موضع‌گیری مایکل مک کال معاون کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نسبت به تهدیدات رژیم ایران ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ موضع‌گیری مایکل مک کال معاون کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نسبت به تهدیدات رژیم ایران ـ ۲۱دی۱۴۰۰

مایکل مک کال معاون کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در یک توئیت نسبت به تهدیدات رژیم ایران واکنش نشان داد و نوشت: «تهدیدات ایران علیه شهروندان آمریکایی کاملاً غیرقابل قبول است. ما وظیفه مقدسی داریم که از شهروندان خود محافظت کنیم. در حالی که من از بیانیه دولت بایدن قدردانی می‌کنم، آنها باید اقدامات بیشتری را برای جلوگیری از تهدیدات علیه همه آمریکایی‌ها، از جمله ۵۱مورد تهدیدات انجام شده توسط ایران در این هفته، انجام دهند.»

اظهارات یک مقام ارشد آمریکایی به روزنامه فارین پالیسی تجدید نظر واشنگتن نسبت به توافق هسته ای

یک مقام ارشد آمریکایی در مصاحبه تلفنی به فارین پالیسی گفت که: «سرعت پیشرفت مذاکرات با سرعت پیشرفت‌های هسته‌یی ایران همخوانی ندارد». این مقام افزود، اگر مذاکرات در هفته‌های آینده با سرعت فعلی ادامه یابد، واشنگتن ممکن است مجبور شود در ارتباط با توافق هسته‌یی به‌طور کلی تجدید نظر کند و &#۳۹;در مورد اصلاح مسیر تصمیم‌گیری کند. &#۳۹; «

تصادف زنجیره‌ای ۵خودرو در اتوبان کسایی تبریز

امروز در اتوبان کسایی در حدفاصل شهرک آزمایش تا خروجی مارالان تصادف زنجیره‌ای رخ داد.

بر اساس گزارش شاهدان این تصادف با کمال تأسف، تاکنون یک کشته و ۶ مصدوم بر جای گذاشته است.

قاچاق پرندگان از ایران به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس

قاچاق پرندگان از ایران به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس با کسب مجوزهای رسمی تبدیل به یک تجارت کلان برای کارگزارن رژیم شده است و بدین‌ترتیب میراث طبیعی ایران به تاراج می‌رود.

خبرگزاری حکومتی فارس در اینرابطه نوشت: «اخیراً مجوز صادرات ۸۵۰ قطعه پرنده زینتی به کشور کویت با امضای رئیس اداره کل محیط‌زیست استان خوزستان به امضا رسیده است در این مجوز صحبت از انتقال هوایی ۳۰۰ قطعه قناری، ۱۰۰ قطعه بلبل خرما، ۱۰۰ مرغ مینای پرورشی، ۱۵۰ قطعه فنچ و ۲۰۰ قطعه جوجه مرغ است.»

الشرق‌الأوسط: شبه‌نظامیان رژیم ایران در دیرالزور، یافته‌های باستان‌شناسی را از کرانه‌های فرات می‌دزدند.

روزنامه الشرق‌الأوسط چاپ لندن در گزارشی به ابعاد غارت و چپاول در سوریه اشاره کرده و نوشت: «شبه‌نظامیان طرفدار رژیم ایران مستقر در استان دیرالزور در شرق سوریه، بسیاری از مکانهای باستانی منطقه را که بر جای مانده از دوره‌های آرامی، رومی و اسلامی هستند، با هدف کسب درآمد غارت و سرقت می‌کنند.

این روزنامه در ادامه به‌نقل از گزارش دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه فزود: «بسیاری از مکانهای حومه شرقی استان دیرالزور مورد دستبرد شبه‌نظامیان طرفدار رژیم ایران قرار گرفتند» .

افزایش قیمت نان در لرستان

حجت بیرانوند، مدیر غله رژیم در لرستان در مورد افزایش قیمت نان در استان گفت: «از امروز سه‌شنبه قیمت انواع نان در استان افزایش می‌یابد. بر این اساس هر عدد نان لواش سنتی ۴۵۰تومان، سنگک سنتی ۱۵۰۰تومان، سنگک ماشینی ۱۸۰۰تومان، تافتون ۱۴۰۰تومان و نان ساجی هزار تومان خواهد بود».

روزنامهٔ حکومتی کار و کارگر: در حال حاضر ۳۰میلیون نفر از جمعیت کشور در فقر مطلق به سر می‌برند.

خط فقر در ایران

ادعای کارگزاران رژیم در مورد میزان خط فقر در ایران، تبدیل به واکنش هایی در مطبوعات حکومتی شد.

روزنامهٔ حکومتی آفتاب یزد در گزارش امروز خود در مورد ادعای کارگزاران رژیم در زمینه خط فقر نوشت: اگر آنطور که مسئولان می‌گویند فقر تنها ۴میلیون تومان است، چرا خود مسئولان و مدیران هر کدام بالای چند ده میلیون تومان در ماه حقوق می‌گیرند؟

در واکنش به ادعای خط فقر ۴ میلیونی یک روزنامه حکومتی دیگر به نام صدای اصلاحات نیز نوشت: آدم گاهی فکر می‌کند که آیا این مسئولان نظام در ایران زندگی می‌کنند یا خانه و زندگی‌شان در سوئیس است که این حرفها را می‌زنند!

شادگان کریمی، جامعه‌شناس حکومتی نیز وضعیت اقتصادی را این‌طور تشریح کرد: «اوضاع اقتصادی به‌گونه‌یی است که بخش عمده‌یی از جامعه آه در بساط ندارند و حتی نمی‌توانند حداقل‌ها را در سبد غذایی خود جای دهند، آنوقت مسئولان (دولت رئیسی) مدعی هستند که خط فقر تنها ۴میلیون تومان است!»

روزنامهٔ حکومتی اقتصاد پویا نیز در مورد فقر در ایران آخوندزده نوشت: ۴۰درصد مردم زیر خط فقط هستند. خط فقط ۱۱میلیون تومان است، نه ۴میلیون!

و نهایتاً روزنامهٔ حکومتی کاروکارگر در مورد خط فقر در کشور نوشت: در حال حاضر ۳۰میلیون نفر از جمعیت کشور در فقر مطلق به‌سر می‌برند.

مطالب مرتبط

جانشین سرکرده نیروی انتظامی اهواز، بیشتر تجمع‌ها مربوط به‌کارکنان و کارگران است ـ در یک نگاه

سخنگوی کاخ سفید: تهدیدهای رژیم ایران علیه مقامات آمریکایی «نگران‌کننده» و «غیرقابل‌قبول» است