حجت بیرانوند، مدیر غله رژیم در لرستان: از امروز سه شنبه قیمت انواع نان در استان افزایش می‌یابد ـ در یک نگاه

مدیر غله رژیم در لرستان، افزایش قیمت نان از روز سه‌شنبه اجرا می‌شود ـ در یک نگاه ـ ۲۱دی۱۴۰۰

حجت بیرانوند، مدیر غله رژیم در لرستان: از امروز سه‌شنبه قیمت انواع نان در استان افزایش می‌یابد. بر این اساس هر عدد نان لواش سنتی ۴۵۰تومان، سنگک سنتی ۱۵۰۰تومان، سنگک ماشینی ۱۸۰۰تومان، تافتون ۱۴۰۰تومان و نان ساجی هزار تومان خواهد بود.

روزنامهٔ حکومتی آفتاب یزد: اگر آنطور که مسئولان می‌گویند خط فقر تنها ۴میلیون تومان است، چرا خود مسئولان و مدیران هر کدام بالای چند ده میلیون تومان در ماه حقوق می‌گیرند؟

روزنامهٔ حکومتی کاروکارگر: در حال حاضر ۳۰میلیون نفر از جمعیت کشور در فقر مطلق به‌سر می‌برند.

روزنامهٔ حکومتی اقتصاد پویا: ۴۰درصد مردم زیر خط فقر هستند. خط فقر ۱۱میلیون تومان است، نه ۴میلیون!

روزنامهٔ حکومتی صدای اصلاحات در پاسخ به‌ادعای خط فقر ۴میلیونی: آدم گاهی فکر می‌کند که آیا این مسئولان نظام در ایران زندگی می‌کنند یا خانه و زندگی‌شان در سوئیس است که این حرفها را می‌زنند!

مجید ابهری، جامعه‌شناس حکومتی: گسترش روزافزون تورم و عدم تعادل بین حقوق و هزینه‌ها، باعث فشارهای روحی و عصبی شده که منجر به سکته‌های مغزی و قلبی میان مردم می‌شود.

روزنامهٔ حکومتی آرمان: وزارت بهداشت اعلام کند که دلیل افزایش سکتهٔ رانندگان چیست؟ فشار اقتصادی یا بیماری؟

مصطفی دارایی‌نژاد، رئیس اتحادیهٔ بارفروشان: مردم دیگر میوه نمی‌خرند، چرا که قدرت خرید آنها کاهش یافته است.

شادگان کریمی، جامعه‌شناس حکومتی: اوضاع اقتصادی به‌گونه‌یی است که بخش عمده‌یی از جامعه آه در بساط ندارند و حتی نمی‌توانند حداقل‌ها را در سبد غذایی خود جای دهند، آنوقت مسئولان (دولت رئیسی) مدعی هستند که خط فقر تنها ۴میلیون تومان است!

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید: ما لفاظیهای علنی مقام‌های رژیم ایران علیه مقام‌های دولت پیشین آمریکا را دیده‌ایم. اینها غیرقابل قبول است. همان‌طور که مشاور امنیت ملی گفت ما دارای اراده‌ای متحد در برابر تهدیدات و تحریکات رژیم ایران هستیم.

مافیا

در یک انتصاب مافیایی، عسگری، رئیس پیشین صدا و سیمای خامنه‌ای و از نزدیکان ولی‌فقیه نظام، مدیرعامل بزرگترین شرکت پتروشیمی کشور شد.

این انتصاب باعث شد سایر مافیاهای نظام که همگی خواهان مناصب کلیدی‌ترین برای چپاول بیشتر هستند، با نیش و کنایه به این انتصاب حمله کنند.

روزنامهٔ حکومتی آفتاب یزد با طعنه به دولت رئیسی جلاد نوشت: «ربط انتصاب علی عسگری به مدیرعاملی صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، آیا همان فرمول سادهٔ سلسلهٔ «دامادیون» است؟»

رسایی، عضو پیشین مجلس ارتجاع هم با طعنه به‌خامنه‌ای، تحت عبارت «و چه می‌کشد سید علی»، نوشت: «همان کسانی که با لابی پنهان، عسگری را به‌ریاست صدا و سیما رساندند و تلاش کردند تا اشتباه‌ ترین رئیس صدا و سیما باز هم ابقا شود، همانها او را به هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس رساندند... و چه می‌کشد سید علی!».

حمله به میوه‌فروشان

باز هم حمله به میوه‌فروشان محروم، این بار در ماهشهر.

بر اساس تصاویر و گزارشهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، مزدوران خامنه‌ای در شهرداری ماهشهر به بساط میوه‌فروشان محروم و فقیر، در خروجی ترمینال خلیج‌فارس حمله کردند.

یکی از جوانان میوه‌فروش خطاب به مزدروان خامنه‌ای فریاد زد: کار به‌مردم نمی‌دهید هیچ! کسب و کار مردم را هم خراب می‌کنید!».

اخبار جهان

صبح امروز دیوید ساسولی، رئیس ایتالیایی پارلمان اروپا در سن ۶۵ سالگی درگذشت. او از سال۲۰۱۹ ریاست پارلمان اتحادیهٔ اروپا را برعهده داشت.

بامداد امروز به وقت محلی، کرهٴ شمالی یک موشک بالستیک را به سمت اقیانوس آرام شلیک کرد. این دومین آزمایش موشکی کرهٴ شمالی در یک هفتهٔ اخیر است.

مطالب مرتبط

تبعید دو زندانی سیاسی ابراهیم و سالار صدیقی به زندانهای مریوان و کامیاران

سنگ قبر قسطی یا دست دوم، نمادی دیگر از چهل سال حاکمیت چپاول و غارت آخوندی