادستان کل رژیم، پرسنل قوه قضاییه را که به رد افزایش دستمزد‌هایشان اعتراض کرده‌اند، به اقدام کیفری تهدید کرد.

زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱: در جلسه با مسئولان وزارت بهداشت مطرح شد منابع ۴۰هزار میلیارد تومانی برای تأمین دارو و تجهیزات پزشکی در سال۱۴۰۱ کافی نیست.

شامگاه دوشنبه یک زمین‌لرزه به قدرت ۴ درجه به مقیاس ریشتر، فاریاب در استان کرمان را به لرزه درآورد.

شامگاه دیشب هم‌چنین یک زمین‌لرزه به قدرت ۴ و نیم درجه به مقیاس ریشتر، سردشت را به لرزه درآورد.

شب گذشته یک آتش‌سوزی در پتروشیمی شازند اراک، یک کشته و دو مجروح بر جای گذاشت.

شب گذشته در یک آتش‌سوزی در خیابان «شربیانی» در بلوار غرب تهران، ۴تن از هموطنان کشته و ۳تن مجروح شدند.

در یک انتصاب مافیایی، عسگری، رئیس پیشین صدا و سیمای خامنه‌ای، مدیرعامل بزرگترین شرکت پتروشیمی کشور شد.

روزنامهٔ حکومتی آفتاب یزد: ربط انتصاب علی عسگری به مدیرعاملی صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس آیا همان فرمول سادهٔ سلسلهٔ «دامادیون» است؟

خبرگزاری رویترز: نیروهای دولت قانونی یمن، استان شبوه را پس از ۱۰روز درگیری از حوثیهای وابسته به رژیم ایران پس گرفتند.

ادامه ماجرای هواپیمای اوکراینی

در پاسخ به افشاگریهای خانواده اسدی لاری مقام سابق وزارت بهداشت رژیم، پیرامون سرنگون کردن تعمدی هواپیمای اوکراینی توسط سپاه، برای جلوگیری ازپاسخ نظامی آمریکا در دی ۹۸، و تکذیب گفته‌های آنها توسط پاسدار رمضان شریف، تلویزیون افق رژیم گفت: «خانواده‌های خیلی حزب‌اللهی‌تر و معتقدتر هم الآن مسأله‌دارند، سؤال دارند، ابهاماتشان برطرف نشده».

قاچاق و احتکار

قاچاق و نابودی تولید داخلی!

خبرگزاری حکومتی ایسنا در یادداشتی با عنوان «قاچاق ارزان شد، تولید گران»، به‌گوشه‌ای از افزایش قاچاق نهادینه توسط نهادهای حکومتی و مافیای رژیم اعتراف کرد.

این رسانهٴ حکومتی در یک نمونه، به قاچاق پوشاک و نابودی تولید داخلی اشاره کرد و نوشت: از یک‌طرف «هجوم پوشاک قاچاق به بازار» وجود دارد و از طرفی تولیدکنندگان داخلی با تأمین سخت، و مواد اولیه گران روبه‌رو هستند که باعث گران‌تر شدن ۳۰ تا ۴۰درصدی تولید پوشاک داخلی نسبت به پوشاک وارد شده توسط قاچاق می‌شود.

تلویزیون حکومتی نیز مجبور شد برای پوشاندن قاچاق‌های کلان حکومتی، به یک نمونه از قاچاق اذعان کند که با ارز دولتی صورت گرفته است.

فساد در فوتبال

سفر و گشت و گذار گماشتهٔ رژیم به لیتوانی با پول مردم!

در جریان جدال باندهای رژیم، خبرگزاری حکومتی فارس به سفر و گشت و گذار «شهاب عزیزی خادم»، گماشتهٔ رژیم به‌عنوان رئیس فدراسیون فوتبال به لیتوانی نوشت:

«سفر رئیس فدراسیون فوتبال به‌همراه تعدادی از دوستانش به لیتوانی به‌بهانهٔ حضور تیم ملی فوتسال، هیچگاه از سوی فدراسیون شفاف‌سازی نشد».

یادآوری می‌شودکنفدراسیون فوتبال آسیا، این هفته مجوز حضور باشگاههای پرسپولیس، استقلال و گل گهر در لیگ قهرمانان آسیا را لغو کرد که یکی از علتهای آن، انتصاب رئیس فدراسیون و باشگاهها توسط حکومت است که نقض قوانین فیفا می‌باشد.

اخبار جهان

دولت مالی درتلافی تحریم‌های سنگین اعمال شده به این کشور توسط «جامعه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا»، سفیران خود را از این کشورها فراخواند.

سازمان صلح سبز، از دولت مجارستان به‌علت اجرای پروژه‌یی که دریاچه‌ٔ ثبت شده به‌عنوان میراث جهانی یونسکو را تهدید می‌کند، شکایت کرد.

اسکات موریسون نخست‌وزیر استرالیا پس از این‌که تعداد مبتلایان به سویه اومیکرون از مرز یک میلیون گذشت، محدودیتهای کرونایی را در برخی از ایالتهای این کشور بازگرداند.

دانشمندان قبرسی ادعا کردند سویه جدیدی از ویروس کرونا را کشف کرده‌اند

دانشمندان قبرسی ازشناسایی سویه‌ٔ جدیدی از ویروس کرونا که آن را ترکیبی از دو سویه دلتا و اومیکرون می‌دانند، خبر دادند. یکی از استادان دانشگاه زیست‌شناسی دانشگاه قبرس گفت: «هم‌اکنون شاهد عفونت دوگانه با دلتا و اومیکرون هستیم و این سویه را شناسایی کردیم که ترکیبی است از دلتا و اومیکرون». سویه جدید را که فعلاً با نام «دلتاکرون» نامبرده شده، برای تحقیقات بیشتر به انستیتو پاستور فرستاده‌اند.

مطالب مرتبط

درود کانون های شورشی به بکتاش آبتین که فدای جانش برای آزادی را انتخاب کرد

بن‌بست حاکمیت در هراس از قیام گرسنگان!