۱۱۰ تن از نمایندگان کنگره آمریکا از حزب جمهوریخواه خواهان خروج آمریکا از مذاکرات هسته‌ای با رژیم ایران شدند ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ ۱۱۰ تن از نمایندگان کنگره آمریکا از حزب جمهوریخواه خواهان خروج آمریکا از مذاکرات هسته‌ای با رژیم ایران شدند ـ ۲۳دی۱۴۰۰

به‌دعوت کمیته فرانسوی برای ایران دمکراتیک، متشکل از نمایندگان مجلس ملی فرانسه، خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، روز چهار شنبه ۲۲ دیماه در اجلاس این کمیته در مجلس ملی فرانسه حضور یافت.

خبرگزاری فرانسه: رژیم ایران به‌علت نپرداختن ۱۸میلیون دلار حق عضویت خود در سازمان ملل متحد، برای دومین بار در دو سال اخیر، از حق رأی در سازمان ملل‌متحد محروم شد.

۱۱۰ تن از نمایندگان کنگره آمریکا از حزب جمهوریخواه، طی نامه‌یی به وزیر خارجه آن کشور، خواهان خروج آمریکا از مذاکرات هسته‌یی با رژیم ایران شدند.

وزیر خارجه انگلستان: انگلستان از همه گزینه‌ها شامل گزینهٔ نظامی برای جلوگیری از دستیابی رژیم ایران به بمب اتمی استفاده می‌کند.

رئیس اداره ایمن‌سازی مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت رژیم: ۷میلیون نفر هنوز نوبت اول واکسن را دریافت نکرده‌اند.

قوامی، معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در تلاش برای کوچک‌نمایی پیامدهای حذف ارز ترجیحی گفت: با حذف ارز ترجیحی از روی کالاهای اساسی، ۷ الی ۱۰درصد تورم ایجاد خواهد شد.

از سوی دیگر رئیسی جلاد در یک فرار به جلوی آشکار اعلام کرد: طبق آمار بانک مرکزی، تورم امروز کشور، در ۷۰سال گذشته بی‌نظیر بوده است.

مانور جنگی بزدلانه پاسداران در نزدیکی منازل مسکونی هموطنان بلوچ

بنا به گزارشهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی روز ۲۱دی ۱۴۰۰ پاسداران سرکوبگر خامنه‌ای برای ایجاد رعب و وحشت در میان مردم، در منطقه «کورین و شورو» در زاهدان، و در کنار منازل مسکونی هموطنان بلوچ‌، مانور جنگی با سلاحهای سنگین توپخانه برگزار کردند.

کوپنی کردن نان

مقدمه‌چینی برای گران کردن و کوپنی کردن نان!

میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجهٔ رژیم ضمن بیان این‌که دولت رئیسی تصمیم گرفته ارز ترجیحی را در سال۱۴۰۱ حذف کند، به طرحی اشاره کرد که به‌گفتهٔ کارشناسان، زمینه‌چینی برای کوپنی و گران کردن باز هم بیشتر نان است.

بر اساس این طرح غارتگرانه، مردم با کارت ارائه شده، تنها می‌توانند میزان مشخصی نان به قیمت فعلی بخرند و در صورت نیاز به خرید بیشتر، باید نان را با قیمت‌های جدید، یعنی بسیار گرانتر خریداری کنند.

مافیای خودرو

احتکار و عرضهٔ قطره‌چکانی خودرو به‌سود مافیای حکومتی!

قیمت خودرو پیوسته رو به افزایش است. آخوند حسینی کیا، نایب‌رئیس کمیسیون صنایع مجلس ارتجاع علت این موضوع را احتکار و «عرضهٔ قطره‌چکانی» خودرو توسط مافیای حکومتی عنوان کرد و گفت:

هم اکنون ۱۷۰هزار دستگاه خودرو در پارکینگ شرکتهای خودروساز موجود است. او گفت با این احتکار «روند افزایش قیمت خودرو ادامه خواهد داشت».

این در حالیست که کیفیت خودروهای داخلی آن‌چنان پایین است که مردم آنها را «ارابه‌های مرگ» نامگذاری کرده‌اند.

اکنون فضاحت غارتگری مافیای حکومتی خودرو به آنجا رسیده که در یک گفتگو در تلویزیون رژیم هم، گوشه‌هایی از غارتگری این مافیا برملا شد.

اعتراف به ساختگی بودن نمایش انتخابات در رژیم

حسین مرعشی از کارگزاران قدیمی نظام، به ساختگی بودن انتخابات در رژیم اعتراف کرد و با اشاره به نمایش انتخابات ریاست‌جمهوری آخوندی گفت: «انتخابات ریاست‌جمهوری در پنج دور آن، مدیریت شده بود، زیرا نظام یک نفر را به‌عنوان رئیس‌جمهور هدف می‌گرفت».

