وزیر خارجه فرانسه ـ روند مذاکرات برجام بسیار کند است. از احیای توافق اتمی با رژیم ایران دور هستیم ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ وزیر خارجه فرانسه ـ روند مذاکرات برجام بسیار کند است. از احیای توافق اتمی با رژیم ایران دور هستیم ـ ۲۲دی۱۴۰۰

ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه: روند مذاکرات برجام بسیار کند است. کماکان از احیای توافق اتمی با رژیم ایران دور هستیم.

وحید جلال‌زاده، رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس ارتجاع: پیشنهادات ۴+۱ در وین برای توافق موقت ایده‌آل ما نیست؛ اما پیشنهاد آنها در دست بررسی است و از سوی نظام نه پذیرفته و نه رد شده است.

وحشت پاسدار حسین شریعتمداری نماینده خامنه‌ای در کیهان: این ادعا را پیش کشیده‌اند که از مسافران هواپیمای اوکراینی به‌عنوان سپر انسانی استفاده شده است.

بازتاب ریزش‌ها در کیهان خامنه‌ای: ماندن با نظام چه فایده‌ای دارد؟ فلان مسئول که ادعای بودن با نظام داشت دچار زد و بند شد و فرار کرد. این سؤالات و نظایر آن اکنون در ذهن برخی (عناصر نظام) شکل گرفته است و در طول زمان باعث یاس و ناامیدی از نظام شده است.

یوسفیان ملا عضو سابق مجلس ارتجاع: با چه جرأتی می‌گویند سهمیه بنزین را ۱۵لیتر می‌کنیم! با این کارها اتفاق بدی خواهد افتاد. این بازی با آتش است. آتشی که ممکن است شعله آن به‌جاهای دیگری بکشد که اصلاً فکرش را هم نمی‌کنیم.

مجید ابهری، جامعه‌شناس حکومتی: گسترش فقر، آسیب‌های روانی در جامعه را هم بیشتر کرده است.

روزنامهٔ حکومتی آرمان: با خط فقر ۱۱میلیون تومانی ۷۰درصد مردم، زیر خط فقر هستند.

روزنامهٔ حکومتی اقتصاد پویا: فقر هر روز چهرهٔ جدیدش را نمایان می‌کند!

مجتبی یوسفی، عضو مجلس ارتجاع: مردم برای خرید یک واحد ۷۰ متری، ۱۲۰سال باید در انتظار بمانند!

شاخص بورس در نخستین ساعات کاری امروز با ریزش ۱۵۰ واحدی تا عدد یک میلیون و ۳۳۴هزار پایین آمد.

هشدار نسبت به قیام گرسنگان

بر اساس تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از یک جلسهٔ درونی رژیم، کارگزاران حکومتی نسبت به شرایط انفجاری جامعه، تحت این عنوان که «ایران آتش گرفته» اعتراف کردند. این عوامل حکومتی که تحت عنوان «مؤسسهٔ خیریه» دور هم جمع شده بودند، نسبت به خطر قیام ارتش گرسنگان، هشدار دادند.

گرانی مسکن

دو برابر شدن اجارهٴ مسکن، تنها در یک سال!

سایت حکومتی «عبارت شمال» در گزارشی به گرانی «افسارگسیختهٔ زمین و مسکن» و سیاستهای غارتگرانهٴ دولت رئیسی جلاد اذعان کرد و نوشت: «در نبود دل نگرانی دولت (رئیسی)، این مردم هستند که هزینهٔ این مدیریت ول‌انگارانه را پرداخت می‌کنند. مسئولان اصلاً خبر ندارند در بازار، چه می‌گذرد. اکثر مدیران و مسئولان، خود در خانه‌های زیبا زندگی می‌کنند و به جز خودشان، فرزندانشان هم (خانه دارند)، بنابراین عجیب نیست که از حال مستأجران بی‌خبر باشند».

