پانزدهمین روز تجمع اعتراضی کارگران پروژه سد شفارود رضوانشهر در گیلان ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ پانزدهمین روز تجمع اعتراضی کارگران پروژه سد شفارود رضوانشهر در گیلان ـ ۲۲دی۱۴۰۰

روز چهار‌شنبه ۲۲ دیماه کارگران پروژه سد شفارود رضوانشهر در گیلان در اعتراض به عدم پرداخت چند ماه حقوق معوقه، برای پانزدهمین روز متوالی دست به تجمع اعتراضی زدند.

ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه: روند مذاکرات برجام بسیار کند است. کماکان از احیای توافق اتمی با رژیم ایران دور هستیم.

نیروی جنایتکار انتظامی رژیم در یاسوج، با شلیک گلوله، یک جوان ورزشکار به‌نام کامران بذرکار را به‌قتل رساند.

پاسدار کیقباد مصطفایی، سرکردهٔ نیروی سرکوبگر انتظامی کهگیلویه و بویراحمد، در پی موج نفرت مردمی به‌خاطر قتل کامران بذرکار، به این جنایت اعتراف کرد و گفت: مأموران انتظامی به خیابان گلستان ۷ و ۸ اعزام شدند و در پی تیراندازی، یک نفر (کامران بذکار) فوت شد.

وحید جلال‌زاده، رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس ارتجاع: پیشنهادات ۴+۱ در وین برای توافق موقت ایده‌آل ما نیست؛ اما پیشنهاد آنها در دست بررسی است و از سوی نظام نه پذیرفته و نه رد شده است.

وحشت پاسدار حسین شریعتمداری نماینده خامنه‌ای در کیهان: این ادعا را پیش کشیده‌اند که از مسافران هواپیمای اوکراینی به‌عنوان سپر انسانی استفاده شده است.

بازتاب ریزش‌های درون رژیم در کیهان خامنه‌ای: ماندن با نظام چه فایده‌ای دارد؟ فلان مسئول که ادعای بودن با نظام داشت دچار زد و بند شد و فرار کرد. این سؤالات و نظایر آن اکنون در ذهن برخی (عناصر نظام) شکل گرفته است و در طول زمان باعث یاس و ناامیدی از نظام شده است.

یوسفیان ملا عضو سابق مجلس ارتجاع: با چه جرأتی می‌گویند سهمیه بنزین را ۱۵لیتر می‌کنیم! با این کارها اتفاق بدی خواهد افتاد. این بازی با آتش است. آتشی که ممکن است شعله آن به‌جاهای دیگری بکشد که اصلاً فکرش را هم نمی‌کنیم.

مجید ابهری، جامعه‌شناس حکومتی: گسترش فقر، آسیب‌های روانی در جامعه را هم بیشتر کرده است.

اصغر کشت‌کار قائم‌مقام رئیس دانشگاه کاربردی به آمار بالای بیکاری تحصیل کرده‌های ایران اعتراف کرد و گفت: «آمار بیکاری افراد با تحصیلات زیر دیپلم ۳۱درصد، افراد بی‌سواد ۳درصد، افراد دارای تحصیلات عالی ۴۲درصد و افراد با تحصیلات دیپلم ۲۴درصد است».

روزنامهٔ حکومتی آرمان: با خط فقر ۱۱میلیون تومانی ۷۰درصد مردم، زیر خط فقر هستند.

سایت هنلی که به ارزش‌گذاری پاسپورت کشورها می‌پردازد، پاسپورت رژیم آخوندی را در بین ۱۱۱کشور، در قعر این جدول و در رده صد و یکم قرار داد.

ادای احترام به دیوید ساسولی رئیس پارلمان اروپا که روز سه‌شنبه درگذشت. پرچمهای اتحادیه اروپا در بروکسل به‌حالت نیمه افراشته درآمد و نمایندگان در مقابل در ورودی پارلمان اروپا تجمع کردند.

آمریکا جدیدترین آزمایش موشک بالستیک کرهٔ شمالی که روز سه‌شنبه ۲۱دی انجام شد را محکوم کرد و آن را «اقدام بی‌ثبات‌کننده تسلیحاتی» کرهٔ شمالی نامید.

سازمان ملل‌متحد برای سال۲۰۲۲میلادی، درخواست یک کمک تقریباً ۵میلیارد دلاری از کشورهای عضو، برای نجات افغانستان از بحران انسانی، کرده است.

مدیر اجرایی شرکت داروسازی مدرنا اعلام کرد افراد بالای ۵۰سال که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، ممکن است نیاز به واکسن تقویتی سالانه کووید -۱۹ داشته باشند

مطالب مرتبط

عضو مجلس رژیم ـ فقر مطلق، چهره نظام را به‌صورت جدی مخدوش کرده است ـ در یک نگاه

تجمع اعتراضی کارگران بلاتکلیف سد شفارود گیلان