گزارش آبتین، تازه‌ترین قربانی قتل‌های زنجیره‌یی

روز گذشته هموطنان آزاده و اشرف‌نشانها، همزمان با دادگاه دژخیم حمیدنوری در سوئد، یاد بکتاش آبتین را گرامی داشتند.

شاعر زندانی سیاسی بکتاش آبتین، به‌جرم نوشتن برای زندگی، آزادی و اعتراض به «مرگ ارزان و در دسترس» در ایران آخوندزده و به‌ویژه به‌خاطر تسلیم نشدن به‌آخوندها به‌بند کشیده شد و در اوج بیماری در بیمارستان، با غل و زنجیر بر پای، در اسارت دژخیمان جان سپرد.

این رخداد به‌گفته فعالان اجتماعی بار دیگر رسواگر کسانی شد که به‌اصطلاح مبارزه مسالمت‌آمیز را در برابر این رژیم وحشی تبلیغ می‌کنند، رژیمی که حتی تحمل یک قلم علیه خود را هم ندارد.

ایرج پزشکزاد نویسنده و طنزپرداز مشهور در سن ۹۴ سالگی در آمریکا درگذشت. او نویسنده کتاب «دایی جان ناپلئون» اثر پر جاذبهٔ اجتماعی حول محور «انگلیسها» بود که بر اساس آن، یکی از پربیننده‌ترین سریالهای ایرانی در سال۱۳۵۵ ساخته شد. به دوستداران پزشکزاد تسلیت می‌گوییم.

عناوین برخی روزنامه‌های رژیم

روزگار: کم در برابر کم؛ راه جدید واشنگتن در مذاکرات وین

حمایت: پلیس بد وارد می‌شود! تناقض‌گویی در ادعاهای پاریس در مذاکرات وین

عصر ایرانیان: اما و اگرهای لایحه بودجه ۱۴۰۱

جوان: بساط «حقوق با چانه‌زنی» را جمع می‌کنیم

جهان صنعت: ۴میلیون تومان برای خانواده ۴نفره خط مرگ است! واکسن به اظهارنظر وزیر رفاه درباره خط فقر

مردم‌سالاری: حذف ارز دارو بدون راه‌حل جایگزین!

کار و کارگر: رانتی‌ها و دولتها، عامل فرار سرمایه‌گذاران از ایران

اسکناس: فقر مطلق ۳میلیون خانوار ایرانی

آفتاب یزد: سیاسی بازی در تلویزیون (نظام)

رویش ملت: فوتبال ایران از سوء‌مدیریت لطمه خورده است

خبرهایی از دیگر نقاط جهان

پزشکان سودانی از حمله نیروهای دولتی به بیمارستانهایی که معترضان مجروح در آ‌ن بستری هستند، خبر دادند. پزشکان گفتند از شدت این حملات تکان خورده‌اند.

واحدهای ذخیره ارتش اوکراین که در تابستان گذشته به خدمت احضار شده بودند، در بحبوحه افزایش تنشهای مرزی بین اوکراین و روسیه، به تمرین و کسب آمادگی پرداختند.

مدیر منطقه‌یی سازمان جهانی بهداشت در اروپا: سویه اومیکرون در حال تبدیل شدن به ویروس غالب در اروپای غربی و بالکان است.

موج اومیکرون در فرانسه و افزایش مبتلایان، باعث چالش جدی حضور دانش‌آموزان در مدارس شده تا جائی‌ که بسیاری از دانش‌آموزان در کلاس‌های درس، حاضر نمی‌شوند.

کشته‌شدن ۶نفر در انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در سومالی

روز چهارشنبه ۲۲دیماه، انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در موگادیشو پایتخت سومالی، باعث کشته شدن دست‌کم ۶نفر شد. این حمله در جاده‌یی شلوغ در جنوب پایتخت سومالی به‌وقوع پیوست و گروه «الشباب» مسئولیت این حمله تروریستی را به‌عهده گرفت.

موج گرمای بی‌سابقه در آرژانتین

در شرایطی که موج سرما، نیم‌کره شمالی را فرا گرفته، آرژانتین با یک موج گرمای بی‌سابقه با دمای بالای ۴۰ درجه سانتیگراد روبه‌رو است، گرمایی که این کشور را به یکی از گرمترین اماکن روی کره زمین در حال حاضر تبدیل کرده است.

مطالب مرتبط 

قانون بودجه دفاع ملی آمریکا بر ضرورت مقابله با جنگ افروزیهای رژیم و توسعه طلبی هسته ای تاکید کرد

رویترز: ایران و آمریکا بر سر لغو تحریم‌ها و محدودیت‌های هسته‌یی در گفتگوهای وین سرشاخ می شوند