گزارشهای دیگر حاکیست با افزایش پیاپی و نجومی اجاره‌بها، بسیاری از مردم دیگر توان پرداخت آن را ندارند و تبدیل به «خیابان‌خواب» و «اتوبوس‌خواب» می‌شوند.

گرفتن بساط دستفروش

دزدیدن بساط دستفروشان محروم!

حسین روستایی، از کارگزاران رژیم در شهرداری فردیس، از جمع‌آوری دستفروشان محروم بلوار شهدای پردیس، با همکاری نیروی سرکوبگر انتظامی خبر داد.

حملهٔ مزدوران شهرداری رژیم، به دستفروشان و میوه‌فروشان محروم در شهرهای مختلف، پیاپی ادامه دارد.

در گزارشی دیگر که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، مزدوران شهرداری رژیم در زاهدان، گاری و وسایل یک دستفروش محروم بلوچ، که تنها دارایی او برای امرار معاش خانواده‌اش است را به‌زور می‌گیرند.

انتصاب‌های مافیایی

ادامه توزیع مناصب میان مافیاهای حکومتی!

در ادامهٔ پارتی‌بازی و توزیع مناصب ثروت و غارت در میان کارگزاران نزدیک به‌خامنه‌ای، پرویز فتاح، رئیس بنیاد غارتگر ضد مستضعفان، حشمت‌الله قنبری که در تلویزیون رژیم، مبلغ اندیشهٔ پوسیدهٔ ولایت فقیه است را، به‌عنوان رئیس هلدینگ سیا حتی و مراکز تفریحی پارسیان منصوب کرد.

قنبری هم‌چنین معاون توسعهٴ منابع نظام خامنه‌ای را هم در کارنامهٔ خود دارد.

روزنامهٔ حکومتی آفتاب یزد، در جریان جدال باندی، در یادداشتی با عنوان «ادامهٔ روند انتصاب‌های عجیب» نوشت: حشمت‌الله قنبری بدون داشتن حتی یک روز سابقهٔ مدیریت، به‌عنوان مدیرعامل هلدینگ سیا حتی منصوب شد. هر جای کشور را که نگاه کنید شاهد چنین اقداماتی هستیم.

روزنامه اعتماد

برای انتصاب‌های حکومتی تنها نیاز است از رانت قدرت برخوردار باشید!

روزنامهٔ حکومتی اعتماد با اشاره به فساد و پارتی‌بازی گسترده در رژیم و به‌ویژه دولت رئیسی جلاد نوشت: مجموعهٔ انتصابات دولت رئیسی فقط یک پیام را به نسل جوان مخابره می‌کند و آن این‌که، برای (داشتن منصب) نیازی به تخصص نیست؛ فقط باید از رانت قدرت برخوردار باشید!

گزارشی از وضعیت زنان سرپرست خانوار

روزنامه حکومتی رسالت در روز ۲۱دی ۱۴۰۰ اعلام کرد آمار زنانی که به کارگری و پیشخدمتی در منازل روی می‌آورند پیوسته در حال افزایش است در حالی‌که متقابلا تعداد مشاغلی از این دست برای کارگران زن، روز به روز، رو به کاهش است،

وضعیتی که شدت استثمار کارگران زن را افزایش می‌دهد. روندی که در دیکتاتوری حاکم بر ایران، تشدید می‌شود، اما کاستی نمی‌یابد.

گزارشی در این مورد

یک خانم کارگر خانگی: «درآمد روزانه‌ام، به اندازه خرید نان و یک قوطی پنیر است»
یک خانم کارگر دیگر: «گاهی پولی که تو یه روز به دست میارم؛ اندازه چند تا نون، یه قوطی پنیر و چند دونه گوجه و خیاره».
کارگران خانگی زن، با این‌که ارزان‌ترین و مطیعترین کارگران هستند اما به سختی «کار» گیر می‌آورند.

گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار رژیم نشان می‌دهد آمار زنان کارگر خانگی در سال۱۳۹۰ دو میلیون و ۷۷۳هزار نفر بوده.

