رئیس حکومتی اتاق بازرگانی تهران ـ ۴۰سال است با چاپ پول دست در جیب مردم می‌کنیم ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ رئیس حکومتی اتاق بازرگانی تهران ـ ۴۰سال است با چاپ پول دست در جیب مردم می‌کنیم ـ ۲۱دی۱۴۰۰

محمود خوانساری رئیس حکومتی اتاق بازرگانی تهران به  چاپ پول بدون پشتوانه و تاثیرات آن بر معیشت مردم گفت: «در ۴۰ سال گذشته همیشه کسری بودجه داشته‌ایم که یکی از عوامل مهم در اقتصاد کشور است یعنی درآمد کمتر از هزینه بوده است. اگر این اتفاق برای یک شرکت یا یک خانوار بیفتد، شرکت ورشکست و خانوار بی‌خانمان می‌شوند، اما دولت‌ها از منابع و ذخایر استفاده می‌کنند و مردم روز به روز فقیرتر می‌شوند».

او در ادامه افزود: «کسری بودجه به این معناست که می‌خواهیم کسری به وجود آمده را با چاپ پول فراهم کنیم که این موضوع به معنای افزایش سطح عمومی قیمت‌ها و دست کردن در جیب مردم است».

موضعگیری مایکل مک‌کال معاون کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا نسبت به تهدیدات رژیم ایران

مایکل مک کال معاون کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا در یک توییت  نسبت به تهدیدات رژیم ایران واکنش نشان داد و نوشت : «تهدیدات ایران علیه شهروندان آمریکایی کاملا غیرقابل قبول است. ما وظیفه مقدسی داریم که از شهروندان خود محافظت کنیم. در حالی که من ازبیانیه دولت بایدن قدردانی می کنم، آنها باید اقدامات بیشتری را برای جلوگیری از تهدیدات علیه همه آمریکایی ها، از جمله ۵۱ مورد تهدید شده توسط ایران در این هفته انجام دهند.»

اظهارات یک مقام ارشد آمریکایی به روزنامه فارین پالیسی تجدید نظر واشنگتن نسبت به توافق هسته ای

یک مقام ارشد آمریکایی در مصاحبه تلفنی به فارین پالیسی گفت که : «سرعت پیشرفت مذاکرات با سرعت پیشرفت‌های هسته‌ای ایران همخوانی ندارد». این مقام افزود، اگر مذاکرات در هفته های آینده با سرعت فعلی ادامه یابد، واشنگتن ممکن است مجبور شود در ارتباط با توافق هسته ای به طور کلی تجدید نظر کند و 'در مورد اصلاح مسیر تصمیم گیری کند.'»

عضو مجلس ارتجاع،  برای تهیه  مسکن باید۱۲۰ سال انتظار کشید 

مجتبی یوسفی، عضو هیات رییسه مجلس ارتجاع  در جلسه علنی امروز مجلس  به وضعیت فاجعه‌بار تامین مسکن درایران تحت حاکمیت آخوندها اشاره کرد و  گفت:‌ 
«سه دهک جامعه برای خرید یک واحد ۷۰ متری، باید ۱۲۰ سال در انتظار بمانند. به طور میانگین قیمت زمین در تهران در طول ۱۰ سال گذشته حدود ۴۰ برابر و قیمت مسکن حدود ۲۰ برابر شده است».

موج سنگین کرونا  درایران در دو، سه هفته آینده 

پیام طبرسی، عضو کمیته کرونا، نسبت به موج سنگین سویه جدید کرونا  هشدار داد و گفت: «در یک تهدید جدی با سویه اومیکرون ویروس کرونا هستیم. خطر پیک سویه اومیکرون در دو تا سه هفته آینده به ما نزدیک است و اگر مراقبت نکنیم دچار پیک جدید کرونا خواهیم شد که احتمالا موج سنگینی خواهد بود».

مطالب مرتبط

موضع‌گیری مایکل مک کال معاون کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نسبت به تهدیدات رژیم ایران ـ در یک نگاه

وحشت در رژیم آخوندی از پیامدهای حذف ارز ۴۲۰۰تومانی؛ پاسکاری مسئولیت میان دولت و مجلس ارتجاع