سال ۱۳۹۸ حدود ۴میلیون و ۳۲۰هزار زن شاغل در آمارهای حکومتی ثبت شده بود، یعنی ۲۷٪ به آمار کارگران زن اضافه شده.

اما همین آمار یک سال بعد، به سه میلیون و ۵۱۷هزار نفر کاهش یافته است. یعنی حدود ۱۵٪ آنها بیکار شده‌اند.

یعنی از تعداد «شغل» ها کم شده اما به تعداد داوطلبان «کارگر» ی افزوده شده! آن هم در شرایطی که بیش از ۹۰٪ تمامی کارگران مرد و زن ایرانی پس از خصوصی‌سازی، مطلقاً هیچ امنیت شغلی، بیمه، بازنشستگی و آینده‌ای ندارند و در این جهنم آخوندی، وضعیت کارگران زن، با هیچ عدد و رقمی قابل بیان نیست. چرا که با پذیرش تمامی این شرایط ظالمانه، در گام نهایی این زنان باید از امنیت اخلاقی و جنسی خود در محل کار جدید هم مطمئن شوند.

خبرهایی از دیگر نقاط جهان

ادای احترام به دیوید ساسولی رئیس پارلمان اروپا که روز سه‌شنبه درگذشت. پرچمهای اتحادیه اروپا در بروکسل به‌حالت نیمه افراشته درآمد و نمایندگان در مقابل در ورودی پارلمان اروپا تجمع کردند.

آمریکا جدیدترین آزمایش موشک بالستیک کرهٴ شمالی که روز سه‌شنبه ۲۱دی انجام شد را محکوم کرد و آن را «اقدام بی‌ثبات‌کننده تسلیحاتی» کرهٴ شمالی نامید.

روسیه در مناطق جنوب غربی این کشور رزمایش جدید نظامی آغاز کرد. در این رزمایش که همزمان با مذاکرات روسیه و آمریکا بر سر بحران اوکراین است، ۳هزار نیروی نظامی همراه با ۳۰۰ زرهی و تانکهای تی ۷۲ و بی۳ شرکت دارند.

سازمان ملل‌متحد برای سال۲۰۲۲میلادی، درخواست یک کمک تقریباً ۵میلیارد دلاری از کشورهای عضو، برای نجات افغانستان از بحران انسانی، کرده است.

مدیر اجرایی شرکت داروسازی مدرنا اعلام کرد افراد بالای ۵۰سال که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، ممکن است نیاز به واکسن تقویتی سالانه کووید -۱۹ داشته باشند

تحولات جمهوری مالی

«آسیمی گویتا»، رهبر نظامی مالی پس از اعمال تحریم‌های سختگیرانه اتحادیه کشورهای غرب آفریقا علیه این کشور، اعلام کرد برای «گفتگو آماده است».

رهبر نظامی مالی روز دوشنبه گفت پس از اعلام تحریم علیه این کشور، به‌علت تأخیر در برگزاری انتخابات سال۲۰۲۰، وی هم‌چنان برای گفتگو با جامعه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا، به‌منظور دستیابی به اجماع نظر، آمادگی دارد».

یورو پل» URO POL باید اطلاعات شهروندانی که جرمی مرتکب نشده‌اند را حذف کند

نهاد ناظر بر حفاظت «داده‌ها» در اتحادیه اروپا به «یوروپل» (آژانس اتحادیه اروپا برای همکاری در اجرای قانون) دستور داده است هر گونه اطلاعات شخصی افرادی را که هیچ جرمی مرتکب نشده‌اند، حذف کند. این نهاد اروپایی از «یورو پل» خواسته است بانک، اطلاعات عظیم خود را از داده‌های خصوصی افرادی که با تحقیقات مجرمانه ارتباطی ندارند، پاک کند.

مطالب مرتبط 

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ـ بازگشت به تبعیت از برجام نمی تواند مدت طولانی باشد

وزیر خارجه فرانسه: ایران و قدرتهای جهانی هنوز تا رسیدن به توافقی برای احیای توافق هسته‌یی ۲۰۱۵ فاصله دارند